Skocz do zawartości
thc-thc

grower

🔥 PC GROW BOX // 1x Quick One Auto (RQS)


Damzi

Recommended Posts

12 minut temu, Rysiu napisał:

To już lepiej jakieś żarówki led zamiast cfl. Tak, żeby razem miały jakieś 3200-3500 lumenów. I ciepłą barwę, czyli jakieś 2700-3500K. Ewentualnie mix ciepłych z zimnymi, z tym, że ciepłych więcej niż zimnych.

Dlaczego lepiej żarówki Led? Pod co też wychodziły fajne wyniki z tym że nie na jednym cfl A np na 3 i te cflki spokojnie dadzą radę 😉

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cenowo to samo, a jakościowo lepiej. Żywotność większa. Nie grzeją się tak. W namiocie z cfl była sauna dosłownie.  Miałem kiedyś pod cflkami i w tym samym czasie pod ledami kolorowymi. Moc ledów słabsza, a rośliny lepiej reagowały na światło. Ta sama ziemia, te same nawozy, takie same doniczki, Pod panelem na tanich ledach wyraźnie lepiej rosły. Już nie było na ebayu tańszych diod 🙂 Nie  sądzę żeby w żarówkach led było coś jeszcze słabszego 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

47 minut temu, Rysiu napisał:

Cenowo to samo, a jakościowo lepiej. Żywotność większa. Nie grzeją się tak. W namiocie z cfl była sauna dosłownie.  Miałem kiedyś pod cflkami i w tym samym czasie pod ledami kolorowymi. Moc ledów słabsza, a rośliny lepiej reagowały na światło. Ta sama ziemia, te same nawozy, takie same doniczki, Pod panelem na tanich ledach wyraźnie lepiej rosły. Już nie było na ebayu tańszych diod 🙂 Nie  sądzę żeby w żarówkach led było coś jeszcze słabszego 🙂

Cflki się grzaly? Nie miałem takiego problemu nigdy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 17.03.2021 o 23:11, Damzi napisał:

A co myślicie o włożeniu takiej lampy do tego namiotu z panelem 100w? 

 

IMG_20210317_230938.jpg

Śmiało wrzucaj. Gdy swojego czasu leciałem na CFL, często wrzucałem te z chłodniejszą bielą. Ta Twoja ma tzw Cool White. Przy nieco chłodniejszej barwie, jest szansa na grubszą łodygę i na więcej "lukru" przy drugiej fazie kwitnienia. Staraj się nie umieszczać jej bardzo blisko szczytów rośliny, mimo, że to CFL, to jednak może poparzyć, co prawda nie tak jak HPS, ale zawsze. 

Pozdrawiam 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+