Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Da sie uratowac ?

Qullos
 Share

Recommended Posts

Witam na wstepie zaznacze ze jestem nowy聽 na formu, i ogolem nowy w temacie takze prosze o wyrozumialosc 馃槈

Zaczynajac ze lubie sobie zapalic ( chillout po ciezkim dniu w pracy czy po聽 mocnym treningu), postanowilem nie marnowac kasy w kofikach, i posadzic sobie pare roslinek, wiec zrobilem z karonu growboxa posadzilem dwie roslinki i tak stalo sobie to w przydomowej komorce, ale szczerze dlugo juz to roznie a wygl膮da troszke slabo i boje sie ze delikatnie mowiac skopalem spraw臋 wszyatkie dane daje na dole podpowiedzcie czy cos z tego jeszcze bedzie聽

Informacje og贸lne聽

Odmiana- 1x Special kush od royal Queen seends i 1x聽Lemon Shining Silver Haze rowniez od Royal queen聽

Posadzenie- polowa sierpnia聽

Podloze - zwykla ziemia z markietu do kwiatow

Oswietlenie - i tu punkt kluczowy bo korzysta艂em bardziej z tego co mam pod reka, tak ze lapa akwariowa do roslin aquael leddy smart sunny v2 6 wat聽

Oraz lampek New york Biology led full spektrum 40 wat聽

Na dzien dzisiejszy odmiana Lemon ma okolo 25 centymetrow natomiast kush miedzy 70-80 wczesniejsze naswietlanie bylo nieregularne bo sam wlaczalem i wylaczalem swiatlo, od okolo miesiaca jest naswietlanie w cyklu 16h na dob臋 i troche rosliny ozyly. Zamieszczam zdjecia jak to teraz wyglada聽

Pozdrawiam dzieki za pomoc聽

20211209_185820.jpg

20211209_185834.jpg

20211209_185839.jpg

20211209_185845.jpg

Szkoda czasu dalej to ci膮gn膮膰. Tutaj problemem jest wszystko 馃檪聽Moc o艣wietlenia, ilo艣膰 godzin o艣wietlenia na dob臋, ziemia mo偶e by膰 problemem (cho膰 nie musi), brak nawoz贸w, woda mo偶e by膰 problemem (cho膰 te偶 nie musi). Og贸lnie wi臋cej jest na minus ni偶 na plus. Sko艅cz to i zacznij od nowa, ale przygotuj si臋 lepiej.

Ja bym je wyrzuci艂.聽

To co聽 tam jest to jest max po艂owa z tego co mo偶e by膰. Ja nie widz臋 sensu ci膮gni臋cia tego. Jest po prostu zjebany grow 馃槥聽I nie m贸wi臋 tego z艂o艣liwie. Staram si臋 by膰 po prostu szczery i jak najbardziej obiektywny. 呕e艣 si臋 panie s艂abo przygotowa艂 do tego i tyle. Ch臋ci mia艂e艣 jakie艣, ale to za ma艂o. Jak chcesz, to pomo偶emy. Podpowiemy co i jak, ale b臋dziesz musia艂 da膰 wi臋cej od siebie, troch臋 pracy i pieni膮偶k贸w w to w艂o偶y膰. Nie m贸wi臋 tutaj o wydawaniu od razu 5000. Pytanie te偶 ile zi贸艂ka potrzebujesz. A to lepiej zako艅czy膰. Nic z tego nie b臋dzie. No mo偶e nie zupe艂nie nic. Ze 2 gramy po wysuszeniu mo偶e b臋d膮.

• Upvote 1

2 gramy zawsze cos 馃槀, a teraz tak powa偶nie co mozna by tu zrobic na dwie ro艣liny, potrzeby mam takie ze tyle co dla mnie i czasem z kolezkami zaplimy lolka takze mysle ze takie dwie roslinki co jakis czas beda zaspakajaly moje potrzeby 馃槈

Kup normalna ziemie, light mix,albo kokos, i lej przefiltrowan膮 wod臋, kup sobie czajnik filtruj膮cy, du偶o nie kosztuje, a woda b臋dzie i dla ciebie, ewentualnie trzeba b臋dzie zbija膰 pH. Cho膰 w drugiej strony, mo偶e na pocz膮tek lepsza ziemia ni偶 kokos :)

Mo偶e by膰 ziemia z supermarketu, ogrodniczego, tylko szukaj takiej do pikowania.

Tak jak kolega pisze, ziemia. Jaki艣 light mix. Biobizz polecam. Super ziemia. o tego doniczki 5-7 litr贸w. Jaki艣 podstawowy zestaw nawoz贸w. S膮 takie mini zestawy za oko艂o 100-150z艂. W zupe艂no艣ci starcz膮 na 3 growy przy 2 ro艣linach. Do tego jaki艣 growbox. 30x60cm minimum. Lepszy by by艂 np. 40x80cm. Tu dwie ro艣lni ju偶 by fajnie si臋 mog艂y rozrosn膮膰. No i wysoko艣膰. Te 100cm to minimum. Chyba, 偶e nie musisz tego chowa膰 specjalnie, to nawet 140-160cm. Taki 40x80x140 by艂y bardzo fajny. Jaki艣 sensowny led do tego. I timer kt贸ry automatycznie b臋dzie za艂膮cza艂 艣wiat艂o i wy艂膮cza艂. Wentylatorki do robienia cyrkulacji powietrza. Powinno wtedy jako艣 p贸j艣膰 馃檪

• Upvote 1