Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 200W | 0,49 m2 | 3 x Feminizowane RQS


Recommended Posts

Dlatego na bieżąco próbuje analizować gdzie mogłem popełnić błąd. Rośliny wyglądają na zdrowe, ale widocznie je coś blokuje. Nie wyciągają się do góry, więc to raczej nie problem z lampą. Temperatura w boksie maksymalnie 26 stopni, wilgotność 70-80%. Podlewam je co 3 dni, tak, że woda nawet dołem nie wypływa, więc to chyba nie kwestia przelania. 

Może słabe geny, ale liczyłem, że RQS stoi jakością. 

Sam układ korzeniowy dość słabo się rozwija. Tak jak pisałem wcześniej, 5 dni temu je przesadziłem i 4L donica wypełniona była korzeniami w 1/3. 

Ziemia z najwyższej półki. Na ten moment zamówiłem Ph metr i będę sprawdzał pH wody, może tutaj tkwi problem. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • No coś słabo rosną. Szczególnie amnesia. Ona może jest przelana. Taki zielony nalot jest na ziemie na około łodygi. Jakby za mokro tam było przez dłuższy czas. Pozostałe dwie ciężko powiedzieć. Ziemia jakby sucha na około przy krawędziach donicy. Jakimi ilościami wody podlewałeś i jak często? Może nawozów za dużo. To jednak ziemia typu all mix. Tam jest nawozów na ładnych kilka tygodni.
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, Endrju Grower napisał(a):

Może spróbuj je bardziej przesuszać tzn. Podlewać dopiero jak liście oklapną i nie lać nawozów może ...

Rośliny podlewam co 3 dzień, ostatni raz poszło 600 ml na roślinkę (na Amnesie 300 ml). Każdego trzeciego dnia wieczorem dziewczyny są już trochę oklapnięte. Jeśli chodzi o Amnesie to faktycznie tutaj mogło dojść do przelania, ale to dopiero w ostatnim tygodniu, kiedy trochę przestało mi na niej zależeć. Wczoraj została wyrzucona - kiedy pociągnąłem ją za łodygę właściwie sama wyszła z ziemi (praktycznie 0 układ korzeniowy). 

8 godzin temu, Rysiu napisał(a):
  • Jakimi ilościami wody podlewałeś i jak często? Może nawozów za dużo. To jednak ziemia typu all mix. Tam jest nawozów na ładnych kilka tygodni.

Tak jak wyżej. Jeśli chodzi o nawozy to może coś w tym być. Z drugiej strony trzymam się wytycznych producenta. Dodatkowo są to nawozy organiczne, które, z tego co czytałem, bardzo ciężko przedawkować. Zwłaszcza że po dziewczynach tego nie widać (wyglądają ładnie, poza oczywiście ich rozmiarem 😞

Z racji tego, że zwolniło się trochę miejsca w boksie (a i dwie pozostałe dziewczyny idą bardzo wolno), dorzucam 5 automatów (Auto Strawberry PieAuto Pink Rozay, Auto Zkittlez, Auto Lemon Haze i Auto AK47), które zamierzam trzymać do końca fazy wegetatywnej (16 maj), a następnie wystawię je na balkon (piękna strona południowa, poza tym dalekie południe Niemiec, więc i klimat trochę przyjemniejszy 🙂 ). Na dniach podrzucę kilka zdjęć. 

Dalej zastanawiam się, dlaczego dziewczyny tak zamulają. Wczoraj zamówiłem Ph Metr (Apera PH20), TDS Metr (HM Digital TDS-3) oraz BioBizz Minus. W najbliższym czasie bliżej przyjrzę się czym właściwie je podlewam. 

Jeśli ktoś ma jakieś sugestię albo porady jak interpretować wyniki to będę wdzięczny 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej, po boksie latały mi ziemiórki. Już żółte lepy wstawione oraz ostatnim razem lałem nicienie (dzisiaj podaję ostatnią porcję). Aż ciężko mi uwierzyć że te kilka muszek mogłyby mi tak spowolnić roślinę 😞

Jestem ciekaw co pokaże Ph Metr. Boks stoi w łazience i zastanawiam się na ile to może mieć wpływ. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z tego co pamiętam, larwy ziemiórek są w ziemii. I te kurwy żywią się korzonkami. Mialem tak kiedyś. Rosliny nie chciały rosnąć. Jedna mała mi wyszła z ziemi bez problemu. Patrzę na korzenie, a tam poobgryzane i małe larwy po nich zapierdalają. Ziemiórki mogą byc powodem tak słabego wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+