Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Doniczki torfowe


zetdoen

Recommended Posts

Witam.

 

Czy używał ktoś z Was doniczek torfowych na oucie? W opisie czytam, że "Po włożeniu sadzonki do gleby doniczka stopniowa rozpuszcza się dając dodatkowe korzyści: 1-dodatkowa porcja substancji odżywczych, 2-brak uszkodzeń korzeni przy przesadzaniu". 

Proszę o jakieś opinie w tym temacie.

 

Pozdro i miłego 4:20!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

są zwolennicy jak i przeciwnicy, z jednej strony korzenie zdąrzą się dobrze rozwinąć zanim dotrą do właściwego podłoża, z drugiej strony ktoś mi wspomniał że słabo doniczka się rozłożyła i zablokowała korzenie... 

Także jak masz to użyj, jak nie masz to lepiej kasę przeznaczyć na inne dodatki. Ja nie używam i nie będę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja mam, przed wsadzeniem w ziemię ściągam boki, zostawiam tylko przerośnięty przez korzenie dół, też właśnie się boję blokady korzeni, jak przy siatce w jiffach kokosowych. Jak przytrzymasz w nich planta zbyt długo, to korzenie powyłażą dołem, i bardzo łatwo się wtedy przesuszają i zdychają. Chociaż akurat te torfowe raczej korzeni nie zbloczą, łatwo się rozkładają, dobrze je dobrze zmoczyć przed posadzeniem. W skrócie, wolę trzymać rośliny w małych plastikowych do rozsad, bo mogę trzymać w nich dłużej, aa , i te torfowe szybciej wysychają, bo cała doniczka oddaje wilgoć. Z drugiej strony, jeśli nie będziesz w nich trzymał roślin zbyt długo, to będzie ok ? 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Też teraz sadziłem w tych torfowych i raczej więcej nie będę... tz ja miałem takie malutkie i ziemia mi się w nich wysuszała jak głupia... musiałem dwa razy dziennie podlewać... a każdemu czasami coś wypadnie... jak wczoraj otworzyłem funboxa to były tak opadnięte że myślałem że pozdychają, teraz siedzą w moich ulubionych 0,3l plastikowych doniczkach do siewek :rasta2:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+