Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jakie odmiany na początek oraz ocena wybranego sprzętu


HanYs

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie i ciepło... 

Przymierzam się do pierwszej uprawy, będzie to uprawa indoor w niewielkim boxie.

Box jaki wybrałem to RoyalRoom Classic C50 50x50x120cm, do tego lampa Phytolite CFL 250W DUAL + odbłyśnik. Do tego oczywiście filtr węglowy, wentylator kanałowy o wyd. 105m3/h, wentylator mieszający, akcesoria pomiarowe itd. (wszystko wybrane, NIE kupione, więc rekonfiguracja jak najbardziej możliwa)

Teraz przyszedł czas na wybór odmian do pierwszej uprawy i tutaj mam większy problem... Oczywiście feminizowane, ale AUTO czy regularne? Bardzo chciałbym jakąś 100% Sativkę, ale wszystkie rosną dość wysoko - czy LST lub SOG na początek wchodzą w grę? A może jednak w takim wypadku poszukać wyższego boxa? Albo zwyczajnie póki co odpuścić i zainteresować się czymś łatwiejszym?

Jeśli nie powyższe to jaka dobra 100% Indica + dodatkowo inne Sativa/Indica ? Ile roślinek mogę upchnąć w takim boxie?

Będę bardzo wdzięczny za naprowadzenie na dobre tory bo mam zastój w głowie...

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Oczywiście feminizowane, ale AUTO czy regularne?  to albo albo....feminizowane mają określoną płeć, zaś regularne, są zagadką,  może być chłopak może być dziewczyna.

Zapewne za jakiś czas, u mnie zajęło to 7 lat...uznasz że REGi i nic innego :) proces feminizacji niestety upośledza geny.

Wracając do Twoich pytań, zdecydowanie wybrałbym wyższy box, co prawda to może skutkować tym że ta CFL będzie za słaba,  i na taką powierzchnię 50x50 bądź 60x60 trzeba by HPS albo jakiś markowy LED. Temat nasion, Sativa czy Indica to zależy jaką fazę preferujesz, po sativie rano wstajesz z energią i 1000 pomysłów, po indice ciężko w ogóle wstać :) może więc jakiś mix genów? Dobre recenzje zbierają :

Green Crack

Super Lemon Haze

Bruce Banner 

C99

z swojej strony mogę Ci polecić Delahaze, fajna po niej faza, a potrafi też wyleczyć Cię z przeziębienia w 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ostatecznie zrobiłem upgrade wszystkiego i stanęło na:

- RoyalRoom CLassic C60 60x60x160cm

- Lampa LED COB Citizen clu058 - 150W

- filtr węglowy CAN Filter Classic o wyd. 150-200m3

- wentylator wyciagajacy o wyd. 243m3/h (filtr powinien być o większej wyd. niż wentylator, ale wentylator celowo kupiłem z wydajnością "na zapas", dołożony będzie regulator obrotów więc nie będzie biegał na pełnych)

- doniczki 4 x zwykłe kwadraty 10L (te dziurkowane "AIR-coś tam" dla lepszych korzeni podobno niewiele dają? Chciałem dopłacić, ale kolega w GrowShop'ie odradził)

Nasiona (wszystkie femi):

1 x AK47 Auto

1x Bubblegum Auto

1x Gorilla Glue Auto

1x LSD Auto

Podobno są łatwe w uprawie a palenie każdego z nich ma w sobie "coś fajnego".

Co do powyższej odpowiedzi - Sativa/Indica wiem jak działają a pytanie dotyczyło tylko tego, czy da radę 100% Sativkę w takim lub nieco większym boxie ogarnąć, ale teraz to już temat na następny grow.

Pytanie:

Czy filtr węglowy musi być w boxie czy może być na drugim końcu układu na zewnątrz? Chciałbym zamiast "filtr > wentylator > wylot" zrobić "wentylator > przewód went. na zewnątrz > filtr" tylko wtedy filtr miałby jakby odwrócony kierunek działania czyli powietrze szłoby od jego środka na zewnątrz zamiast być zasysane od zewnętrznych ścianek do środka. Czy tak można? Powód  - jestem nieco pedantyczny i chciałbym mieć w środku growboxa "czysto" i schludnie (tak mam).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+