Skocz do zawartości
thc-thc

grower

4 x Sweet Skunk Auto + 2 x uliczny noname


Recommended Posts

Nasiona: jak w temacie 

Oświetlenie:  słońcem 

Fotoperiod: uzależniony od położenia planety

Podłoże: uniwersalne 15L + 5L perlitu + spotowa

Nawozy: Advenced Nutrients Grow, Micro, Bloom i Big Bud jako akcelerator kwitnienia

Wentylacja: zachodni wiatr wieje 

Dodatkowe info: wrzucone do kieliszków z wodą 24 maja żeby się otworzyły, a następnie na wacik. Na waciku poleżały około 48 godzin po czym wylądowały w małych doniczkach, które widać.

Ktoś nie umie albo nie chce mu się liczyć - 11 dni.

20190604_094211.thumb.jpg.6fd3a9d13982e7522c4110b7d8974534.jpg

Na spota chcę wrzucić w piątek czyli w 2 tygodniu.

I mam też pytanie bo pierwszy raz robię bez donic. Na każdego planta przyjdzie 5L ziemi z perlitem i reszta ziemi spotowej, a jako że będą bez donic to co ile cm najlepiej posadzić?  

To już moja 4 próba na tym forum - mam nadzieję że tym razem doprowadzę to do końca. Dla pilnowania się 2 razy w tygodniu będę chodził na spota i wrzucał foty jak będzie coś interesującego.

Odbiór. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Stary czlowiek i moze Na tyle bezpiecznie jest :)

Zapomniałem dodać w opisie, że póki co stoją na parapecie i jakoś po 14-15 zazwyczaj lądowały w pc boxie (sprawdzaj galerię) pod lampą CFL 125W z wiatrakiem biurowym ustawionym na machanie lewo prawo.

Foty z dzisiaj - jedna słodziutka jakby zahamowała wzrost i zrobiła się ciemniejsza z jaśniejszymi punktami wewnątrz liścia. 

Wszystkie dostawały to samo. Jakieś pomysły co jej nie pasuje?

 

20190605_161005.jpg <------- to właśnie koleżanka z fochem 

20190605_161012.jpg <----- reszta wygląda tak

20190605_161033.jpg <----- no i wszystkie razem :)

 

@2ndedit - popatrzyłem chwilę na tą ulotkę canny z niedoborami i świta mi, że mogą to być niedobory manganu, ale czy tylko i wyłącznie?

Edytowane przez zielarz123
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Stary czlowiek i moze 

przy wyborze nawozów kierowałem się opisem z tej strony: https://www.advancednutrients.com/products/big-bud/

nie myślałem, że ma to jakieś znaczenie w przypadku pełnosezonówek czy automatów, a kierowałem się zawartością składników 

czy coś zrobiłem źle? może mnie oświecisz ?

słowo akcelerator pochodzi z polskiego opisu tego produktu, myślę, że lepszym słowem byłoby to pochodzące z angielskiego opisu "bloom booster"

Edytowane przez zielarz123
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Upik.

Dobra mamy ten piątek - mam trzy wiadomości dobrą i dwie złe.

Zacznę od tych złych. Wczoraj pod wieczór byłem na spocie, żeby wszystko sobie fajnie przygotować i pójść tylko przykryć panny. Ku mojemu zdziwieniu w miejsce, które było mega opuszczone (tj. zero położonych traw i żywej duszy wokół) wprowadziła się rodzina jakichś zwierząt. Wnioskuję to po bardzo dużych okręgach leżących traw średnio co kilka metrów i odciskach racic w ziemi - także dziki albo sarny i raczej myślę, że te pierwsze, ale ekspertem nie jestem. Był to jedyny taki spot w pobliżu, z którego byłbym zadowolony, a nie chcę ryzykować utratą roślinek. Suma sumarum 2 najwyższe panny już wczoraj wylądowały w doniczkach - stety niestety to jest właśnie ta dobra wiadomość. 

DSC07486.thumb.JPG.d1582a5b6cbdefb6cb2759adcf9ce18b.JPG <---- ta wjechała do doniczki koło południa DSC07485.thumb.JPG.e574266fe26fd1a82661a8511e8643f8.JPG <---- ta znalazła się w ziemi po godzinie 22 (ogarniałem donicę ?)

Jeżeli chodzi zaś o resztę to jedziemy dalej. Dziewczynka z foszkiem wygląda jakby łapała jakąś chorobę - wczoraj dostała micro w ilości 1,5 ml coby podnieść poziom manganu - zobaczymy co będzie dalej.

DSC07487.thumb.JPG.017b4cad0393892afd4ea37df7bca891.JPG <---- jak utrzyma taki stan to jako jedyna trafi na spota, bo jakoś nie specjalnie żal. ktoś się wypowie?

