Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

roślina rośnie za wysoka


dominiusz

Recommended Posts

Witam Panów i Panie

Potrzebuje rady specjalistów. Mam taki dziwny problem z roślinami , że rosną za wysoko.

teraz mam Dwarfa który powinien mieć 80cm, a u mnie już  są 140cm. Miałem to samo wcześniej z white widow co miało prawie 2m. Nie wiem co źle robie, lampa 250 świeci 20h na dobe. i tak samo chodzi wiatraczek. Podlewam co 2-3 dni z nawozem. Może jakiś pomysł?

IMG_20201031_195614_resized_20201031_082248427.jpg

IMG_20201031_195643_resized_20201031_082248198.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

chyba jedyne wyjście to zrobić FIM - będzie wolniej rosła, bardziej na boki. Na moje to możesz ujebać nawet większą część tych najwyższych szczytów. Możesz jeszcze spróbować LST - chociaż trochę ponaginać łodygi ku ziemii, zawsze zyskasz troche cm. Są już na flo? Jak nie to przełączaj je jak najszybciej na kwitnienie

Edytowane przez majkiel91
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wlasnie mam automaty i ze swiatlem nic nie kombjnuje. Same przechodza na kwitnienie. Ustawione na20h swiatla i tak zostawiam caly czas. Widac juz kwiatki. Naginamie jak najbardziej pomaga, inaczej bym nie zmiescil tej wczesniejszej roslinki. Nawet jak widac na zdjeciu zrobilem dorobke do namioty i podnisze go o jakies 50cm w gore. Nie przycknalem za pierwszym razem. Teraz tez nie bo mial bym dwarf max 80cm. Ps nie za pozno na ciecie? A moze z tym swiatlem cos nie tak, za duzo albo za malo. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na cięcie już oczywiście że za późno... widać na fotkach że zaczęły kwitnąć 😉 Powinny się zmieścić... podnieś namiot i lampę w górę 😉 ta siatka co ją zamontowałeś to też jakoś tak bez sensu jest tam? Jaki jest jej cel? podtrzymywanie uginających się szczytów?:) Najlepiej wygol dolne partie roślin... Idą w górę bo jest im za ciasno w tym boxie i walczą między sobą o światło... ale już powinny zwalniać 😉 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

tą siatkę to tak kupiłem niby po to żeby odsuwać od siebie gałązki, co by każda światła dostała. Ale sam widzę, że zupełnie niepotrzebnie. Box trochę za mały chyba. Tylko 1,6m , to też musiałem mu dorobić małą konstrukcje na dół. W sumie to jak go kupowałem nie miałem pojęcie i dali mi taki zestaw startera :) . Może by było lepiej jedną roślinę na takiego boxa 60x60 cm . Z drugiej strony jak już mi lampa i wiatrak działają 20h dobę to szkoda nie upchnąć więcej roślinek. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+