Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

50W & 20W COB LED Micro-Grow [15x30 & 12x20] - Auto Purple


Recommended Posts

Si3mka.

Dzisiaj znowu beż Foto ale jutro już coś powinienem wrzucić. Dzisiaj wybił 30 dzień.

Mała roślina rośnie, pięknie nabiera fioletowego koloru. Nie mam jej nic do zarzucenia oprócz bycia karłem.

W dużej jak wspomniałem uwalił się główny szczyt (wrac z całym poziomem liści wiatrakowych i 2 odrtostami). Szczęście w nieszczęściu że roślina jeszcze nie kwitnie (w przeciwieństwie do drugiej która oznaki kwitnięcia pokazała w 14 dniu). Odsłonięte zostały wszystkie dolne odrosty i jakby tak jeszcze 2 tygodnie nie kwitła to będzie z tego kilka fajnych szczytów. Pojawią mi się problem z trenowaniem. Główna łodyga jest już zdrewniała jakby. Sztywna i nie idzie jej nagiąć. Druciki wbite w ziemię już nie są w stanie jej utrzymać. Odrosty na dole rośliny, a dokładniej na części łodygi która leży niemalże poziomo na ziemi, mogę nadal trenować drucikami i tak robię. Te odrosty wyżej chyba muszę zostawić w spokoju. Zobaczymy co wyjdzie.

To są automaty, powinni zakwitnąć (patrząc na growlogi tej odmiany - auto purple - między 3 a 5 tygodniem. A być gotowe so zbioru nawet w 9-10 tygodni, max 14. W przypadku małej jest szansa na te 10 tygodni gdyż zakwitła po 2 i idzie bardzo ładnie. Duża zaś to znak zapytania.

Mała dostaje co 2 podlewanie BioCanna Flores. Duża zaś BioCanna Vega.

Na dużej niektóre liście wiatrakowe mają przebarwienia (ciemne i jasne) (wyglądają jak barwy wojska).

Na małej tylko dolne liście robiły się jaśniejsze- zostały odcięte odsłaniając najniższe odrostki.

Próbowałem zrobić nową lampę z COb CREE i PowetLED ale póki co odpuszczam i muszę się nauczyć lutować. Za ciula te luty nie chciały trzymać i wyglądały tak że rozwaliłem po kilku diodach.

 

EDIT:

W dużym boksie zauważyłem mnóstwo małych muszek. Pojawiły się też w innych kwiatkach w domu. Wszystkie były sądzone kub przesadzane w tym samym okresie używając tej samej mieszanki podłoża. Podobno to Ziemiórki. Macie jakieś sposoby na to szkodniki? Może to te gnojki spowodowały spowolniony rozwój tej większej rośliny?

Edytowane przez krwawyben666
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Hey

"Obietnice obietnicami a rzeczywistość rzeczywistością"
Miał być update "jutro" a jest dużo później.

OGÓLNY UPDATE:
Obie rośliny dostają BioCanna FLORES - Mała od miesiaca, duża od kilku dni, kiedy pokazała białe włoski. Podlewane co 2 dni, co 2 podlewanie z nawozem, ale powoli myśle czy by mniejszej nie podlewać częściej bo szybko wypija wode,
zastanawiam sie też czy nie zacąc ładować mneijszej dawki nawozu ale przy każdym podlewaniu.

BOX 12x20 - 20W COB LED

Tutaj powoli zmiany przestają być zauważalne. Jedyne co się zmienia to że roślina pęcznieje, i pojawiają się noaw włoski, starsze zaś robia się pomarańczowo-brązowe.
Roślina nabrała ładnego ciemno fioletowego koloru. Pachnie bardzo nietypowo, zapach nie wydostaje się poza BOX (2 warstwy maty węglowej jako filtr). Pachnie owocami leśnymi? No nie powiedział bym że to roślina z gatunku Konopie.
Jest to ~ 6 tydzień życia rośliny, 4 tydzień kwitnienia. Mam nadzieje że do do połowy kwietnia uda się to zamknąć. Plonu dużego nie spodziewam się, będzie max kilka gram.
Planuje pod koniec marca pozbawić ja wsyztskich liści wiatrakowych, a na kilka dni przed ścinką "otrymować" na żywca i zostawić jeszcze na 2-3 dni.

