Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Led 300W Fat banana auto i Amnesia auto


wislak

Recommended Posts

Nazwa nasion i producenta:  Fat Banana Auto od RQS i Amnesia auto od AKseeds
Rodzaj i moc lamp: MARSHYDRO FC-E 3000 300w
Fotoperiod (czas świecenia): 18/6
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: 100x100x200
Rodzaj podłoża i wielkość donic: Canna professional, donice docelowe Airpot 6l
Nawozy: Zestaw startowy canna plus calmag od Advanced Nutrients
Wentylacja, przepustowość (m3/h): na razie brak, pojawi sie niedługo
Dodatkowe informacje: tuba grzewcza 45W, nawilżacz powietrza, termometr z pomiarem wiglotnosci, przedłużacz z wifi do sterowania czasem

 

 

large.20220327_130155.jpg.6eeb7d9a69ee791f36fbd7ea228df8f1.jpg

 

Witam, roślinki są w małych doniczkach czwarty dzień. Lampa na wysokości 50 cm, moc ok 40%.  

Po czterech mniej lub bardziej udanych growach na lampie HPS przesiadłem się na ledy. Poprzednio walczyłem z wysoką temperaturą, tutaj póki co walczę ze zbyt niską. W dzień jest miedzy 22-23 a w nocy ok 18 z włączoną tubą. Wilgotność 60-70%. Panny zostały podlane w sumie tylko raz wodą z ph 6.2 i póki co cały czas mają wilgotne podłoże. Tak jak wspomniałem jest to mój pierwszy grow z ledami, liczę na pomoc z waszej strony i jakieś rady. Myślę potrzymać je pełny tydzień w tych donicach i przesadzić do airpotow i zacząć odżywiać. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No fajnie fajnie. Ciekaw jestem tych bananów. Sam ostatnio chciałem zamówić banany auto od rqs. Wentylacji na wega nie musisz dawać. Będą miały wilgotno. Ja ostatnio zacząłem wyłączać wentylację na wegu. Tylko wentyl na rośliny mam żeby je wzmacniał. Z przesadzaniem bym poczekał aż będą większe, żeby korzonków nie uszkodzić, albo od razu w docelowe.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

11 dzień życia roślinek pod lampą

Witam, roślinki zostały przesadzone do airpotów, podlane roztworem canna tera vega 10ml/5l, rizo 10ml/5l i 5ml/5l cannazym. Każda dostała ok 0,5l.

Temperatura ok 24 stopni.

Wilgotność miedzy 70-80%.

Lampa działa na 100%

Wysokość ok 70cm

Porządnie podlane i czekamy co będzie dalej, 2 z nich jakby trochę oklapły, mam nadzieje ze nie uszkodziłem korzeni, z może źle zniosła mocne podlanie?

large.20220403_121600.jpg.e07e4cc34fb77a3de935500e736d5810.jpglarge.20220403_121547.jpg.81ae1665ebfb998f3816a90b0612b23f.jpglarge.20220403_121545.jpg.ff6551907318dafc6f6e44b3bca57cb7.jpglarge.20220403_121539.jpg.988506ff2f5c8bd0318a37adb65fd499.jpg

Czy nie są troszkę za jasne?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jest Ok, dostały pierwsze papu i przeprowadzkę wiec z 3 dni jeszcze skupione na korzeniach i zaraz wrócą do życia. 
500ml wody trochę dużo jak na start, nie chcesz by zrobiło się na dole bagienko, zobacz za ile dni wypija i na next podlanie jeśli zajmie im dłużej niż 3 dni to zmiejsz wode, zauważyłem ze jak co drugi dzień podlewasz to łatwiej im się rośnie. Max 3 dni. 
Ja swoje 77 dni w 7,5l podlewam po 600ml co 2/3 dni 😄

i będzie trochę ciasnawo, jakiś plan? Jakieś treningi?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki że zajrzałeś. Mocno podlane bo worek z ziemią był otwarty i dość mocno przeschnął ale zaniepokoiłeś mnie i sprawdziłem jedna najcięższa doniczke. Odwróciłem ją do góry dnem wcześniej zabezpieczając roślinkę i zdjąłem pokrywkę. Rozgrzebałem delikatnie ziemię i jest poprostu wilgotna, nie ma bagna. Na dnie jest kratka więc ma dobrą wentylacje, nadmiar poprostu wypływa.

Kiełkowałem więcej pestek bo czasem nie wszystkie wschodzą a tu proszę niespodzianka, mam komplet i pełny box. W momencie gdy zabraknie miejsca uruchomię hps w jakiejś prowizorce:)

Mam zamiar zrobić topping na 3 roślinkach i potraktować je czysto edukacyjnie. Nigdy tego nie robiłem i liczę na Wasza pomoc. Jesli chodzi o resztę to zobaczymy w miarę rozwoju.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wiślak, pamiętaj że lepiej jest przesuszyć niż przelać. Mi zajeło to trochę czasu zanim się tego nauczyłem :) później tak zacząłem olewać podlewanie, że tylko sprawdzałem donice czy są lekkie, jak były to lałem i ELO na parę dni :D aczkolwiek panny to oczko w głowie :) auto błędów nie wybacza, jak spieprzysz na początku to niestety ale odbija się to na plonie :) Jeżeli chodzi o trening u mnie najlepsze efekty dawał topping, na dwóch- trzech szczytach plus lekki lst- wtedy uzyskałem dość fajny plon. Dla porówniania samo lst dało mi 45g a sam topping dal mi 35g. Gdybyś to wyśrodkował to idzie wyciągnąć 50g z panny, oczywiście zależy od pestek/genów. Nauczyłem się jednego, nie ma co żałować, tylko działać :D

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+