Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pod schodami w komoreczce


yossarian212

Recommended Posts

Siema ludziska.
Wybaczcie za brak polskich znakow.
Nie znamy sie dlatego Siema Ludziska 
Pisze do was poniewaz od trzech dni pod schodami w komoreczce rosnie mala roslinka. Jest to moja pierwsza roslinka tego typu i nie wiem czy sam dam sobie rade, choc podobno mam reke do kwiatkow. Mam na chacie 76 doniczek ale przy tej jednej pierwszy raz mam lekki dreszczyk i takie dziwne podniecenie, podoba mnie sie to I wlasnie dlatego obawiam sie ze bez waszej pomocy dalej bedzie 76 doniczek.
Staram sie robic tak jak wszedzie na forach i filmikach ale im wiecej wiedzy tym wiekszy chaos pod czaszka.
Mam nadzieje ze w razie nieprzewidzianych sytuacji lub tez ataku mojej glupoty wskazecie mi moje bledy i pokierujecie jak je naprawic.

Z gory dziekuje i niech wam bozia w topach wynagrodzi.

Moj ogrodek to

box - namiot 60x60x140 mars hydro
swiatlo - hps 150w, odblysnik 40x40, 18h / 6h, ok 35-40 cm od roslinki.
went - 150-180m3 wyciagowy, wlot pasywny, narazie tylko 1 mieszajacy od gory na lampe zeby cieple powietrze w dol pchalo, wszystko chodzi 24/7
filtr - 200m3
ziemia - plagron royal mix, donica 26L
woda - odstana kranowka zdrojm, ph ok 7.
no i nasionko jack herer auto od rqs.

Jesli chodzi o temp to w dzien ok 24-30 C a wilgotnosc 35-45% , czasem spada ponizej 40% W nocy natomiast mam stale 16 C i 75-80% wilgotnosci. Moze jutro zakupie nawilzacz wiec te parametry jeszcze sie zmienia. Do namiotu dostalem tez LED mars hydro ts600, podobno 100w wiec tez mozna cos pokombinowac.

W miare mozliwosci postaram sie aktuallizowac zdjecia, a tymczasem pierwsze fotki.

PEACE

DSC_0163_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0165_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0164_Easy-Resize.com.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Bardzo dziekuje za podpowiedzi ktore mi daliscie i wybaczcie ze dopiero dzisiaj o  tym mowie.

Zaszly male zmiany odnosnie wczesniejszego setapu. Po slowach kolegi zmienilem swiatlo na mars hydro ts600. Nawilzacza nie kupilem bo zeby wejsc do sklepu musze qzwa telefonem z dzwi zeskanowac kod qr? ir? nawet nie wiem jak to sie nazywa. No poyebao. Bo korona.

Wilgotnosc podskoczyla i wacha sie jakies 50-55. Chyba potrzebuje wiecej pomyslalem, wiec dzis dodalem podstawki z woda. Podobno nic to nie daje ale teraz mam 57.

Swiatlo dalej 24/7 przy wylaczonym filtrze. Tak wiec jedynie od dolu wiatrak tloczy swieze powietrze. Ledy sa na wysokosci 50cm. Ale to dopiero od dzisiaj, bo jak kolega wyzej powiedzial obniz swiatlo o 10cm, co tez uczynilem, tylko .....

Chyba troche pierwszym listkom bylo za cieplo i sie powiginaly (zdjecia ponizej). Poza tym dzis jest 14 dzien zycia a roslinka ma 9cm ale podoba mi sie ze jest szeroka . Moim zdaniem jest za niska. Z tego co czytalem to skarlowacieje jak jest za blisko swiatla. Co chyba nastapilo w moim przypadku, nie wiem, nie mam doswiadczenia, dlatego prosze zeby wypowiedzial sie ktos kto sie na tym zna i juz przez to przechodzil. No chyba ze jest wszystko okej i niepotrzebnie zawracam du*e.

Nie wiem jak to jest, ale na zagranicznych forach duzo ludzi od samego poczatku dodaje Cal-Mag, tylko inne odzywki, wiadomo.  Plony maja oszalamiajace 130-170g z jednego krzaka. Nasi ogrodnicy maja znacznie mniejsze plony przy tych samych odmianach. No chyba ze sie myle wiec wybaczcie.

Wiec od poczatku podlewania do litra wody dodaje 5ml Cal-Magu i wszystko leci w doniczke. Wczoraj w 13 dniu pierwszy raz razem z Cal-Magiem dodalem 1,5 ml Plagron Alga Grow. Ph wody 6,8. Jak narazie nie widze zeby sie cos zlego mialo dziac. 

Planuje podniesc wyzej lampe zeby roslinka sie troche wyciagnela coby ulatwialo lst ktory planuje zrobic za jakies 2-3 dni jak tylko troche w donicy przeschnie. A moze z lst poczekac jeszcze tydzien? 

Przedwczoraj w 11 dniu po otworzeniu komoreczki (jakies 3m2) dalo sie wyczuc mily zapach, z tym ze filtr jest wylaczony. Jak jest wlaczony to jest taki zasys ze namiot jest na podcisnieniu i watpie zeby cos bylo czuc, ale roslinka juz pachnie co mnie bardzo cieszy.

No i to chyba tyle. Zapodaje zdjecia 

DSC_0168.JPG

DSC_0169.JPG

DSC_0170.JPG

DSC_0171.JPG

DSC_0172.JPG

DSC_0173.JPG

DSC_0174.JPG

DSC_0175.JPG

DSC_0176.JPG

DSC_0177.JPG

DSC_0179.JPG

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemano. Witam wszystkich.

