Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Opium dziłanie i uzależnienie


Qulka

Recommended Posts

Opium − substancja otrzymywana przez wysuszenie soku mlecznego z niedojrzałych makówek maku lekarskiego (Papaver somniferum).
Zawiera około 40 alkaloidów, które można podzielić na dwa rodzaje:
pochodne fenantrenu (morfina, kodeina)
pochodne izochinoliny (papaweryna).
 
 
2poppies.jpg
 
 
Opium było w przeszłości używane głównie jako środek przeciwbólowy, uspokajający, środek nasenny i odurzający. Stosowane było głównie w postaci nalewki alkoholowej, zwanej laudanum, lub palone. Szczególnie szeroko opium stosowano w Europie i Stanach Zjednoczonych w XIX wieku.
Próby ograniczania sprowadzania brytyjskiego opium do Chin doprowadziły do wojen opiumowych. Według różnych źródeł opium zawiera około 25 alkaloidów stosowanych w lecznictwie, między innymi morfinę, kodeinę, narkotynę, papawerynę.
 
Również makowiny, czyli suche, dojrzałe i opróżnione z nasion torebki maku (wraz z szypułkami) oraz wymłócona słoma makowa, są źródłem tych samych alkaloidów.
Kodeina stosowana jest jako lek znoszący odruch kaszlu. Przeciwkaszlowe działanie ma także narkotyna, która jednocześnie pobudza ośrodek oddechowy.
Papaweryna używana jest przy kolce jelitowej, wątrobowej i innych narządów, gdyż blokuje bodźce nerwowe powodujące skurcz mięśni gładkich układu pokarmowego.
Obecnie 90% światowej (85% na rynku europejskim) produkcji opium pochodzi z Afganistanu, gdzie jest głównym źródłem utrzymania miejscowych chłopów.
 
źródło: wikipedia.org

 

 

 

Mam pytanie

brał ktoś z was opium??

chodzi mi o działanie i uzależnienie... Uzależnia po pierwszym razie czy jak to jest??

bo to co piszą na innych portalach wydaje mi się dziwne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Citral, ale Ty nie porównój twardych do miękkich.

Walenie po kablach, to nie lufka MJ, czy buch szałwi.

O samym opium za dużo Ci nie powiem, ale z tego co gdzieś czytałem, to uzależnia bardzo podobnie do heroiny.

To jest najlepsza, najpiękniejsza i najmocniejsza bomba w życiu i to wcale na początku nie uzależnia Cię fizycznie a psychicznie..

Takie bomby tak się podobają, że Ty sam z siebie chcesz jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 10 miesięcy temu...

O samym opium za dużo Ci nie powiem, ale z tego co gdzieś czytałem, to uzależnia bardzo podobnie do heroiny.

Podobnie jak do heroiny na pewno nie, ale opium i tak jest bardziej wciągające niż narkotyki z innych grup, jak to opiaty.

Wcale nie taka fajna, swędzi wszystko po tym jak skurwy... chodzisz i drapiesz się po całym ciele np. po podeszwach stóp.

Wystarczy jakaś antyhistaminy, jak alertec i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Cóż...Opium powinno być wykorzystywane jedynie jako środek przeciwbólowy.

Ilości jakie daje jedna makówka również sprawiają, że powinno być brane jedynie w szczególnych przypadkach.

Uzależnia mocniej od cannabis, co raczej nie jest zaskoczeniem gdy zobaczymy co zawiera.
Podsumowując.

Nie warto go brać, chyba że coś cię cholernie mocno boli.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Wszystko drapie...

oczywiście, bo jesteście na tyle głupi że nie łykacie antyhistamin.

Polecam ok 5g korzenia imbiru żuć <10 minut, po czym zapalić opium albo przywalić opiata jakiegokolwiek,

nic nie będzie gryźć.

Uzależnia hm oczywiście, jak wszystko tylko troszkę bardziej booo..

jest to tak kurwesko przyjemne uczucie, te ciepło, delikatne prądy, spokój, szczęście .. nie porównywalne do czegokolwiek,

po prostu opiatowy haj coś cudownego, aż chce się wracać i to właśnie czyni opiaty niebezpiecznymi,

to cudowne uczucie ! tolerancja szybko rośnie po nich..

nie są aż tak szkodliwe, to mit !! heroina sama w sobie nie jest taka bardzo szkodliwa, szkodliwe są jej dodatki ..

do tego uzależnia fizycznie przy czym nałóg staje się potwornie nie przyjemny, na pewno nie polecam.

Heroina czy morfina... ale tak przyjemny zajebisty czysty haj... najlepsze uczucie w życiu pomnóż razy 1000 i dodaj do tego ciepełko, błogość i spokój..

to morfinka lub heroinka, koda czy opium wiadomo słabsze ale dają już jakieś pojęcie na temat działania opiatów, w którą stronę idzie odurzenie.

ANTYHISTAMINY pamiętajcie jak chcecie spróbować, bo swędzenie zniszczy Wam tripa :)

Nie ma co dragów porównywać, każdy jest inny, każdy wyjątkowy na swój sposób każdy inne uczucia wywołuje.

Więc nie mówić co lepsze co gorsze a po prostu ujawniamy fakty związane z działaniem tych substancji a nie mity.

Więc, nie polecam opiatów, są za piękne dla ludzi ... zbyt piękne aby ich dotykać..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Rozmarzyłem się:P. Ja znalazłem kiedyś w szafeczce tramadoli hydrochloridum - popularny tramal. Polecam dla tych, którzy chcieliby sobie wyrobić jakieś pojęcie o opiatach dawka 250-300 mg powinna wystarczyć. Nie należy się oczywiście uprzedzać do samych opiatów, ja sam jestem przeciwnikiem brania heroiny, bo kiedyś praktycznie codziennie widziałem jej skutki po gościach z osiedla, ale od mleka makowego do walenia po kablach jest długa droga. Królową dragów nazywa się amfetaminę, w takim razie imperatorami są opiaty. To jest coś mega innego i mega przyjemnego. JA polecam jak wszystko z głowę tramal, morfę, mleko metodami jak najmniej inwazyjnymi:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+