MALA1.thumb.jpg.cd80803f39475537ed46c4f830d25c54.jpgMALA2.thumb.jpg.282f95567425b95a5d1a270c22e26ff0.jpg

BOX 15x30 - 50W COB LED

Tutaj ułamał się szczyt (co zoabczycie chyba na foto od spodu, widoczne ułamanie). Na szczęście w jego miejscu powstały dwa nowe. Od momentu ułamania szczytu roślina zaczęła mocno rozwijać odrosty. Trochę potrenowałem i zrobił się całkiem ładny las.
Zajmuje prawie załą powierzchnię boxa. Wygląda na to że będzie kilka topków z tego. W końcu pojawiły się jakieś oznaki kwitnienia (białe włoski pojedyczne). Gdy mniejsza oznaki te pokazała po 2 tygodniach, ta dopiero w okolicy 5-6 tygodnia.
O zbiorach w połowie kwietnia można zapomnieć. Raczej będzie ścinka w maju.

DUZA1.thumb.jpg.604b61a626665eaf6c857925609b7131.jpgDUZA2.thumb.jpg.11cac85a01c75e18ae2d384c73f02599.jpg

BONUS:
Udało się zrobić DIY lampy finalnie.

Większa na radiatorze 120x120x20, z wentylatorem 120mm. Za główne źródło światła odpowiada dioda CREE, wspomagana jest 2 diodami UV, 2 diodami IR, 4 diodami 445nm, oraz 8 diodami 660nm. Wsyztsko pod 600mAh. Będzie w okolicy 50W, nie licyzłem dokładnie.
CREE samo około 20W, a power LEDY są 3W (Puszcozne pod 600mAh, niektóre na 3.6v inne 2.6v zależnie od koloru). Wentylator podpiety pod "Driver LED 12V" a oba drivery (zasialcze) pod złączke, dzięki czmeu cała lampa zasilana jest przez 1 kabel.

LAMPAL1.thumb.jpg.41a750a16b7bdd698bb221b155f0235c.jpgLAMPAL2.thumb.jpg.e869f1ad8c79f05292b88a9862faf6a0.jpgLAMPAL3.thumb.jpg.78214df8c2dedc995aec80956f42a175.jpg

Druga, mniejsza to 24 diody Power LED 1W. Wsyztsko na 300mAh. Całość w okolicy 20W. Takze wentylatory w zestaweie (2x 60mm), Ten sam sterownik razem z 3 wtyczkami (trzecia posłuży do wentyaltora głównego w boxie).

LAMPAS1.thumb.jpg.80acfb1851bfc42c28cc47f66553fdb9.jpgLAMPAS2.thumb.jpg.29af479e1d5bdb4d45a13cb0a4a49005.jpgLAMPAS3.thumb.jpg.bc45f29d003d484f7d1aa61c30993824.jpg

Lampy działają, czekają na zwolnienie boxów aby przejsc dłuższy test, przeewszystkim w kwestii temperatur.

Idą do mnie kolejne wiatraczki, aby w małym boxie wyciąg zaamontowac troszkę chudszy, by weszła większa lampa niż obecnie (ta 24 led). W dużym Zephyry 32CFM zostaną zaamienione na jakieś inne 45CFM, także cieńsze dzięki czemu filtr będzie krótszy
i pozowli zamontować wyżej lampe bez pozostawiania ciemnych miejsc.

To tyle na dzisiaj. Zachęcam do porad i komentowania

Edytowane przez krwawyben666
Porapwki treści
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mała roślina wygląda, szczerze, chujowo. Zmęczona życiem, ziemią, nawozami? No karzeł z niej. Ale cos ram będzie.

Ta większa ma jakis potencjał. Można z niej jeszcze coś fajnego zrobić.

