Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Uposzczona głowa


Marcin.Chwalipieta

Recommended Posts

Hej mam problem. Nie da się ukryć, że jestem zdecydowanie amatorem. W tym roku jednak zdarzył się problem. Mianowicie podczas kiełkowania dwie rośliny zgubiły pestki. Po wsadzeniu ich w ziemie delikatnie tylko je przysypałem i jedna z nich już wyszła ale od dwóch dni jakby nie podnosi głowy. Chodzi o to że rośnie jakby do góry ale listki (szczyt rośliny) jest zawinięty do dołu. Powinienem się tym przejmować? Przede wszystkim czy powinienem już coś z tym robić?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, Marcin.Chwalipieta napisał:

Hej mam problem. Nie da się ukryć, że jestem zdecydowanie amatorem. W tym roku jednak zdarzył się problem. Mianowicie podczas kiełkowania dwie rośliny zgubiły pestki. Po wsadzeniu ich w ziemie delikatnie tylko je przysypałem i jedna z nich już wyszła ale od dwóch dni jakby nie podnosi głowy. Chodzi o to że rośnie jakby do góry ale listki (szczyt rośliny) jest zawinięty do dołu. Powinienem się tym przejmować? Przede wszystkim czy powinienem już coś z tym robić?

To ma być prosta zabawa a nie czary mry armagedon 🙂 Moczysz nasionko w kieliszku przez 24 godziny, proste 

Następnie wkładasz do ziemi na około 1 cm, przysypujesz i juz, proste 🙂

czekasz od 3 do 4 dni i wschodzi zielone złoto , proste 🙂

Jak masz automata to polecam docelową doniczkę , auto nie lubi przesadzania 🙂 Jak masz fotoperioda czyli taki który musisz przełączyć po przez zmianę światła to możesz zacząć od mniejszej donniczki i jak Np. się wyciągnie to możesz przesadzająć ową roślinkę wsadzić głębiej , proste 🙂 Znajdz śwo sposób najlepiej prosty 🙂 bo to ma być nieskomplikowane lecz przyjemne 🙂 Nasiona kupuj od znanych renomowanych firm i nie z promocji bo takowe czasem niewzchodzą 🙂 Proste 🙂 

I ten, no ..... 

aaa, Powodzenia 🙂

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 21.05.2021 o 12:11, camele napisał:

Proces od zamoczenia nasiona do wyjscia kielka moze trwac nawet tydzien 🙂

Może, ale zdrowe genetycznie nasiona powinny wyjść max 4 dni. ( 4 dni od włożenia w ziemię ) jeżeli tak się nie dzieje znaczy że coś nie gra, dlatego nasiona paczkowane są oryginalnie po minimum 3 st. 🙂 

Edytowane przez MiniBox
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki wielkie za pomoc. Zgubiłem dostęp do konta i dopiero dzisiaj znalazłem. Jeżeli chodzi o roślinę to nie mam zdjęcia ale po prostu chodziło o to, że spadła pestka, a te listki pod nią były jakby opuszczone w dół. Namalowałem to poniżej. Tak czy inaczej po paru dniach wszystko wróciło do normy i do dziś jest bardzo okej. Dzięki wielkie za odpowiedzi 🙂

image.png.49247e49de1f489288ab3a200f5d298b.png

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+