Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwszy box kilka pytań o pomoc


Annigmato

Recommended Posts

Witam to będzie mój pierwszy box(mały). Z racji tego ze będzie w mieszkani zdecydowałem się na szafkę kuchenna o wymiarach 30x45x82(https://allegro.pl/oferta/szafka-kuchenna-do-zestawu-d-30-82-cm-biel-artisan-9623214905) niestety miejsca na szerokość mam tylko 30 cm(widziałem PC-grow tez rosły wiadomo miejsce to plon ) jeżeli chodzi o powierzchnie tj.0.135m2. Tylna ściankę zabudować jakims grubszą płyta czy ta cienka wystarczy ?

 

światło z racji tego ze trzymany w domu zdecydowałem się na ledy znalazłem żarówkę 9 k (https://new-electric.pl/2241-152-zarowka-led-grow-e27-do-roslin.html#/98-moc-80w/102-akcesoria-z_uchwytem) lumen tylko nwm czy to nie za dużo na takiego boxa może może założyć 2 żarówki o mniejszej mocy  np2x 30w jedna po 3000 lumen.

 

Wypełnienie na start wydaje mi się folia lustrzana albo koc ratunkowy czy lepiej go srebrna karimata ? Z tym ze przy oświetlenie led muszę pamiętać o wilgotności.wybrałem miejsce miedzy grzejnikiem a lodówką w mieszkaniu jest min. Te 20 stopni w tej chwili mam przy Oknie 25 wiec chyba powinno być Ok 

 

Wentylacja i filtr na pewno filtr weglowy z wyliczeń wyszło mi ze croco 80-120m3(https://sioubiz.pl/pl/p/Croco-Filtr-weglowy-Flat/1964?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=9832596225&gclid=Cj0KCQjw9YWDBhDyARIsADt6sGYfXMk4t3ORf4HBBeX85yScootjHaBRWm3e9UjXVhP6n3SmCpOcjPEaAnpGEALw_wcB) będzie robił swoje zadanie ( mieszkanie w bloku choć bardziej boje się ze Tesciowa ryja wsadzi ) aczkolwiek miło jakby nie było czuć wcale.

Wentylatory komputerowe 115cm3/h wlot wylot tylko czy jeden da radę z tym filtrem można np je połączyć wtedy zwiększy się przepływ powietrza czy to masło maślane ? Tu są te wiatraki (https://allegro.pl/oferta/aabcooling-black-silent-fan-12-b-wydajny-115m3-h-9891195234). Niby to wszystko policzyłem ale nie jestem pewny czy to pójdzie czy w wypadku problemu z wilgotnością zamontować jaka mała żarówkę dla gada ( grzejna) Np 25 watt. Pestki jestem ograniczony wymiarami ale napewno zacznę od ak47auto .

 

Ile plus minus mogę z niego dostać jakbym nic nie zepsuł i przy tych wymiarach ? Może jakaś inna odmiana w tym Boksie byle nie śmierdząca chyba ze te filtry ładnie wyciągną. Jeżeli chodzi o światło wyłączanie je sami przy tak małych uprawach warto mieć programator ? Widziałem tez termometry z pomiarem wilgotności powietrza warto w to inwestować ? Bo koszt niewielki Ok 30 zł prosze o podpowiedzi drodzy growerzy każdy kiedyś był laikiem i zadawał różne pytania wiec jak coś nie tak prosze o wyrozumienie

Edytowane przez Annigmato
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Te żarówki są gó**o warte. Ta "80w" ma 17,5W, napisali, że ma 9000lm, no żeby się czasem nie zesrali....Jak robisz piekarnik, jeszcze koło grzejnika, to koc będzie dobry, inaczej biała folia. Do takiego filtra trzeba wentylatory kanałowe, komputerowy, jeszcze taki słaby go nie uciągnie, zważ na to, że box jest dość niski, i przy takim setupie będzie dość montowania,ale da radę, tylko nie będzie zbyt cicho. Inna opcja, to komputerowe mocniejsze, i mata węglowa, ale wydajność tego systemu będzie siłą rzeczy słabsza, taka trochę prowizorka :) Bez filtra może być czuć, ale nie koniecznie jakoś uciążliwie. U mnie przy czymś takim lekko było czuć, na granicy wyczuwalności pod koniec flo, ale to wszystko zależy. W kuchni różne zapachy się mieszają, możesz zioła posadzić na parapecie dla zamaskowania, do tego jest bardziej wentylowana, ale z drugiej strony, może przez coś polecieć do sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Te żarówki ch.. warte. Ze 3-4 byś musiał takie wsadzić. Zamiast takich żarówek, to już lepiej kupić białe ciepłe i zimne. Tak żeby z 50W miały łącznie. Albo jedną taką kolorową na środku a w narożnikach 4 po 10W białe ciepłe.

Filtr ok. Przy jednej roślinie nic nie powinno być czuć. Może minimalnie na późnym flow.

Wentylator zrobiłbym tylko wyciągowy. I to bardziej kanałowy. Chociażby taki za 80 zeta. Miałem kiedyś podpięty taki komputerowy pod taki filtr i jakoś to tam dawało rady, ale ledwo ledwo. Kanałówka o niebo lepiej się sprawdza.

O wilgotność bym się nie martwił. Taka jaka będzie, to taka będzie. I tak będzie rosło.

Szafkę wykleiłbym od środka białą okleiną meblową. Biała matowa i trzyma się jak cholera po przyklejeniu.

Jak byś nic nie zepsuł, to z 30 do 60 byś tam wyrwał.

 

Ile możesz wydać na światło? 

Teściowa z tobą mieszka?

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

https://allegro.pl/oferta/zarowka-a65-e27-24w-170w-led-smd-2852lm-ccd-ciepla-9814429265

 

U góry link do ledów. Minimalnie musisz mieć dwie takie co by zagrało dla roslinki, średnio trzy sztuki. A jak dasz cztery sztuki to starczy w zupełności. Polecam ściągnąć obudowę, klosz . Powodzenia 🙂  światła nigdy nie polecam na minimum, zawsze więcej. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+