Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Tworzenie muzyki


PanJan

Recommended Posts

Nie no jesli to ma byc psycho to jakies synthy by sie przydaly, dzwonki, moze pianino albo cos. Bo tak to masz bas, stope, clap/werbel i cos tam jeszcze takie krotkie (mowie z pamieci). Masz duzo wolnego miejsca jeszcze, sproboj zrobic panoramowanie- to duzo daje. Naprawde FL daje ogromne mozliwosci, a jak obadasz jeszcze powiedzmy Cool Edit Pro to juz mozesz wszystko. Przede wszystkim czytaj, polecam tutorial na YT (beatsfactory) niestety po angielsku ale jak ja dalem rade to ty na lajcie :D

Jesli chodzi o to od czego zaczac.. ja polecalbym FLa. Reason to jak powiedzial Ronaldo kombajn- ma mnostwo rzeczy. Niestety do reasona nic nie dodasz, dzialanie efektow jest troche inne (inaczej sie wszystko uklada). Do FLa mozesz za darmo pobierac wtyczki VST i VSTi- dzieki nim masz juz wszystko.

Wazne zeby sie nie zniechecac! Na poczatku nie wychodzi nic, ustawienie 1 sciezki zajmuje 40 min a potem dochodzi sie do wniosku ze jest ch****o.. Ale jak teraz pracuje w FLu to cala perkusje (bass, stopa, werbel/clap, hihat/hat) ustawiam 15 min tak zeby bylo jak chce. Na kazdym wielosladzie mozna zrobic wszystkie gat. muzyki.

Co moge powiedziec.. zacznijcie prace od tutorialu Fokusa znajdziecie go na jego stronce Fokuspace. Tam macie podstawy.

Ktos sie chyba pytal dlaczego na sluchawkach i na glosnikach brzmi inaczej. Moze byc kilka powodow.

1. sluchawki "zaginaja" sygnal wiec sie ich staraj nie uzywac (ja uzywam bo mam lipne glosniki 2.1 a sluchawki mam do miksera za 200zl :) ale ostateczny odsluch na monitorach idzie.

2. glosniki (nie monitory!) maja ustawiona wewnetrzna equalizacje. Najczesciej firmy typu logitech i creative podbijaja troche niskie i wysokie czestotliwosci. Monitory maja charakterystyke liniowa i brzmia tak jak jest naprawde.

3. inne ustawienia karty..

Ja tez bym cos wrzucil ale mialem formata, nie mam nawet FLa... do tego chcialem byc DJ na trawkamusic ale zalozylem z kumplem studio i ogarniamy tylko to.. nie mam wiec ani czasu, ani hajsu;p Do tego ciagle dochodza jakies problemy.. masakra ogolnie ale ogarne. Jct. sluze pomoca. :wink: :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Ja dzialam juz od dluzszego czasu na FL'u i nie narzekam :) Przyzwyczailem sie do niego i praca na nim idzie mi szybko i gladko :) Do tego jeszcze zgrywanie sampli, wokali i cała obróbka w Adobe Audition :) Do Reason'a nie mialem cierpliwosci i checi do ogarniania go :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...

NBS No ja mam. Liga garażowa ale jest. Dwie gitary, bas i bębny.

Gramy tylko dla siebie (nie licząc znajomych) i głównie w weekendy.

Praca, rodzina - czasu nie za wiele.

Rock, blues, reggae, ska... Wszystkiego po trochu.

Trzeba mieć jakieś odprężające zajęcie co by do końca nie ześwirować. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+