Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Mikoryza - Grzyb wspomagający pracę korzeni


babilon_szuka_ganji

Recommended Posts

Zgadazam sie z przedmowcami i swiadomie polecam - Mioryza - dla mnie to podstawa ....zasze jest w ziemi  :-) Po prostu nie wyobrazam sobie jakiejkolwiek hodowli bez tego "grzyba" ... W przypaddku roslin z rodziny "włóknistych" to najlepszy i najpewniejszy sposob na wspomaganie uprawy - stosowany spoob na skale przemyslowa... Dobry temat - milo ze ktos poszerza swoje horyzonty - a podwojna przyjemnosc to czytanie rzeczy merytorycznie zgodnych z prawda ... Brawo Panowie .... tak trzymac :-)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobry temat - milo ze ktos poszerza swoje horyzonty - a podwojna przyjemnosc to czytanie rzeczy merytorycznie zgodnych z prawda ... Brawo Panowie .... tak trzymac :-)  

Racja. Takich threadów właśnie poszukuje, z których można wiele wyciągnąć, poźniej zdobytą wiedzę zastosować w praktyce.

Forum powinno rozwijać się właśnie w tym kierunku, coraz więcej niestety głupich wątków typu mam problem ze sobą. Chociaż jeśli to ma autorom pomóc to niech będzie ; ) Przynajmniej oszczędzą troche na lekarzach specjalistach.

Zamierzam zastosować ''grzyba'' w niedalekiej przyszłości, by stworzyć plantom jak najbardziej naturalne środowisko w boxie. Jeśli tak jak kolega wyżej napisał to cena ok. 10 zł, to nie widze wad ani przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W Leroy Merlin znalazłem Mikoryzę firmy Biopon.

Cena: 29-30 zł

Zakupiłem wersję mikoryzy do rododendronów, zaaplikowałem ją i jak na razie nie zauważyłem dużych zmian.

Faktem jest, że należałoby przeprowadzić badania pomiędzy rośliną z mikoryzą w glebie, a plantem bez grzyba.

Możliwe też, że wersja, którą zakupiłem nie funkcjonuje należycie z konopiami.

W Leroy dostępna jest też Mikoryza Uniwersalna Biopon w tej samej cenie oraz do iglaków.

Oczywiście polecam uniwersalną, sam jej nie zakupiłem, ponieważ aktualnie nie mieli jej na magazynie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+