Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Sposób przykrycia młodych siewek


zielarz123

Recommended Posts

Cześć. 

Na początku maja planuję dodatkowo wysiać 20 pestek znalezione w paleniu. Typowy outdor na wyniesionym spocie. Ziemia spotowa bez żadnych domieszek, bo wyniesienie jest "zrzutem" ziemi z pola uprawowego. 

Moje pytanie jest następujące. Zamierzam długie kiełki 3-5mm wsadzić bezpośrednio w przekopaną ziemię. Chciałbym wysypać coś na wierzch po pierwsze dla ochrony młodych siewek przed ślimakami (czytałem gdzieś, że podobno warstwa słomy się sprawdza), a dwa żeby ich nie pourywało jak mocniej zawieje. 

Myślałem już o tej słomie właśnie, ale jeszcze jest chwila, więc postanowiłem zapytać, bo może ktoś coś poleci.

Chciałbym by było to coś organicznego co w przeciągu miesiąca-trzech zacznie się rozkładać i dostarczać sub odżywcze, ale nie jest to konieczne. 

Najważniejsze by dobrze chroniło od góry nie przysłaniajac zbytnio młodej siewki by spokojnie sobie wyszły na powierzchnię. Fajnie by było właśnie gdyby do 2-3 piętra liści były w miarę przyslaniete. Na spota chce iść 3 Max 5 razy. Żeby wysiać-przysypać trochę ziemią jak wyciągną się za bardzo-sprawdzić płeć i podlać nawozem PK na początku kwitnienia-ew. drugie podlanie z nawozem-cięcie. Poza tym ma to być bezwysiłkowy przyjemny projekt bez wkładu finansowego oprócz nawozu, który i tak będzie dostępny.

 

Czym, więc poradzilibyście przykryć takie spoty z kiełkami? Kubki plastikowe i butle odpadają, bo raz, że nie chcę zaśmieciać środowiska, bo zaraz obok są strumienie, a taki plastik w wodzie niefajny, a dwa, że 5L są tam za duże i 20 szt. taszczyć mi się mija z celem, a mniejszych nie chcę dawać, bo po prostu mogę nie mieć kiedy pójść ich zdjąć.

Może jakiś rozrzeedzony kompost da radę? Nie mam pomysłuoprócz tej słomy.

 

Za odpowiedzi wielkie dzięki  🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wysiej te pestki wcześniej w kubeczkach plastikowych, albo doniczkach 0.33l i tak po 15~maja wsadź do ziemi... możesz je wysiewać bezpośrednio na spocie, ale większa szansa że umrą... nie wiem po co kombinować ze słomą czy innymi tego typu rzeczami... 😄 rok temu robiłem test i wsadziłem roślinkę miesiąc wcześniej? jakoś na początku kwietnia... roślinka zaczęła rosnąc dopiero pod koniec maja... tak działa na siewki niska temperatura w nocy... przeżyła, ale nie rosła...zrobisz jak będziesz chciał... 😉 jak chcesz być eko to lepiej zainwestuj w jakiś obornik suszony i dodaj teraz do gleby 😂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+