Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Roślina mi usycha.


px69

Recommended Posts

Cześć,

Naczytałem się, że to dosyć łatwe i chciałem też wychodować własną roślinę. Znalazłem nasionko auto critical space (space seeds) i zasadziłem.

Na początku bez nawozów (ziemia uniwersalna, wstępnie nawożona), woda z kranu - odstana. Światło żarówka zwykła 75w. Nie oczekuję jakichś poważnych zbiorów, poprostu chcę, żeby wyrosło.

Po kilku dniach kupiłem lampy (żarówki LED) hecekermann 150 LED full spectrum (równowartość 100w) X2. Minęło ponad 35 dni i coś się niedobrego dzieje. Drugi dzień mi marnieje. Dziś podlałem Muszynianką, bo czekam na nawozy (dotychczas używałem biohumusu do paproci z jakiejś hodowli dżdżownic).

Da się ją jakoś uratować? Jak pisałem, to moja pierwsza roślinka i szkoda mi jej wyrzucić.

IMG_20220124_152044.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ah te przekonanie do muszynianki… zobaczysz jak to będzie szło na niej.

Zostaw wode na 24h i lej kranowe, jeśli masz to dzbanek z filtrem i jeszcze bardziej ułatwia. Wejdź na neta sprawdź na głównej wody w twoim mieście sprawdź jakie pH i twardość, jeśli nie jest tragicznie to w organice nie będzie tak źle bez mierzenia pH. 
 

jesli kupiłeś leda, to kup małego boxa, najtańszy, chyba ze sam z kompa zrób. Nie pod biurkiem, to zacznie śmierdzieć 😄 

poza tym kup trypaka biotabsow lub biobizz i przeczytaj co roski potrzebują na jakiej fazie, co sprawia ze tak jest a nie inaczej, zacznie powoli ogarniać sam co będą potrzebować, poczytaj. 
masz leda, kup boxa, filter z czasem ogarniesz lub kup odmianę indice słodka (indica mniejsza rośnie) jakiś autos bo mały box i esa. 

 

tez bawiłem się w takie parapety itp ale to bez sensu, tylko strata czasu a potem jeszcze nerwow i kombinowania by coś było.

zrób najtańszy setup i pobaw się dla siebie samego i nikomu o tym nie mów, a jak będziesz palił sobie blanta i ktoś spyta o bucha, poczym powie jaki przepyszne.. poczujesz sie dumny 😄

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+