Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED Spectrolight 400 bast plus || 16 LA amnesia || system easy2grow autopot + biotabs


2bro

Recommended Posts

Nazwa nasion i producenta:  LA amnesia- paradise seeds - 15szt + 3szt, innej odmiany którą dopiero wybiore.  przed przesadzeniem do autopot coś odrzuce o ile wyjdzie 18/18
Rodzaj i moc lamp: LED Spectrolight blast 400 plus, moc rzeczywista 440w przy 100%, 230w przy 60%
Fotoperiod (czas świecenia): 18/6, 12/12
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: secret jardin   1,2x1,2x2            1,44m2
Rodzaj podłoża i wielkość donic: easy2grow autopot 16x 8,5l.  Kokos 50%, granulat 50%
Nawozy:  Wszystko z biotabs
Wentylacja, przepustowość (m3/h):  mieszający monky fan, wyciąg uzupełnie
Posiadam również filtr wody firmy GrowMaxWater, ta podstawowa wersja.
Dodatkowe informacje: startujemy w poniedziałek, muszę dokupić jeszcze jakieś nasiona bo mam tylko 15. Zdecydowałem się na autopot, wcześniej  potrafiłem niedoplinować, tj przesuszyć czy przelewać rośliny, dodatkowo lubię sobie wyjechać na kilka dni i nie chcę nikogo angażować do pomocy więc autopot jak znalazł.
idą wakacje mam zamiar uciec gdzies na2 tygodnie, wystarczy flexi tank 100l? czy brać 225l? Jest sens wrzucenie do zbiornika tabletek co2??
 
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hej bro

Licząc, że wypiją 1l na dzien to mamy 18l x 14 dni = 252 czyli 225 styknie,o ile nie bedziesz miał tam tamperatur powyzej 30 stopni.

Co2 tabletek nigdy nie stosowałem. Butla, i generator chyba najsenowniejsze opcje, ale musze doczytac. To wyedukowalem od ludzi i z obserwacji.

 

Pozdroo

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Byłem w growshopie, zaproponowali mi wiadro wydzielające CO2.

 

Ale panie i panowie ODJEBAŁEM Numer jak 150.....   większość roślinek po 48h od kiełkowania już było na powierzchni.... wystawiłem na słońce w propagatatorze .... wróciłem z pracy i wszystko się zjebało.... OMG. Zjebałem wiele razy ale nigdy na samym początku. Mam ochotę dosłownie rozbiedz się i jak baran przyjebać w ściane.  Jutro ogarnę klony od ziomka albo śmigam po nowe nasiona do jakiegoś smartshopu.... niestety plan oczywiście zjebałem sam osobiście i du*a, będzie ktoś musiał pomóc bo końcem miesiąca zmykam na 2 tygodnie.

pytanko do was, jak to jest wkońcu w holandii, jeżeli chodzi o mojego indoora to nie mam żadnych obaw, używam LED, filtry etc. jednak chciałbym wrzucić choćby 1 planta w ogródku, jak sąsiad podpierdoli to przewalają całą chate czy kasują to co w ogrodzie ??

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 9.06.2021 o 02:35, 2bro napisał:

Byłem w growshopie, zaproponowali mi wiadro wydzielające CO2.

 

Ale panie i panowie ODJEBAŁEM Numer jak 150.....   większość roślinek po 48h od kiełkowania już było na powierzchni.... wystawiłem na słońce w propagatatorze .... wróciłem z pracy i wszystko się zjebało.... OMG. Zjebałem wiele razy ale nigdy na samym początku. Mam ochotę dosłownie rozbiedz się i jak baran przyjebać w ściane.  Jutro ogarnę klony od ziomka albo śmigam po nowe nasiona do jakiegoś smartshopu.... niestety plan oczywiście zjebałem sam osobiście i du*a, będzie ktoś musiał pomóc bo końcem miesiąca zmykam na 2 tygodnie.

pytanko do was, jak to jest wkońcu w holandii, jeżeli chodzi o mojego indoora to nie mam żadnych obaw, używam LED, filtry etc. jednak chciałbym wrzucić choćby 1 planta w ogródku, jak sąsiad podpierdoli to przewalają całą chate czy kasują to co w ogrodzie ??

