Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Jalapeno Growbox


piesek123

Recommended Posts

Witam wszystkich, chciałbym zaprosić na moją pierwszą uprawę, zajaweczke ro roślin złapałem już dawno wkoncu zdecydowałem się na growboxa. Zaczynam prosto z wiedzą z yt i forum myślę że jalapeno będzie w sam raz na początek, oczywiście z biegiem czasu jak każdy fan ostrych papryk planuje najostrzejsze odmiany. Prosiłbym i jednocześnie dziękuje za wszelkie porady dotyczące uprawy.
Zaczynamy 

nasiona - 5x jalapeno stuff z allegro (wiem wiem następnym razem nasionka z forum 

Growbox -
Secret Jardin 60x60x150
HPS 250W grow + 250W bloom, potężna moc aż za bardzo będę zmieniał zasilacz z żarówką na 150W ponieważ temperatura dochodzi na ponad 31 stopni blisko lampy a właśnie gdy rośliny są blisko, lampa jest najbardziej efektywna
Wentylator TD silent 350 + przewód wentylacyjny izolowany, o dziwo tak dobry wentyl nie radzi sobie z wyprowadzaniem takiej temperatury, dlatego tez potrzebne jest zmniejszenie mocy. Dla ciekawskich i niedowiarków postawiłem tego growa w pokoju 2.5x4m, grow jest nagrzany do 30 stopni a w pokoju przy 2 minutowym wietrzeniu 3 razy dziennie temperatura przy boksie to 24-25 stopni a 1m od niego to 20-22 stopnie, duża zasługa przewodu izolowanego gdzie wełna izoluje temperaturę wyciągniętą z boksa i w bardzo powolnym i nie intensywnym i regularnym stopniu wypuszcza ją na zewnątrz
Filtr węglowy rhino coś tam, nie wiem czy będzie potrzebny na razie zamontowany,
Wentylator wtłaczający powietrze, wentylator mieszający i nawilżacz powietrza( na dniach będzie nowy bo nie radzi sobie również przy tak wysokiej temperaturze i przewietrzności
SDC14750-min_Easy-Resize_com.thumb.jpg.4269d746364a1a7be366789453bba13e.jpgSDC14751-min.thumb.JPG.bf86275c6bb8ce6e91b7f40a0d847bc6.JPG

Nasionka Kiełkowałem trzymając je w wodzie przez 24 godziny po czym przeniosłem na namoczone ręczniki kuchenne i do foliówki tak leżały 2 dni zanim nie wykiełkowały, następnie przeniosłem je do ziemie Biobizz lightmixa, doniczki 1l lub małe do rozsady, podlewam wodą z kranu o zmniejszonym ph do około 6.5 20ml do samego korzenia rano i popołudniu+ spryskiwacz w ciągu dnia, higrometr pokazuje na dnie boxa 29 stopni i około 20% wilgotności dlatego będzie zmieniana lampa i nawilżacz a sama lampa jest jakieś 70cm nad doniczkami.Nawozy które będę używał to starter pack mineralki od plagron i calmag od advanced nutrients, nawożenie zacznę po 2 tyg od pokazania się pierwszego listka i będą do dawki rzędu 1/20 / 1/10 zalecanej dawki producenta stopniowo zwiększając, może na koniec jakiś booster ale to do przemyślenia.Narazie wygląda to tak widać już 2 kiełki wyszły na dniach kolejne aktualizacje, POZDRO 
 

  • Like 1
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@IntoSpace niestety za długie są, jedyna opcja to po przekątnej ale nie chciało mi się z tym je**ć bo boksa całego kupiłem miesiąc temu a dopiero teraz uruchomiłem bo tego nie było tamtego nie było coś tam naprawić. Myślisz że wynikną z tego jakieś problemy? przewód od wentyla mam 5 metrowy bo boksa mam w pokoju nie mam gdzie do wentylacji podpiąć i mam obieg zamknięty, dlatego ten długi izolowany wypuszcza mi w miarę równomiernie ciepło i nie mam tu sauny

edit: może po prostu wyjebie filtr węglowy w sumie nie wiem na ch*j mi on przy tej uprawie, albo może jest coś mniejszego co można w oknie od przewodu zainstalować

Edytowane przez piesek123
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemka, wracam z updatem 14 dzień, 4 kiełki już wyszły, ładnie rosną , jeden niestety nie siadł chociaż widziałem że nasionko się otworzyło to do tej pory nie wyszło, nie będę robił na nim precrushingu, zamówiłem więc parę nasionek w tym wymarzoną caroline reaper z racji na jej długi okres od nasiona do owocu to postanowiłem że jedną sztukę zasadzę w wolnej doniczce. Do tej pory uporałem się z początkowymi problemami tj,: zamówiłem nową lampę 150W i zbliżyłem ją na 50cm do roślinek, nowy nawilżacz moc 300ml/h działa świetnie aż nad to bo musi na najwolniejszych obrotach chodzić, temperatura jest stała w granicach 25-28 stopni czyli idealnie, a wilgotność 40-60%, zmniejszyłem odległość między wentylatorem wychodzącym a filtrem węglowym jak poradził @IntoSpace😉 dzięki temu również mogłem uzyskać wyżej podane parametry środowiskowe bo działa o wiele lepiej w końcu mogłem użyć regulatora obrotów by nie działał na maksa, musiałem trochę pójść na ugodę bo nie bez powodu zrobiłem takie ułożenie, miejsce w którym powietrze jest wciągane najlepiej zrobić na skos od wlotu powietrza wtedy uzyskujemy najlepszą cyrkulacje powietrza ale niestety doszedł mi nowy mały kłopot wentylator zaczyna burczeć co jakieś na przemiennie z normalnym okresem, czasami podczas ranka albo gdy muszę się skupić jest to denerwujące, być może to wina kontrolera obrotów ktory ma opcję dostosowywania obrotów do temperatury, może ten miernik się zepsuł 😞  
Pierwsze odmiany mam zamiar poprowadzić do maksymalnego wzrostu wraz z treningiem natomiast na następne razy mam plan sadzić po 10 roślin w tym boxie i trzymać je jak najkrócej, bez obrywania pąków, żeby jak najszybciej wydały po 2 papryki na krzaczka, typowo hobbistycznie, bo chyba jak każdy się domyśla taka uprawa się raczej nie opłaca, chociaż jakbym miał sprzedać każdy owoc z maksymalnie wyrośniętej rośliny to przebił bym koszt uprawy dla ciekawskich za prąd miesięcznie płace 70 złoty więcej 😉
Za tydzień zacznę podlewać kropelką power roota.
Pozdro 
Aha, w domu pojawiły się ziemiórki więc wszędzie rozstawiłem pułapki, podlałem wywarem z czosnku, i zasypałem ziemię centymetrem piasku powinno pomoć

SDC14754_Easy-Resize.com.jpg

SDC14755_Easy-Resize.com (1).jpg

SDC14756_Easy-Resize.com.jpg

SDC14758_Easy-Resize.com.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+