Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Sterownik mikroprocesorowy


lgorek

Recommended Posts

Jakiś czas temu zrobiłem coś podobnego na własny użytek. Jednak w moim wypadku większość ustawień można zmieniać z poziomu komputera i również w ten sposób zrealizowana jest wizualizacja pozyskanych danych.. Były plany na wyświetlacz z touch-panelem, ale nie da się ukryć, że takie rozwiązanie zwiększa znacznie koszty projektu, a dla mojego zastosowania możliwość stałego połączenia z komputerem jest w pewnym sensie zaletą :)

Całość ma budowę modularną, z możliwością tworzenia nowych modułów. Na razie w działaniu są tylko 2 rodzaje - czujnik temp/wilgotność i moduł z przekaźnikiem. Inne ograniczone są w praktyce jedynie wyobraźnią twórców ;)

Nie używałem jednak czujników CO2, ciekawi mnie jakie są najlepsze do zastosowań amatorskich?

Jak do tej pory, projekt nie nadaje się zbytnio do opublikowania, ze względu na to, że jest to prototyp zrobiony "for fun", bez dokumentacji i zrealizowany minimalnym nakładem sił. Mimo wszystko, całkiem dobrze spisuje się w realnych warunkach :)

Zastanawiam się czy nie odnowić projektu i nie uruchomić czegoś w rodzaju wiki, umożliwiającego rozwój pomysłu.. Jednak to dopiero po powrocie z wakacji :)

Ciekawi mnie też na jakim etapie jesteś z realizacją swojego sterownika?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jakiś czas temu zrobiłem coś podobnego na własny użytek. Jednak w moim wypadku większość ustawień można zmieniać z poziomu komputera i również w ten sposób zrealizowana jest wizualizacja pozyskanych danych.. Były plany na wyświetlacz z touch-panelem, ale nie da się ukryć, że takie rozwiązanie zwiększa znacznie koszty projektu, a dla mojego zastosowania możliwość stałego połączenia z komputerem jest w pewnym sensie zaletą :)

Całość ma budowę modularną, z możliwością tworzenia nowych modułów. Na razie w działaniu są tylko 2 rodzaje - czujnik temp/wilgotność i moduł z przekaźnikiem. Inne ograniczone są w praktyce jedynie wyobraźnią twórców ;)

Nie używałem jednak czujników CO2, ciekawi mnie jakie są najlepsze do zastosowań amatorskich?

Jak do tej pory, projekt nie nadaje się zbytnio do opublikowania, ze względu na to, że jest to prototyp zrobiony "for fun", bez dokumentacji i zrealizowany minimalnym nakładem sił. Mimo wszystko, całkiem dobrze spisuje się w realnych warunkach :)

Zastanawiam się czy nie odnowić projektu i nie uruchomić czegoś w rodzaju wiki, umożliwiającego rozwój pomysłu.. Jednak to dopiero po powrocie z wakacji :)

Ciekawi mnie też na jakim etapie jesteś z realizacją swojego sterownika?

Moje urządzenie też miało być małe ale cały czas chciałem aby w przyszłości coś dodać i tak jest do teraz dodawanie nowych opcji. Połączenie z kompem oczywiście jest zaletą ale tylko wtedy kiedy kompa masz blisko lub go woogole masz. Jak masz zrobienie połącznie ze sterownikiem ??

Swój projekt już robie dość dobrze by jak coś przeszło badania bhp i było dopuszczone do sprzedaży bez jakiś większych problemów.

Obecnie przyszły mi już gotowe płytki pcb gdzie je wykonywałem i kończe program a że są wakację to ciężko się zabrać do pracy

Zmiany których wyszły w czasie projektowania:

- możliwa obsługa poprzez komputer na zasadzie kabla sieciowego na początku tylko kabel później możliwe wifi, wpisujemy ip urzadzenia i poprzez strone zarzadzamy urzadzeniem (na poczatku bedzie to niedostepne musze napisac caly skrypt na strone)

- beda 3 wersje

1. sterowanie poprzez panel z lcd

2. sterowanie poprzez www

3. sterowanie poprzez panel lcd i www

- dodatkowo planuje wprowadzić wersje mini zawierającą tylko podstawowe funkcję jak:

- temperatura

- wilgotność

- światło

- CO2

- dodatkowy

Ale to dopiero później gdy ukończe obecny projekt.

Jak będzie już działający prototyp dam opis i zdjęcia na forum. :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 lata później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+