Skocz do zawartości
thc-thc

grower

[Led 2x250W LM301h/cree/lg] [Anesia Seeds]


gigit

Recommended Posts

pH jak najbardziej w normie, może faktycznie grymaszą po przeprowadzce, młode listki już wydają się być, na te stare nie patrzę bo faktycznie to trochę przetrzymałem je w małych doniczkach. Dolomit był mieszany z kokosem przed włożeniem lasek.

Edytowane przez gigit
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, gigit napisał:

Dolomit to nawóz wapniowo magnezowy to dlaczego ma nie działać? Przy okazji odkwasza medium, Ph ok 7.0 i jest naturalny, wiec same plusy 

Mam nadzieje ze tak jest jak piszesz i znajdziesz rozwiązanie problemu. Ja po prostu widzę kolejny grow który dolomit zastępuje calmag i występują problemy 😕choć faktem jest tez ze mogles używać go od zawsze i było Ok 😄 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

22 godziny temu, gigit napisał:

Dolomit dawałeś… ktoś tez chyba dolomit w grow dawał a i tak braki calmag

kup mączke bazaltowa. patrz na ph bo są różne. braki z Cal znikną .

 

7 godzin temu, AligatorOzi napisał:

Wiec miejmy nadzieje ze niedługo się przyzwyczaja do nowej donicy i wystrzela w kosmos

Do przesadzenia używam czasem Mikoryzy uniwersalnej od biopon. Nacinałem korzenie i posypywałem, zauważyłem różnicę w szybszym zaklimatyzowaniu się w nowym miejsu 🙂

Teraz, MiniBox napisał:

Nacinałem korzenie

tak robiłem przy przesadzaniu z 15 L do 35 L 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gdybyś przeczytał caly watek to byś wiedział ze mikoryza już poszła, jak i dolomit. Wydaje mi się ze problemem jest pH, w zbiorniku jest jak najbardziej ok, jednak przed chwila sprawdziłem w podstawkach od systemu i tam jest grubo ponad 6. Podejrzewam ze to może być keramzyt, którego nie płukałem przed wysypaniem dna doniczki, a czasami zdarza się trafić na taki który podnosi ph. Poczekam aż wyciągana pożywkę ze spodków i zrobię płukankę woda z 5.6 pH. Maczka bazaltowa spoko, używam diatomitu, ale tez trzeba uważać na pH 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+