Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 490W | Afgan Kush Auto | OG Kush Auto x2 | Wedding Cake Auto x3 | Bubble Cush Auto x2


hitopoktam

Recommended Posts

Siema, mój pierwszy post i pierwsza uprawa. Zachęcam do komentowania. Pozdro


Pestki:

Afgan Kush Auto - Tanie Nasiona Marihuany

OG Kush Auto  - Tanie Nasiona Marihuany

Wedding Cake Auto - Barney's Farm

Bubble Cush Auto - Royal Queen Seeds 

 

Box:

70x70x100 cm

35x35x90 - ten będzie użyty w razie konieczności - gdy będzie za mało miejsca

Oświetlenie:

DIY COB Full Spectrum - 490W

 

Wentylacja:

OUT:  2x 120 mm PC

IN: 3x 120 mm PC

MIESZAK: 4x 120 mm PC

Nawozy:

Biobizz Bio-Grow

Biobizz Bio-Bloom

Biobizz Top-Max

Aptus All-In-One 

Canna Rhizotonic

Ziemia:

Afgan Kush Auto - Terra Professional Plus+

Reszta - Biobizz Light Mix

Doniczki:

23x23 - 9l

Zdjęcia:

Afgan Kush Auto Dzień 30
 

32E6164A-7E4D-4B85-9B26-2B20D6EDCEA4.thumb.jpeg.0e50b9ede15c0dbd9cd94ebe070a063a.jpeg

OG Kush Auto Dzień 11
 

13DE5244-6772-45BB-8CDD-66CE80C3019B.thumb.jpeg.b2ae47c16c9cc6eed9ed19f36389959e.jpeg3F279436-39F1-4DDD-A508-45396DF1C2A8.thumb.jpeg.d449f84daf4e8a6866ffdbe55a1f6daa.jpeg
 

Wedding Cake Auto / Bubble Cush Auto 

Mają 3 dni także nie ma czego pokazywać

Zdjęcie całości:

53DED667-683A-4D79-8C35-39557E62E69B.thumb.jpeg.1642f8d33a1eab199b1697a48cfd6fef.jpeg

  • Like 2
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

70x70 może być ciasno. 

Usunąłbym te wtłaczające i wyciągowe zamienił na kanałowy z filtrem. Chyba, że zapach nie jest problemem.

Coś więcej na temat lampy? Jakieś zdjęcia? 490W to pobór energii? Gruba moc na taką powierzchnię 🙂

Zdrowa zieleń jak na razie.

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Rysiu jak na razie nie mam problemu z zapachem. Przed wentylatorami jest filtr z maty węglowej i jak na razie to się w pełni sprawdza. 
 

Myślałem już od jakiegoś czasu o porządnym wentylatorze kanałowym wraz z filtrem i tłumikiem, ale w najbliższym czasie czeka mnie przeprowadzka i najprawdopodobniej w momencie przenoszenia boxa i krzaków wrzucę tam jakiś filtr kanałowy. 
 

Co do lampy to jest to bardzo prosta konstrukcja. Główna lampa składa się z 8 diod 50W LED COB przyklejonych do aluminiowego radiatora, który dodatkowo chłodzony jest dwoma wentylatorami 120 mm 

Dodatkowo dorzuciłem na boki boxa po jednej diodzie 30W LED COB żeby mieć pokrytą całą powierzchnie sufitu oświetleniem. 4 boki x 1 dioda daje nam dodatkowe 90W.

Realny pobór energii tej lampy to jakieś 500-510 W. 
 

Lampa może i jest lekkim overkillem, ale nie zależało mi w tym wypadku na jakiś oszczędnościach jeżeli chodzi o rachunki a same rośliny jak na razie wyglądają na zadowolone. 
 

Też myślę, że troszkę ciasnawo będzie. W pogotowiu mam małego boxa 35x35, jeżeli to też nie wystarczy to będę kombinował później coś większego. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Te coby to jakieś firmowe citizeny czy zwykłe chinczyki?

Już chciałem zapytać czy to full spectrum takie purpurowe światło, czy białe, ale przecież na zdjęciach jest jasno w namiocie a nie purpurowo 😄 hahaha

Jak energia nie gra roli, no to może być gruby busz z tą mocą, nawet jak to chińczyki. 

