Skocz do zawartości
thc-thc

grower

EC meter


peryhelion

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam dwa pytania na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w necie, może ktoś z Was będzie wiedział i mógłby mi pomóc:

1. Czy pomiaru EC dokonuje się tylko w uprawach hydroponicznych czy przy glebie także?

2. Jeśli na nawozach mam napisany przedział EC 1.2 - 2.2, a odstana woda kranowa pokazuje mi tylko 0,6 nawet po dodaniu nawozów, to jak mogę podnieść poziom EC wody?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

Warto dodać, że zależy też od odmiany niektórzy producenci konkretnej odmiany zalecają pewne stężenie którego nie należy

przekraczać.

Gleba może i wybacza więcej ale skutki przenawożenia dłużej są odczuwalne a w hydro w razie klopsa zmieniasz pożywkę i po problemie.

Patrz też na nalepki nawozów dedykowane do hydro mają też zdefiniowane EC którego warto się trzymać.

Nigdy nie lej pełnej dawki nawozów stopniowo zwiększaj zaczynaj od 1/3 zalecanej i co tydzień zwiększaj do pełnej dawki

nabierzesz wprawy to nic trudnego.

Zamiast kranówki jak masz nie za duze hydro użyj wody destylowanej parę groszy za baniak łatwiej wystartować i ph tak nie wariuje.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 lata później...

Podlaczam sie do tematu. Mam w planach uprawe aeroponiczna i zakupilem miernik ec. Jako, ze nigdy wczesniej nie korzystalem z ec metru, mam kilka pytan. Zbiornik na roztwor ma 65 litrow, zestaw nawozow to ghe flora series, ec wody 0,2.

 

1. Czy ph roztworu mierzyc dopiero po dodaniu nawozow, czy sama wode (ph6,5-7,0) rowniez wyregulowac?

 

2. Czy warto wymieniac wode w systemie aeroponicznym jesli zbiornik ma 65 litrow a konsupcja rozwtworu przez rosliny wynosi ok 30 litrow tygodniowo? Czy tylko dolewac? Jesli dolewac: to wlac wode i dopiero nawozy czy dolac wymieszany osobno roztwor?

 

3. Jak czesto mierzyc poziom ec? W jaki sposob najlatwiej dawkowac nawozy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Podlaczam sie do tematu. Mam w planach uprawe aeroponiczna i zakupilem miernik ec. Jako, ze nigdy wczesniej nie korzystalem z ec metru, mam kilka pytan. Zbiornik na roztwor ma 65 litrow, zestaw nawozow to ghe flora series, ec wody 0,2.

 

1. Czy ph roztworu mierzyc dopiero po dodaniu nawozow, czy sama wode (ph6,5-7,0) rowniez wyregulowac?

 

2. Czy warto wymieniac wode w systemie aeroponicznym jesli zbiornik ma 65 litrow a konsupcja rozwtworu przez rosliny wynosi ok 30 litrow tygodniowo? Czy tylko dolewac? Jesli dolewac: to wlac wode i dopiero nawozy czy dolac wymieszany osobno roztwor?

 

3. Jak czesto mierzyc poziom ec? W jaki sposob najlatwiej dawkowac nawozy?

 

 

 

1. wody nie trzeba regulowac tylko jak sie nie podaje zarcia w innym przypadku zawsze powinno byc 5-8-6.4 w hydro

2. im czesciej wymieniasz wode tym masz wieksza kontrole w tym co podajesz roslinom

3. jak najczesciej. w sposob podany przez producenta

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+