Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

no name donica


zielarz123

Recommended Posts

Cześć.

Jako, że sezon już za pasem oto co wrzucam. Od razu rodzą się pytania.

20190602_171656.thumb.jpg.c577cf83432323a6f87b65bbfa04cd5a.jpg

Plant jak widać został posadzony razem z rukolą w jednej donicy, co by było bardziej incognito ?

Dla tych, dla których jest to nie do pomyślenia dodam, że to ok. 20L donica podzielona 2/3 dla naszej panny i reszta dla koleżanek.

Dodatkowe info to ziemia universal (taka z sieciówki ?) + perlit i karamzyt oraz jak widać na zdjęciu "powierzchnia" odbijająca/rozpraszająca światło (indorowcy znają to jako oprawkę pod lampy hps/cfl) (tak to wbiłem przy krawędzi donicy, bo nie używam już).

Nie pamiętam kiedy dokładnie poszła w ziemię, ale jest już po (ledwo zauważalnym) określeniu się. 

Moje pytanie brzmi natomiast: Czy przy bezpośrednim słońcu od godz. 7-8 do 14-15 i reszcie dnia ze słońcem "za ścianą" będzie z tego cokolwiek? Resztę dnia pada światło odbite ofc.

 

Pozdr ✌️

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, vitecky napisał:

Pokombinuj z odbłyśnikiem jakimś

Odbłyśnik jest wbity w donicę i daje turbo światło kiedy słońce świeci bezpośrednio. Nie będę montował żadnych odbłyśników typu ziemia/powietrze, bo nie chcę przyciągnąć niepotrzebnej uwagi :v

Zastanawia mnie bardziej czy przy takim cyklu oświetlenia jest sens w ogóle ją tam trzymać czy wywalać na out ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Takie światło jest koło 9. Jak widać pokazuje już kolejne piętra ?

Rukola zasuwa strasznie przy okazji.

 

W międzyczasie podlana 2 razy Advenced Nutrients Grow, micro i bloom dawka po 2ml/L . Podlane raz półlitrem po obfitych deszczach i litrem drugi raz, ale donica jest na tyle duża, że tylko trochę znalazło się w podstawce.

Jak widać zgięta na wysokości około 15 cm i dalej będzie wyginana po łuku i do pozycji wyjściowej. 

Czy opłaca się ciąć wiatraki przy okazi LST?

 

Przy okazji dzisiaj słońce budziło już o 5:30, więc zakładając te 8 godzin pełnego słońca i resztę odbitego myślę, że będzie dobrze.

@update data wyjścia z ziemi jakoś na początek maja.  

20190604_092136.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mały upik z dzisiaj. 

Panna idzie w górę - dzisiaj ostatni z trzech dni glebowania (czyli ściągania do obwodu doniczki :D). Robiłem to powoli żeby nic nie połamać, bo poca się spieszyć (?)

Wszystko jak widać rozwija się zdrowo - generalnie codziennie zraszam wodą dookoła i samą roślinę w godzinach porannych jak mam chwilę i pod wieczór. Dodatkowo w centrum roślin, bo jest ich więcej, postawiłem doniczkę z wodą żeby miały większą wilgotność (czy to w ogóle ma sens? ?)

Jak ktoś zna się na cięciu to może dać znać czy na tym etapie coś siekać czy dać sobie spokój. Tu warto zaznaczyć, że większość światła i tak przejmują górne liście, a to właśnie nad cięciem tych wiatrakowych myślałem. Znajdzie się jakiś forumowicz po fachu który by doradził?

20190605_155806.thumb.jpg.b6f96e381c295fc8db67c5f77a18d0b5.jpg20190605_155815.thumb.jpg.c6270db48c297a71e73e80f0bb4154ed.jpg

 

Oby z fartem! 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Podbijam tutaj up, żeby ludziska wiedziały co się wydarzyło dalej. 

Przy okazji tego i jeszcze jednego noname'a który na początku zamulał, więc go nie pokazywałem, w ziemi są w tym samym miejscu 4 automaty, które miały iść na out out, ale okazało się że spocik spalony, a coś trzeba było zrobić, więc wylądowały w tym samym miejscu.

Jeszcze raz sorry za zamieszanie, ale nie zbadane są wyroki boskie jak to nawijał wilku wdz. Od początku do końca.

 

@edit admin albo mod przenieście temat do archiwum, ale jak link się zmienia to proszę o info kiedy to nastąpi, bo zmienię link w temacie do, którego podpiąłem tę jazdę 

Edytowane przez zielarz123
info dla moderacji
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+