 

Ostatnia jest ta, która jest zdrowiutka, ale jeszcze nie trafiła do docelowej donicy, bo muszę ją ogarnąć - zapewne dzisiaj do wieczora będzie, a jak nie to zaimprowizuję coś z wiadrem ?

 

DSC07489.thumb.JPG.54903e0107aafdf2bda898ac8b96ca22.JPG

 

Dobra to było akku, a teraz pytania sprawy konsumpcyjnej. W pobliskim sklepie znalazłem pałeczki nawozowe biopon do roślin zielonych. Oto skład: AZOT 12%, FOSFOR 6%, POTAS 9% z mikroelementami (jak ktoś by chciałskład mikroelementów to mogę zrobić foto pudełka, bo w necie nie znalazłem). Mogę to normalnie używać do dziewczynek? Kupiłem do reszty roślin, ale skoro starczy na trzy miesiące to zastanawiam się czy w ogóle jest sens stosować inne specyfiki jak to się tylko wbija w glebę. Jednak jestem bardziej leniwcem niż gepardem ? i zaoszczędzenie czasu na bieganiu to dla mnie dobry motyw, ale nie wiem czy to im wystarczy. Myślałem żeby wbić je teraz, a przy kwitnieniu zastosować dodatkowo Big Buda.

 

@edit - nie kierujcie się oświetleniem na fotach, f/9 czas naświetlania 1/80 przy iso podbitym do 1600, a i tak pokazywało, że ekspozycja za ciemna, ale przy tych ustawieniach komfortowo mi się robiło foty żeby były w miarę.

 

Edytowane przez zielarz123
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra. Wiem, że zrobiłem tu bajzel, ale już się rehabilituję.

Przede wszystkim zaznaczam, że publikuję od dzisiaj tutaj foty ulicznic. Edytowałem więc temat jak admin przykazał, ale starego nie usuwałem - napisałem, żeby przenieść do arch. LINK KLIK

Co się dzieje na bieżąco i czemu tak często publikuję?

Dlatego, że jak mam czas i fajnie mi się pisze to nie zaszkodzi. Może komuś akurat się przyda - po ostatnich dniach pełnych wysokiej temperatury w okolicach 30 C nadeszło ochłodzenie, ale nie za duże na szczęście, bo poniżej 20 nie zjeżdżamy (dzień, bo w nocy śpię i nie wiem). Dużo podlewałem, bo przez tę temperaturę woda parowała z ziemi niczym alkohol z niedokończonej przez szwagra butelki - swoją drogą co to za szwagier. Wczoraj już temperatura zaczęła zjeżdżać to podlałem jeszcze dzisiaj po 200ml wody na rano i po 400 ml słodkiej mieszanki wedlowskiej. Niczym na zdjęciu. Po 12 ml na 6 L jak zaleca producent w momencie gdy mamy 3-4 piętra liści.

large.20190608_121948.jpg.fe1bfd7fe417ccb3099ad1807b5ffc85.jpg

Zdjęcia duże, ale nie wiem dlaczego. Może i dobrze, bo przynajmniej każdy się dopatrzy ?

Jeżeli chodzi o Sweet Skunk to na dzień dzisiejszy 3 sztuki w doniczkach docelowych - 1 to ok 7 L, a 2 i 3 po 10 L z tym, że 2 jest w donicy ozdobnej (trochę wyższej i zwężającej się ku dołowi), a 3 w produkcyjnej czarnej (chyba większość wie). Rozwijają się fajnie jak na moje ?. Po dzisiejszym podlaniu nie tykam przez 4 dni. Jedyne co będę robił to klasyczne pryskanie wodą dookoła jak leci żeby miały fajną wilgotność na zewnątrz. Chyba gdzieś już wspominałem, ale co mi tam - dodatkowo stoi wiadro z wodą (to z foty poniżej) i czasem jak temperatura jest powyżej tych 23-24 stopni i daje bezpośrednie światło na flat pod doniczkami biorę tę czystą wodę z wiadra i rozlewam dookoła żeby schłodzić i... no wiadomo.

large.20190608_122559.jpg.d0940cfb7b9ae242e9aa90dd440406f6.jpg <---- to jest 10 litrowe wiadro , które sobie tam stoi. na zdjęciu z mieszanką ze zdjęcia powyżej. Korekcja kolorów zrobiona na styk i kolor to nie odbite światło, a kolor mieszanki

Nie jest to też kolor wiadra, jest białe poza zauważalnymi rysami od (kto zgadnie?), które nie brudzą wody, bo ten czarny kolor to by trzeba drapać razem z plastikiem :v

