Jump to content
thc-thc

grower

Jaka Lampe MH+HPS czy HPS za obie fazy


Fantom

Recommended Posts

Chce uprawiac automaty jak White Russian albo White Master

jaka lampe mam wybrac, MH + HPS czy lepiej HPS podwyszonym niebieskim kolorem jak ta OSRAM
 

Lampa / żarówka sodowa HPS Osram Plantastar 250W- na obie fazy

Lampa sodowa OSRAM Plantastar to najnowszy produkt z serii lamp przeznaczonych do oświetlania roślin. Niemieccy inżynierowie opracowali produkt, który cechuje się znakomitą wydajnością świetlną 32 700 lumenów, co daje 130,8 lumena z   jednego wata co stawia lampę Plantastar w czołówce lamp przeznaczonych do oświetlania roślin. Gwint E40, moc 250W, wydajność świetlna 32 700 lumenów, temperatura barwy 2000 K, żywotność 32000 godzin.
Na obie fazy. 

 

 

logicznie to najlepiej ta OSRAM bo automaty prawie odrazu kwitna, czy niebieskie swiatlo przeskadza kwitnieniu, nawed jak przeskadza to wspomaga fotosynthezie, tak to z logika, ma ktos doswiatczenie?

Dzieki za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

szczerze powiedziawszy, niebardzo kumam jak HPS może być przeznaczony na grow (oczywiście można uprawiać z dobrymi efektami). Pije do sklepów, które zapewne ściemniają.

Jest jak byk napisane "temperatura barwy: 2000 K" a zaraz pod tym "spektrum światła na obie fazy!!!" To że niby 2000K jest na weg idealne? coś mi tu śmierdzi.

Jakim cudem to się dzieje?

A co jest najlepsze, na stronie producenta czyli w katalogu osram jest podana barwa 2100K i słowa nie ma o niebieskim świetle. Także te rewelacje naszych sklepów, to chyba jakaś zmowa i ogólna ściema.

Link to comment
Share on other sites

bo wiesz o co chodzi lampa.. oni chca wkrecac ludzi ze niby te lampy sa dual spectrum hehe ze niby daja niebieskie i czerwone swiatlo ogolnie wszystkie te polskie sklepy to $"W$%%Ł^$Ł co tylko bilon mysla ze zrobia dajac 200% przebitki sobie na produktach

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

i tu się nie zgodzę ponieważ lampy firmy SunMaster w wersji DUAL mają 4000K więc posiadają wyśrodkowaną barwę a nie jak Osram 2100K. :peace: Sprawdzałem na stronie producenta i to chyba jedyne lampy które posiadają barwę 4000K czyli można powiedzieć DUAL

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+