Skocz do zawartości
thc-thc

grower


psh

Recommended Posts

Podstawowe narzędzia:

Młotek, piła, miarka, śrubokręt, wiertarka do tego trochę wkrętów i jakiegoś kleju do drewna np. WIKOL.

Ponadto rzeczy mniej typowe:

- Flizelina z pasmanterii
- Siatka z drutu cynkowanego (choć patrząc z perspektywy czasu chyba nie konieczna)
- Węgiel aktywny ze sklepu zoologicznego
- Ceownik ze sklepu metalowego
- Listewki z piwnicy

Z listewek sklejam taką oto drewniana rameczkę będącą pewnego rodzaju szufladą na węgiel.

Klej schnie, a w tzw. międzyczasie przeprowadzam pierwszy eksperyment.
Uszczelniam wszystko silikonem / taśmą izolacyjną / klejem termicznym do wyboru do koloru.
Demontuję wiatraki i zaklejam otwory po nich.
Wstawiam do środka kadzidełko zamykam wszystko czekam i wącham
Po 10 minutach wracam do pokoju, nie czuć kadzidełka, otwieram szafę bucha wielka chmura kadzidełkowego dymu.

Pierwszy test szczelności: Zaliczony.


Do ramki przygotowuje dwie (lub cztery) listewki które będą przytrzymywać flizeline.
Kładę na ramkę siatkę druciana, na siatkę jedną warstwę flizeliny, następnie warstwa węgla aktywnego, znów flizelina.
Warstwy mocuje za pomaca dwóch listewek do ramki.

Wszystko musi być precyzyjnie wymierzone ponieważ filtr jest pomyślany jako swego rodzaju szuflada, co będzie ułatwiało wymianę węgla.

Z ceownika robię dwie prowadnice do filtra mocując je w szafie.
W przegrodzie pomiędzy boxem, a filtrem robię otwór na wiatrak.
Uszczelniam część szafy przeznaczoną na filtr i robię drugi test szczelności w taki sam sposób.
Fajnie nic nie czuć, natomiast szafa wewnątrz na stałe już wali kadzidełkiem :( ale myślę że to przejściowe jak wentylacja będzie chodzić cały czas to pewnie się przewietrzy.
Czas na finalizowanie. Wycinam ostatni otwór w "plecach" szafy na wiatrak i montuję 3 wiatraki.
Wdmuchujący powietrze do boxa, przedmuchujący powietrze z boxa do dolnej części filtra, oraz wyciągający powietrze w "plecach" szafy.


I tak to wygląda. Schemat pokazuje jak wygląda obieg powietrza.
Zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce w razie co można dodać ramek z węglem.

Opracował "no name" dla CNS - grudzień 2005

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 lata później...

pozwolę sobie odświeżyć temat szkoda że zdjęcia nie działają ale może da się z tym coś zrobić ?

ja zamieszczam zdjęcia filtra wykonanego z tego co było pod ręką a czas który straciłem na jego zrobienie to może 10minut więc bardzo szybko a efekt jest taki jaki miał być filtr nawet dymu tytoniowego nie przepuszcza

[puszka po tytoniu , komin do chłodzenia procesora , pończocha , wata i trochę węgla aktywnego]

opis wykonania myślę ze nie potrzebny smile.png ale jak będzie potrzeba to mogę zrobić więcej zdjęć od samego początku jak to ma wyglądać krok po kroku
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kuboleum na na zdjęciach widać co i jak hehe ale ok jutro po robocie napisze coś wiecej o konstrukcji hehe i dam więcej zdjęć

Twersat

ja to kupowałem na jakimś forum pirotechnicznym :) ale bez problemu dostaniesz taki albo nawet drobniejszy w akwarystycznym sklepie no i na internecie pełno też tego jest

Odnośnik do komentarza
Share on other sites


Gdzie mogę dostać taki węgiel? szukałem na internecie ale nie ma nic podobnego do tego co jest u ciebie, tu na forum znalazłem tez informacje gdzieś ze taki co pochłania zapach to CTC od 55 w gore.

wejdz na google , wpisz "węgiel aktywny allegro" i masz linki 500g za 4.50zł ;D pozdro !
PS. bardzo łądny projekt z którego tez skorzystam ;d
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+