Kilka nowych ciekawostek z zycia pod schodami. No i pytania, bo nie wiem czy dobrze kombinuje. 

Otoz 2 dni temu w niedziele podnioslem lampe coby roslinka sie wyciagnela i nie wiem czy cos to daje. Dalej przykurcz. Zastanawiam sie jak to bedzie z lst. Nie dosc ze to automat i mam wrazenie ze zaraz zakwitnie ( dzis 16 dzien jacka herego ) , ponadto bedzie to moje pierwsze lst w zyciu, taki ciut nie prawiczek, to jeszcze niziolek rosnie. Jak tam operowac tymi galazkami? Jak to ogarnac? Dajcie porady, parnowie, jakies wskazowki, prosze. Jutro mam wolne i po (aaaaaa, i panie afkors) stanowilem ze to wlasnie jutro to bedzie ten dzien. Dzien gimnastyki i stresu. Ziemia juz bedzie sucha i trzeba bedzie podlac. Wiec mam zamiar przeprowadzic trening i podlac juz tylko woda z calmagiem. Bo zawsze go dodaje, od poczatku, bo gdzies tak wyczytalem. 

Zastanawiem sie tylko czy na tak wielka donice lac na maxa, zeby przelac czy tylko 1L jak dotychczas.

No i czy do podstawki moge nalac wodu tak do 1/5 wysokosci doniczki zeby roslinka mogla sobie czerpac ile chce. Czy to zle i korzenie zgnija? Sama woda zeby odzywki sie nie kumulowaly. Moze podniesie to tez wilgotnosc? Co prawda podstaweczki dodalem i wczoraj 60% zauwazylem. Ucieszylem sie. Wiem ze nie duzo ale narazie wiecej nie dam rady. 

Dzis zauwazylem rowniez ze dwie najstarsze lodygi robia sie fioletowe, zajebisty odcien. Chyba ze juz wczoraj takie byly a ja nic nie widzialem. Tylko ze wyczytalem ze to niedobor magnezu, azotu, tego, smiego, za duza ekspozycja na swiatlo albo geny. I wez tu zrob zeby bylo dobrze. Byla duza ekspozycja, raczej, wiec moze to od tego? Liscie co prawda sa ladne, zielone i bez przebarwien, wiec chyba spoko. Nie wiem co tu mam zrobic, nic chyba, bo nie umiem. Bede dalej sie przygladal i mizial glowna lodyge, bo potem fajnie palce pachna.

Jesli ktos to czyta i zna odpowiedz na moje zagwozdki prosze niech da znac. Z gory dziekuje i na dole kilka fotek. Z fartem, tak?

DSC_0192.JPG

DSC_0194.JPG

DSC_0195.JPG

DSC_0197.JPG

DSC_0199.JPG

DSC_0200.JPG

DSC_0201.JPG

DSC_0202.JPG

DSC_0205.JPG

DSC_0206.JPG

DSC_0209.JPG

  • Like 1
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemano.

17 dzien 

Zaufalem swojej intuicji i wlasnie  przeprowadzilem lst. Roslinke potraktowalem w sposob medytacyjny. Delikatna muzyczka w tle zeby sie nie spieszyc i zrelaksowac. Bez zadnych rekawiczek zeby lepiej bylo czuc pod palcami. Wkrecilem sie w delikatne traktowanie galazek ze niepostrzezenie zlamalem najstarszy lisc. No nic, mowi sie trudno. Glowna lodyga dosc latwo sie poddala na sciskanie i wyginanie. Wyginalem w dwie strony zeby ja rozruszac ale glownie w strone docelowa. Od czasu do czasu taka kontra w druga strone coby wlokna pozrywac. Calosc trwala moze jakies 3 minuty. Podczas jednego zabiegu uwiazalem tez 4 dolne galazki. Jak na pierwszy raz jestem z siebie zajebiscie zadowolony. Zdaje sobie sprawe ze popelnilem duzo bledow ( tylko nie wiem jakie ) ale glowny topik jest nizej niz poboczne, liscie nie zaslaniaja lodyzek, wzglednie male uszkodzenia.

Bardzo prosze kogos, jesli cos zle zrobilem prosze o uwagi. Co jeszcze moglem zrobic zeby bylo lepiej. Na dzien dzisiejszy wiem ze nastepnym razem bede sacic z boku doniczki.

Zaraz po zabiegu podlalem 1L wody ph 6.35 oraz 5ml calmagu i 1ml alga grow. 

Od niedzieli ledy byly prawie pod sam sufit zeby roslinka sie wyciagnela ale nie widzielem roznicy. Wiem ze to tylko 3 dni ale cos powinno chyba ruszyc.

Opuscilem ledy na jakies 40-50 cm z nadzieja ze lisci nie popale. Pewnie dlatego ze w glowie mam ze bedzie lepiej. Roslinka od poczatku byla mala a teraz po treningu ma jakies 4cm wysokosci. Gdzieeeees tam koncowka liscia troche wyzej powiewa. Przy takiej wysokosci duza czesc lisci dotyka podloza. Galazki sa w powietrzu wiec to chyba najwazniejsze.Obnizylem wentylator bo boje sie o plesn. Moze jutro rano efektow zadnych nie bedzie, ale mam nadzieje ze jak wieczorkiem wroce z pracy to sie uraduje.

Milego wszystkim. 

Zapodaje troche zdjec.

DSC_0223.JPG

DSC_0224.JPG

DSC_0225.JPG

DSC_0226.JPG

DSC_0227.JPG

DSC_0228.JPG

DSC_0229.JPG

DSC_0231.JPG

DSC_0232.JPG

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+