Poniżej zdjęcia automatów. 4 sztuka wygląda tak jak na zdjęciu z dnia poprzedniego i myślę, że to jakiś patus, więc chyba jako jedyna pójdzie na out out, bo nie będzie szkoda, ale wrzucę to gdzieś przy pobliskich polach tak o na przypale na widoku i pójdę po miesiącu sprawdzić czy coś z tego wyszło. Sam jeszcze do końca nie wiem, więc nie bierzcie tego za pewniak. Na przypale znaczy, że w widocznym miejscu, ale bezpiecznie, bo na spoty chadzam tylko po nocy ? Planty będą oznaczane tak jak na zdjęciach poniżej, więc daję info jak ktoś będzie zerkał częściej, bo nie będę tego przypominał w każdym poście.

 

large.DSC07491.JPG.74de907db840dcfc8d8334b52080094e.JPGlarge.DSC07493.JPG.1f3abeacd32e86aab6908fed4c2b8677.JPGlarge.DSC07494.JPG.292cc7d3437b80b35fd80eee9a1d47ef.JPG

Generalnie z tego co widać na zdjęciu nie martwię się o przepuszczalność tlenu, bo dałem opór perlitu w przeliczeniu około 10L perli na 20L ziemi, więc powinno być git.

No i oczywiście czas na owiane tajemnicą ulicznice. Opcja jest tego typu, że pierwsza, której zrobiłem zdjęcie odrostów pojawiła się wcześniej dlatego poszła do większej donicy. Mniejsza została w mniejszej czyli ok. litr-dwa, bo też jest podzielona na pół z innym zielem. Gdzieś czytałem, że jakiś ziomek z forum ma na sprzedaż bazylia haze to coś mnie popchnęło ? :elo: i mamy to co mamy, ale nie wiadomo jeszcze czy chłopiec czy dziewczynka, a w końcu pechy za free, więc no... nie będzie pieniędzy w błocie jak coś się wydarzy. Rozpisując się dalej i wracając dwie linijki wyżej to ta większa już pokazała włosy i zakładam, że to płeć piękna i pyszna, ale nie mam pewności. Ktoś doświadczony podtrzyma mnie w nadziei?

large.DSC07496.JPG.f75ec36a884258291766d08d70ad131f.JPGlarge.DSC07495.JPG.979a000a7fabfb2c712227801ea64249.JPG <--- o właśnie tu się określa 

Jeszcze jest temat bardzo wąskich jasnoszarych/białych obwódek na liściach. Szczerze nie mam pojęcia co to może być nawet patrząc w spis niedoborów. Nie kumam czegoś czy może to kwestia odmiany? Napisałem, że noname, bo nie pamiętam z którego sortu były te pestki, a raz się trafiło White Rhino #potwierdzoneinfo i może to ooo to. Czyżbym był głupi jak mówi stare przysłowie?

 

Ostatnie fotki, bo trochę się zasiedziałem nad tym pisaniem. Poniżej widać dzidzie w 1-2L doniczce, a jako że mało korzeni i ogólnie jakby nie zależało mi jakoś specjalnie na niej to postanowiłem wykonać pierwszego w swoim życiu FIM'a. Co powiecie? Dobrze poruchałem?

large.DSC07497.JPG.a9a8e7c25e29029b64133935978b5f31.JPG <-- przedlarge.DSC07498.JPG.9532ad321606595b1b115cc6bd36763b.JPG <--- po large.DSC07499.JPG.c272db83a911a9945c838d589c7bf686.JPG <-- a to zjadłem

Nie no żarcik. Nie jem świeżego cannabisu :v chyba, że roooooooooooooooozpuszczonego w maśle. Tak tak, bo ten proces trwa dokładnie tyle ile zacinanie się mojej klawiatury.

Dzisiaj ode mnie by było na tyle jeżeli chodzi o growloga. Zostaje tak jak jest i obiecuję poprawę w sprawie zakładania tematów.

Następne fotki za tydzień w piątek. Chyba, że będzie się coś działo. 

Jeżeli podoba Ci się któraś fota to wbijaj na profil do galerii "Out Na Wysokości, a po lolku pokój ludziom dobrej woli" i zostaw plusa czy inną duperelę. Nie ma to dla mnie większego znaczenia, bo w czapie mam żebro lajki, ale po prostu będę wiedział jak najlepiej cykać w przyszłości. Jeszcze co do tych zdjęć pomazanych w paintcie - wiem że trochę zasłaniam planty, ale mam na tyle charakterystyczny flat, że wolę nie publikować zdjęć z tym co pod doniczkami.

 

Z fartem :wodna:

Edytowane przez zielarz123
check i poprawianie pisowni
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+