Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Kilka pytań od laika odnośnie startu ;)


kubek395

Recommended Posts

Witam wszystkich, będę szczególnie wdzięczny za sensowne odpowiedzi na moje pytania, nie pogardzę również uzasadnioną krytyką (a szczególne byłbym wdzięczny za dołączone wskazówki lub inne sprawdzone sposoby) 
Przechodząc do meritum, przede mną pierwszy outdoor, mam 2 spoty (tyle zostało po "mojej selekcji"). Wszędzie gąszcza, mam zamiar powtykać wiele witek wiebrzy, do tego rozsiać pokrzywę oraz oset (myślę, że będzie to dobra "naturalna zapora")
Jak wiadomo o ziemię idealną na spocie jest ciężko, zdecydowałem się na zmieszanie jej z kupną, dodanie dolomitu, perlitu, azofoski oraz hydrożelu. 


Na obu z nich mam zamiar wysadzić 8 sezonowek i 5 automatów. Jak wszyscy dobrze wiedzą, sezon już za pasem. Dlatego chcę zasięgnąć opinii doświadczonych growerów. Może jakieś wskazówki/tipy? Na każdą sadzonkę mam zamiar skopać dołek około 150l (na automaty mniejsze). 

A i jeszcze jedno, u mnie na parapecie jest na prawdę mało słońca. A chcę żeby podrosły jeszcze w domu (chcę żeby miały dobry start). Chyba jedynym sposobem będzie box, tylko chciałbym jak najbardziej budżetową żarówkę która da radę na te pierwsze dni. Polecicie coś? (Wysiew mam w planie na około 15 kwietnia) 

Z góry wielkie dzięki za pomoc, z fartem!  :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4x https://www.castorama.pl/zar-led-a60-10-5w-e27-1055lm-mz-1-id-1094123.html coś takiego wystarczy... możesz zrobić prowizorycznego boxa z jakiejś starej szafki... 😄 Pamiętaj żeby zrobić wlot powietrza na dole i u góry jakiś wyciąg... może być taki wiatrak łazienkowy 😄 całą konstrukcje pomaluj na biało... przyda Ci się również programator (najtańszy analogowy jakieś 15 zł?) ustaw godziny świecenia od od 4 do 22... żeby po przesadzeniu na dwór nie zamienić dnia z nocą? no i automatów nie wysadzaj dużo wcześniej... wystarczą dwa tygodnie... 😉

U mnie to wyglądało tak... krzaki się nie wyciągały i ładnie korzenie wypełniły doniczki 🙂

large.20190421_221827.jpg.25cd0e5596c5108d72f6b8589f7b0c9e.jpg

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Miałbym jeszcze pytanie odnośnie boxa, znalazłem w domu miejsce (55x40cm). Pytanie - Czy wystarczy? Jakie doniczki dobrać, by wystarczyło im miejsca na korzonki? 

Znalazłem jakieś 11x11x12cm - mają 1,1l 

To wystarczy? 

Edytowane przez kubek395
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+