Brawo za ledy. Fajnie wyszły. Estetycznie. Przypomniało mi się jak moje pierwsze robiłem 🙂 Jakie barwy ma ten 20W? Na następny raz wsadził bym go do tego bixa 15x30.

Ten mocniejszy 50W to jakiś większy bix bym dla niego kombinował. Tak 30x30 lub nawet 40x40.

Jak będziesz leciał z czymś nowym, kup ziemię light mix i NIE MIESZAJ!!! z żadną inną. Chyba, że z jakimś all mixem firmowym co tam masz. Ale z żadną marketową.

Fajne złączki do łączenia przewodów. Co to za producent?

Pokaż jak te ledy świecą 🙂

Edytowane przez Rysiu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemka

Co do małej rośliny: Jest karzeł okrutny to fakt. Ale ogólnie nie wydaje mi sie by chorowała i była nawozami zmęczona. Nie ma żadnych przebarwień, plam, ubytków itp. Porównując z wieloma growlogami to wygląda więc rewelacyjnie dla mnie. Ja jestem zadowolony.

Ale faktycznie bardziej cieszy mnie że tak duża udżyła i może coś z niej będzie.

Ten ~20W skłąda się z 24 sztuk Power LED 1W - 8x 3500k, 4x Royal Blue (445nm), 8x Deep Red (660nm) i 4x Red (620 nm chyba).
Same białe diody to jakieś 900-900 lumen, Kolorowych nie ma co liczyć. Do Boxa 15x30 w teori potrzebuje 2200 lumen (zakładając 50k na metr) wieć obawiam się że ta lampeczka będzie trochę za słaba. Duża zaś będzie 3000 lumen plus kolorowe. 

Między czasie sklejam jeszcze jedną z resztek (for fun). Radiator 100x60 oraz 2 płytki z rozebranych żarówek full spectrum. Zamierzam zrobić taki jeszcze mneijszy mikro box do sadzonek - póki np w większym roślinka będzie sie suszyła lub miała swoje ostatnie dni, w tym coś będzie się już wykluowało? Nie wiem, możepójdzie to do kosza. Trenuje lutowanie :D Brak foto, nie ma sensu :D Ot 2 okrągłe płytki wyjęte z żarówki na małym radiatorku. Jako zasilacz - zasialcze wyjęte z żarówek. Złączka, kabel - amen

Złączki - producenta nie znam. Wpisałem Electrical wire connector na CHińskim portali (Ali) i takie mi wyskocyzły (te kolroowe), a także te czarne co łączą lampe z zasialczem.
Oto jak świecą diody (kiepski aparat, ale coś tam widać.)

swieto.thumb.jpg.3abd0a11c249e7159be1643c311f3480.jpg

BONUS: Foto z momentu kiedy zorientowałem się że szczyt się uwalił. Był smutek, ale po tym jak sie zregennerowało jestem zadowolony (niechcący wyszedł Topping/fimm czy jak się to tam zwie). Swoją drogą obecnie nie ma już zadnego z tych dużych lisci. Jak ułamał się ten szczyt i dolne odrosty zaczęły nagle rosnąć, uwaliłem wsyztskie te liście. Nie żałuję bo jak widać wyżej feniks powstał z popiołów.

scyt.thumb.jpg.85a5f6e0f622b138ce843d7dfd081262.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

Siema,

Szybki update czas wstawić.

20W/12x20x40 BOX:
Nie chcąc marnować czasu i prądu na takiego karła roślina została ścięta. Suszyła się w boxie tydzień, teraz leżakuje w słoiczku i jest na bierząco podbeirane.
Działa fajnie, tak jak bym tego oczekiwał. Nie jest to mega mocny uwalacz, ale przynajmniej nie musze "rozcieńczać"
Ogólnie jestem zadowolony i zaczynam Tuning boxa na ewentualne rpzyszło GROW jeśli takie nastapią. Nakupiłem ledów, porobiłem lampy wiec wypadąło by jeszcze coś tam wsadzić.
Wynik to <3.0g - Także bez komentarza. Zdjęcie sortu poniżej - wizualnie bez szału, zapach całkowicie nieczywisty. Z zamknietymi oczami nie zgadł bym co to za roślina.

