Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Problem z wentylacją boxa


piesek123

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Posiadam boxa 60x60x150 filtr weglowy, wentylator td silent 330/250 m3/h i kontroler obrotow z opcja automatycznego ustawiania obrotow wzgledem temperatury, wentylator mieszajacy i wtlaczajacy, nawilzacz powietrza i oczywiscie hps 250w. Krótko po odpaleniu hps po mimo wlaczeniu obrotow na maksymalny poziom temperatura wzrosla w ciagu 30 min do 28 stopni pewnie jakbym zostawil to i 30 by przekroczyło czy aby ten wentyl nie powinien działac lepiej? Dzieki za kazda odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@majkiel91 od 8 do 13 zrobiło się lekko ponad 31, nie jest może najgorzej ale liczyłem że będzie chociaż te 28, dodam  że mam jeszcze odbłyśnik ze spreaderem, od filtra biegnie z 60-70 cm przewodu do wenta bo nie moglem zmiescić ich odrazu połączonych do siebie. Może wina z uszczelnieniem bo wszystko silver tapem robilem ale wydawalo mi sie ze bardzo dobrze wszystko skleilem. Zapytam odrazu od bo mam jakis za 5 dych z allegro niby jakas parka leci z niego ale igrometr pokazuje 30%, to może polecacie jakis mały tani?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jakbyś go szczelnie pozamykał, to by go trochę zassało do środka. A jak ma wolne wloty, to powietrze przez niego przechodzi bez większego problemu. A regulator obrotów przydatna rzecz. Ja miałem i byłem zadowolony. Mogłem sobie dopasować odpowiednie obroty i poziom hałasu przy tym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Do takiego boxa 150W HPS jest w sam raz. Na 1m kwadratowy daje się 400W. a ty masz tutaj 250W na 0,36. To tak  jakbyś na 1mkw dał z 700-750W 🙂  Toż to w chu. mocy. 0,6x0,6 to 150W i więcej nie trzeba. 0,8x0,8 to bym dał 250W lub 2x150W. Wentylator na 250m3 spokojnie ustaw. Ten box ma jakieś 0,5 metra sześciennego objętości. To przy 250m/h powietrze wymieni się w nim z 500 razy 🙂 Przeciąg jak cholera. Ja miałem taki zwykły za 60 złotych około 125m3/h i do tego płynna regulacja obrotów. Ustawiałem tak na 30% mocy i było super. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przy takim secie 60x60 250w/250-330m3 temperatura w boxie nie powinna być wyższa niż 5-6 stopni w stosunku do temperatury pomieszczenia w którym stoi box,ile masz stopni poza boxem i gdzie mierzysz temperaturę,jeśli światło wali prosto na sondę termometru to odczyt jest 2-3 stopnie zawyżony.

Ile Wat ma ten wyciągający?,próbowałeś to puścić bez filtra?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

@Bluregardnie odpalałem, możliwe że zdejmę ten filtr bo w sumie nie wiem na co on mi do papryk, wiadomo jakiś zapach ziemi itp. ale to nie powinno jakoś przeszkadzać każdy ma w domu dziesiątki roślin doniczkowych. Wat w okolicach 25 i boks jest zassany na maksa haha, zmniejszę to trochę ale ustawiłem na maksa bo wentyl chodzi wtedy ciszej niż jak są minimalne. Obecnie zamieniona lampa na advanced mh od giba 150W i temperatura w okolicach 27.  Też właśnie myślałem nad tym termometrem że przecież on jest nagrzany to pokazuje większą temperaturę 

Wielkie dzięki pany za pomoc pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+