Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
medyczna marihuana
thc-thc.com seedstockers.com bac-online.pl

Recommended Posts

Witam. Skonstruowałem sobie boxa o wymiarach 60x60x160 z płyty OSB (box jest zamknięty - posiada drzwi z płyty OSB). Będę robił u dołu boxa dwa pasywne otwory wentylacyjne, oraz u góry dwa otwory z wentylatorami komputerowymi 120mm wyciągającymi powietrze. Na górze boxa lampa HPS magnetyczna 150W. Wnętrze boxa obite błyszczącym ekranem odbijającym światło i ciepło (taki sam ekran jak montuje się za kaloryferami na ścianie, dostępny w sklepach budowlanych). W boxie będzie siedziała jedna roślinka. 

I teraz pytanie do którego zmierzałem - lampa będzie pracować w cyklu 18/6 [18 godz. światła, 6 godz. ciemni]. Box znajduje się w pomieszczeniu, gdzie przez cały sezon zimowy nie ma ogrzewania i temperatura zasadniczo wynosi tyle co na zewnątrz albo niewiele więcej (np. 0 st. C lub nawet poniżej zera, pojemniki z wodą w zimie tam zamarzają). Rozumiem, że w momencie świecenia lampy w boxie zrobi się temperatura tropikalna, tak aby roślinka czuła się jak w domu [Indie], ale czy w czasie 6 godzin ciemni box nie wychłodzi się za bardzo i spadek temperatury nie zaszkodzi roślinie? Czy będzie konieczne zrobienie ogrzewania w tym pomieszczeniu i utrzymanie temperatury np. na poziomie 20 stopni? To pomieszczenie nie ma ogrzewania dlatego, że w okresie jesienno-zimowym nikt tutaj nigdy nie zagląda. Dlatego wybrałem tą lokalizację ze względu na brak żywej duszy aż do wiosny. Może sobie box huczeć, świecić i pachnieć nic nie szkodzi, nikt nie zwróci uwagi.

 

Proszę o radę i pozdrawiam 

- Alibaba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konieczne dogrzewanie pomieszczenia. Nie powinno być zimniej niż 16 stopni w takim pomieszczeniu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakiej temperatury mogę się spodziewać w tym boxie przy lampie HPS 150W? I czy wylot ciepłego powietrza z boxa nie podniesie troszkę temperatury otoczenia? Rozejrzę się najwyżej za jakimś grzejnikiem olejnym, chociaż znając życie dogrzanie pomieszczenia będzie kosztowało więcej prądu niż sama lampa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj  zamkniętego obiegu powietrza w boxie. Za dnia lampa może wystarczy, a w nocy można pomyśleć o jakimś słabym grzejniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiego rodzaju zamknięty obieg powietrza masz na myśli?

- Brak otworów wentylacyjnych w boxie oraz na dole wentylator, który wyrzuca powietrze do góry, a na górze wentylator który pcha powietrze w dół?

- Na górze wentylator, który wyrzuca ciepłe powietrze, oraz kanał wentylacyjny w postaci rury która doprowadza to ciepłe powietrze na dół i jest ono zasysane przez dolny wentylator z powrotem do boxa?

- Czy może jeszcze inne rozwiązanie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+