Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

problem z utrzymaniem wilgotności (wentylacja)


getshaky

Recommended Posts

Gość FataMorgana M

no ale skoro do hpsa 150+2*23W cfl przy przykladowym boxie(50x50x140) trzeba wiatraczka 100m3/h zeby z tempa wyrobic, to obliczmy teraz:

0,5m*0,5m*1,4m=0,35m3

powietrze ma byc zmieniane 30x na godz to 0,35*30=10m3/h a przy tej wymianie powietrza zapewnienie odpowiedniej temperatury nie jest mozliwe(byloby chyba z 45 stopni) (chyba ze powietrze wlotowe ma bardzo niska temp)

tak wiec cos tu nie gra....

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no tak. na początku zbudowałem zwykłego boxa i właśnie miałem straszne problemy z wilgotnością bo w mieszkaniu suche powietrze. Wyciągałem max 40% przy alpejskich kombinacjach z butelkami ręcznikami i tacami + nawilżacz elektryczny. Wpadłem na pomysł, który opisałem w tym wątku i wszystko jest cacy. Wilgotność 55-60% :) pzdr !

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...

Ja zauwazylem jeszcze ze latwiej utrzymac wilgotnosc jak sie podnosi planta do lampy, a nie obniza lampe do planta. Wtedy jest mniejsza pusta powierzchnia nad lampa, i chyba wilgoc mniej ucieka. Pisze z telefonu i dlatego bez polskich znakow. Pozdro

edit

Getshaky masz ten mniejszy wentylator? Jak Ci się sprawował system dalej, bo juz trochę czasu upłyneło i może już po wszystkim:D Ja też muszę dać szybę, alę się zastanawiam czy robić szczelnie, czy zostawić szczelinę. Wentylator 4x4 juz mam w razie czego (8m3/h).

Napisz jeszcze jak grubość szyby i jaka odległość od lampy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+