Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Czyszczenie bonga


Gość

Recommended Posts

 

Siemanko zna ktoś może jakiś skuteczny sposób na wyczyszczenie osadu z bonga ?

Moje już jest takie czarne, brzydkie, przepalone się zrobiło, a chciałbym, aby wyglądało jak nowe 

 

Roztowr CILIT BANG i potem dokladnie woda wyplukac tez jest dobry, wlewasz na 15 minut i potem schodzi pod plukaniem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 lata później...

Mój domowy sposób na czyste bongo ( nie znoszę zasyfionego osprzętu ) to Ludwik, ciepła woda i wycior tak jak do mycia flaszek. Lufę przepycham wyciorkiem zrobionym z ręcznika papierowego a jak jest kryzys to ze srajtaśmy. Cybuch to zależy od poziomu zabrudzenia. Lajtowe: ludwik i patyczek uszny Mocno zass....ne: spirytus salicylowy i szmatka.

{pozdro czyściochom :D buch z czystego bonia za mnie :wodna:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Chcę tu wszystkich ostrzec aby nie popełnili mojego błędu.

Posiadam bonio ze szkła black leaf.

Używałem je długi czas bez czyszczenia, było całe czarne gdy zapach był już na tyle ostry że zaczął mi przeszkadzać postanowiłem coś z tym zrobić.

Zrobiłem mieszankę wybuchową :D

Znalazłem miseczkę, wsadziłem tam bonio.

Składniki:

Cilit BANG

Domestos

Kret (spora ilość)

Zalałem to wrzątkiem zaczęło dymić i ograniczać moje możliwości oddychania, strasznie gryzący dym. Otworzyłem wszystkie możliwe okna i zostawiłem do rana.

Rano wypłukałem, bonio dosłownie kryształ, nie spodziewałem się takich efektów.

Jednak rurka na którą jest zakręcany cybuch się dosłownie rozpuściła, znalazłem jedynie nie wielkie opiłki metalu. Cybuch natomiast był z innego metalu i jest cały i zdrowy.

Musiałem dopasować inną rurę z cybuchem, nie polecam mojej mieszanki :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 tygodni później...

a ja mam takie pytanie jak poradzić sobie z zapachem z bonia ? Samo bonio (ceramiczne) jest dość nowe i po każdym seansie staram się aby pozostało czyste i tak też jest, ale irytuje mnie zapach. Gdy stoi na poleczce w pokoju to z odległości kilkudziesięciu cm czuć go :? Mógłbym go chować do szuflady ale wtedy nie załatwi to sprawy, po za tym jest dość ładne i dobrze się prezentuje na półce :) Macie jakieś pomysły co z tym zapachem zrobić ? Chodzi mi bardziej o domowe sposoby niż drogie, wyszukane środki. :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 miesiące temu...

Szklane bonga wg mnie najłatwiej się czysci acetonem. W budowlanym za 3-4zł za pół litra. Wystarcza na przynajmniej kilka porządków:P

Wlewamy ze 100ml acetonu do bonga, do tego 2-3 łyzki soli kuchennej, zatykamy dziury i wytrząsamy. Niecała minut ai bongo jak nowe.
Wylewamy Do zlewu syf, pluczemy wodą z płynem do mycia naczyń, potem samą wodą i bongo nówka sztuka :zjarany:

Do plastikowego bonga polecam spirytus salicylowy za 2zł/szt, wykonanie takie same ale troche dłużej potrzebuje czasu...


Pozdro!
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wystarczy zwykły "Kret" do rur ... Kupisz w kiosku za 1,20 taka mala paczke ( ale ja tego uzywalem tylko do szklanego bonia wiec akrylowe myjesz tym na wlasna odpowiedzialonść)

P.S Szklane bongo po takim zabiegu wyglada jak NOWE tylko musisz wrzatkiem potem pare razy przeplukac zeby sie nie potruć

SPOSOB SPARWDZONY NA SZKŁO NIE NA AKRYL

nie odpowiadam za szkody zdrowotne jezeli źle wypłuczecie bongo

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+