suszonkoi.thumb.jpg.06532fcabdc4aabd7b48a7303553b8c7.jpgsusz.thumb.jpg.b466aca6068c52d3611d878d7c1d94ed.jpg

50W/15x30/58 BOX:
W pewnym momencie roślina tak poszła w górę że musiałem ponieść lampę a także zmneijszyć filtr/wentylację gdyż robiła za dużo cienia. Roslina jest powykręcana jak tylko się dało
by w ogóle ją upchać a i tak są fragmenty ledwo oświetlone. Jednakże idzie ładnie, na pewno będzie wiecej niż z tej małej ale nie spodziewał bym się wiecej jak 10g.
Leje BioCanna Flora, co 2 podlanie, ale chyba odleje 2 razy pod rząd bo coś liście robią się zbyt jasne.

20230406_111307.thumb.jpg.b1680712159fe15e2e2ef67960093aa6.jpg20230406_111315.thumb.jpg.84d663f2324beb352bd4e3bcb7b41851.jpg20230406_111323.thumb.jpg.eb5cfca753ae958b4004c1a852a4e44c.jpg20230406_111329.thumb.jpg.ca103cbab1c123037d36dcce7625d026.jpg20230406_111346.thumb.jpg.c37d258153812fc0a6724de14bf54eae.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema.

Z malucha otrymowałem wszystkie zielone liście i te na których nie było widać "cukru". Resztę zostawiłem jak jest, żeby choć trochę tego tematu było. Pewnie nie gryzło by tak po gardle otrymowane lepiej anoe kij tam. Topki tak luźne i mało zbite że by nic nie zostało a serio nie chciało mi się już tego trzymać. Chciałem zacząć testy nowej lampy i wentylatorów.

Dużej daje Deadline na połowę mają. Co by się nie działo do końca maja ma być gotowe, ususzone itp. Powinno wyjść jakieś 8 tyg kwitnienia wtedy conajmniej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

Siema

Duża roślina miała Deadline na połowę mają ale postanowiłem ukrócić jej męczarni - nastąpiła ścinka.

Poprzeglądałem różne growlogi z Auto Purple i ogólnie wywnioskowałem że i tak z tego nie będzie zbyt zbitych topów ibrekordowych ilości więc idzie pod kosę. Suszyło się dość krótko, do 5 dni ale w boxie był dość mocny orzewiew I wydaje się być OK. Strasznie się klei, ale poszło do słoika na curring. Wagowo jest 15g, Temat Suchy ale nie idealnie, chociaż dla mnie do waporyzatora jest idealnie.

Smaczne, ładnie pachnie, inaczej niż jakąkolwiek inna odmiana z jaką miałem do czynienia.

Wstawię jeszce jakieś końcowe foto na dniach, ale oficjalnie ten LOG kończymy. Swoje minimum osiągnąłem. Suszu jest na długi czas (1g starcza mi na tydzień nawet).

 

Teraz bawię się w tuning boxów. Mały z chińskimi power led radzi sobie super w kwesti wydajności. Na 1 rzut oka świeci lepiej jak ten chiński COB. Prądu nie zjadą więcej. W dużym boxie Cree + power ledy są w wczesnej fazie testu. Zmieniłem technikę sprawdzania temperatury, teraz termometr ma mały kartonowy daszek by bezpośrednie promienie z lampy nie zawyżały realnych wyników. Jeśli uzyskam <30 stopni stabilne uznam projekt za udany. Potem zostanie kwestia szczelności zapachów.

Jak w przypadku Auto Purple zwykła mata dawała radę w obu, tak wsadzenie randomowego nasiona do małego na test sprawia że już na VEG capi po całym pomieszczeniu, jednakże filtr z blower i węgla zdaję się działać.

Dzięki za wszystko, niedługo ostatnie fotki i jak mówiłem - Koniec :)

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+