Ten afghan kush ładnie się rozrasta.

Jakbyś mógł zrobić zdjęcia panela był bym wdzięczny. Lubię takie domowe diy. Sam juz 5 zmontowałem, z czego 4 póżniej przerabiałem po kilka razy. Teraz mam jeden ulubiony i z niego tylko korzystam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Rysiu zwykle chinczyki, nie chciałem na początku za dużo siana inwestować w Citizeny. 
 

Jeżeli chodzi o barwę światła to tak jak pisałem - jest to full spectrum czyli taki purpurowy kolorek. Jak robię zdjęcia wyłączam na chwilę lampę i doświetlam naświetlaczem o barwie 6500K żeby ładnie było wszystko widać. 😀

Trochę wstyd pokazywać ten panel bo jest tam niezła plątanina kabli. Można to wszystko było lepiej do kupy ze sobą poskładać, ale szczerze to mi się nie chciało. Świecić - swieci, działać - działa a wyglądać jak Mars Hydro nie musi bo kosztował mnie raptem 250 zł. Ważne żeby rośliny były z niego zadowolone. 
890BAEDE-6EA7-46D6-9C1D-2BD76A9FEC84.thumb.jpeg.e7c50e640b5d2e013340eb5184d1685f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czyli jednak purpurowe. A konstrukcja partyzancka 🙂 Ale jak coś działa i się sprawdza to znaczy, że jest dobre 🙂Widzę, że to na 230V te ledy. Ale przewody mogłeś trochę lepiej poogarniać.  W sensie bhp i bezpieczeństwa pożarowego. Co by cię tam prąd nie pierdo.... albo żeby ledy przewodów pod nimi nie przepaliły i jakiegoś pożaru nie spowodowały.

 

Poprzewiercaj w panelu dziurki wiertarką, tak żeby przewody zaraz od ledów wyprowadzić przez te dziurki nad panel. Tam zamontuj małą puszkę elektryczną i wprowadź te przewody do niej. I wprowadź kabel zasilający. Tam na wago wszystko.  Bo teraz to naprawdę niebezpiecznie wygląda.

Ale jak to ma 500W to musi grubo światłem napierda... w takim namiocie 😁

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Rysiutaaaak, jest partyzantka i to totalna haha. Jak na razie jest to kontrolowany bałagan. Niestety ledwo mi starcza czasu na podlewanie krzaków a o LST nie wspomnę. 
 

Cały sprzęt mam na nowym mieszkaniu i nie miałem czym nawet otworów nawiercić. Docelowo będzie wisiała na stalowych linkach a same przewody też będą całkowicie inaczej puszczone żeby nie było takiego makaronu. Tak to jest niestety jak coś robi się na szybko. Na pewno wrzucę zdjęcie jak ją zmodyfikuję. 
 

Dzięki wielkie za aktywność pod tematem, miło tak sobie porozmawiać na tematy uprawy zwłaszcza, że na codzień nie mam z kim wie tym dzielić. 
 

Co do wentylatora kanałowego to ile m3/h zalegasz do tego boxa? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No ogarnij te przewody jak będziesz miał czas bo szkoda by było żeby coś się tam schrzaniło przez to  . Sam ostatnio mało czasu jakoś mam. 

Do takiego boxa nic wielkiego. Taki 160-240m3/h. 100-125mm średnica. To standardowe wydajności dla popularnych wentylatorów kanałowych.  Jeszcze jakby miał regulowaną prędkość żeby zmniejszyć obroty. I filtr o podobnej  przepustowości do tego. Ważne, żeby wentyl cichy był. Są różne wersje silent czy super silent.

Edytowane przez Rysiu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema. Na surowo zdjęcie z modyfikacji panelu. Docelowo miały być po dwa łączniki na radiator, ale nie miałem na tyle czasu żeby się z tym bawić. Najważniejsze to to, ze przewody zostały ogarnięte - wszystko jest wypuszczone do puszki elektrycznej, która jest na górze radiatora. 
 

DF7B0103-249F-46E5-8F99-075B18695D5E.thumb.jpeg.1bd387f5a473fc7f06a4922b744a11c6.jpeg

  • Like 2
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+