 

Zapytaj po prostu sasiada czy nie ma nic przeciwko. Jesli chodzi o indoory to sa one nielegalne ze wzgledow przeciwpozarowych.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no to jedziemy. jest 18 power plantów, kostki do kiełkowania już włożone do doniczek na sadzonki, roślinki normalnie wyszły i rozwijają się.

nie robiłem zdjęc bo narazie nie ma na co patrzeć :P

jutro czeka mnie przeniesienie boxa, niestety temperatura na poddaszu dochodzi do 37 stopni, czeka mnie ciężkie lato, chyba doinwestuje w klimatyzator.

w nastepny piatek wyjezdzam wiec przed wyjazdem, mam zamiar przyciac rosliny na 4 szczyty, mam nadzieje ze zdarza sie rozwinac na tyle aby bylo to mozliwe inaczej lecimy bez treningu. rowniez zainstaluje biotabsy w doniczkach docelowych, oraz inne operacje zwiazane z biotabsem.

autopot mial wyeliminowac potrzebe ingerencji znajomka jednak tym razem bedzie to nieuniknoine.

pierwsze fotki wrzuce w przyszlym tygodniu i przed wyjazdem

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

Siemka.

W niedziele wróciłem z wakacji. we wtorek pokapowałem się że coś nie tak z programatorem czasowym, i okazało się że lecieliśmy 24/0. Dziewczyny 2 godziny temu obudziły się  z pierwszej 12 godzinnej nocki. Więc wbijamy w indukcje.  Mam problem z poziomem wilgoci +80% czasami spada poniżej.

Do tej pory był tylko wyciąg 270m3/h. dołożyłem jakiś wlotowy nawet nie sprawdzając parametrów, którego używałem kiedyś wcześniej, nie poprawiło się nic, niestety pogoda niedopisuje cały czas pada deszcz na zewnątrz to samo 80+. holenderska myśl budowlana z przed 50lat nie posiada żadnych kratek wentylacyjnych... więc rozwiązanie jest proste osuszacz powietrza, nigdy nie korzystałem więc nie wiem jaki mógłbym dobrać. Znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/osuszacz-oczyszczacz-powietrza-pochlaniacz-wilgoci-10708627748

0,7l/24h - możliwość ciągłego odprowadzania wody. Może poleciałem z ilością roślin ale myśle że jakoś to będzie. osuszacz chciałbym wstawić do środka boxa i wypuścić rurkę na zewn.

wiąże się to z tym że skasuje 2 planty lub wystawie je na zewnątrz 🙂

proszę was o jakieś porady w kwestii osuszania , na ten moment na rurkach wspomagających konstrukcję przykleje 4 worki ryżu na taśmie zbrojonej. na osuszacz napewno będę musiał czekać.

AA używam filtr węglowy green fox. kiedy jest podłączony wyciąg drastycznie zwalnia, więc usunąłem filtr cząsteczek stałych - może wytrzyma te +/- 10 tygodni.

Z uwagi na to że wszystko robione było na prędkości przed wakacjami i z problemami od samego początku ( 3 razy zmiana położenia boxa - wylądował w salonie )

Użyłem bardzo dużych doniczek startowych, większych niż 1l może coś pod 2, szybko przesadziłem przed wyjazdem, ogólnie wyglądało to kiepsko ale patrzcie tu 🙂

1. zdjęcie z dnia  03.07 - podlane orgatrexem przez kumpla na OKO

2. zdjęcie z dnia 08.07 - pierwsze odpalenie autopota 

333 zdjęcia z dzisiaj - w niedziele zakreciłem autopota otwarłem go dzisiaj na chwilke  z  uwagi na poziom wilgoci, trzymam zamkniety. Ogólnie rośliny wypiły lub wyparowało już z doniczek ok 100l.

we wtorek usunąłem też trochę liści, napewno jeszcze raz coś ciachnę ale daje im trochę czasu, niech wystrzelą, po fryzjerze spryskałem je boom boom spray, za jakiś tydzień zamierzam założyć siatkę, nie tyle pod scrooga a po to aby zapobiec późniejszemu przewracaniu się gałęzi. Będę starał się aktualizować fotorelację 2 razy w tygodniu.

 

Proszę doradzćcie mi w sprawie osuszacza 🙂 Pozdro Buch Z wami i do zobaczenia

 

1.jpg

2.jpg

215846575_4284841408220720_6859039328253100697_n.jpg

215443526_889598835235447_5414481881655989341_n.jpg

215914003_258721798922368_5037787924518047149_n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

I jak tam idzie? 
 

pytanko. sadziłeś odrazu w docelowe? I jak pisales,dopiero po osiągnięciu trochę odpaliłes autopota? 
a jak z nawozami? Dawałeś coś na start? Czy poczekałes na odpalenie autopotow o potem?

bede zaczynał podobny zestaw i ciekawi mnie czy dać w kubeczki a potem w autopot i wszystko, czy tak jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+