Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Moc lampy, ilość roślin. Parę pytań doświadczonego.


Ciemna Gwiazda

Recommended Posts

Witajcie! 

To mój pierwszy post na Waszym forum zatem witam się serdecznie.

Za sobą mam dwie uprawy, obie na tym samym metrażu. Mam tu na myśli boxa HydroShoot 40x40, do tego używałem lampy 100W HPS.

Po roku przerwy chciałem wrócić do tego hobbistycznego zajęcia ale tym razem na nieco większej powierzchni. Zamówiłem sobie już box-a (tej samej firmy co poprzednio) o wymiarach 80x80. Do tego sprawiłem sobie lampę HPS o mocy 250W. Przyznam szczerze, że dosyć długo szukałem odpowiedzi czy taka moc lampy będzie odpowiednia. Prawie wszystkie growlogi jakie widziałem z taką żarówką miały box o wymiarze 60x60. To dziwne gdyż według kalkulatora dostępnego chociażby na tym forum wychodzi, że około 32000 lumenów (czyli tyle ile daje żarówka 250W) będzie idealne na box o rozmiarze 80x80. Nie wiem, może jestem przewrażliwiony ale upewnię się pytaniem - czy 250W do box-a 80x80 będzie w porządku?

Kolejna kwestia to taka, ile roślin wrzucić aby miało to ręce i nogi oraz aby plon był zadowalający. Chciałbym z takiej powierzchni wyciągnąć około 150g. Myślałem o czterech donicach Herculesa o pojemności 9,5 L. Przy rozmiarze box-a 80x80 zmieszczą się one bez problemu oraz zostawię jeszcze miejsca na mój dosyć duży nawilżacz powietrza.

I takie luźniejsze pytanie - co sądzicie o uprawie JEDNEJ rośliny w takim box-ie? Szczerze mówiąc takie uprawy zdobyły moje serce jeżeli chodzi o wygląd i estetykę. Przy odpowiednim treningu wygląda to jak drzewko bonsai ^^. Przy odpowiednio dużej donicy plon powinien być porównywalny co do czterech mniejszych. Dobrze mówię?
Pozdrawiam Was i proszę - doradźcie mi póki jeszcze mogę zmienić zamówienie w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hps 250 w zupe£ności starczy.

Na taki box 4-5 donic, żeby nie było ani za ciasno ani za gęsto.

Doniczki 10l. Mniejszych bym nie dawał. Nawet 12.5l.

W nawilżacz bym się nie bawił. Zamiast nawilżacza, dostawiłbtm piątą roślinę.

Jedną można jak najbardziej. Ale wteydy w jakimś 20l wiadrze albo innym dużym pojemniku. No i trening jakiś. Fim na 4 odrosty i każdy ciągnać w inną stronę. No i wega długiegio. Może dac tyle samo plonu co 4-5. Ale to trz3na donre nawozy i rękę do tego. 

Osobiście bym wybrał 5 donic bez nawilżacza. Z każdej powinno wyjść po 50g i masz 250g na koniec w 90-100 dni.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki @Rysiu za odpowiedź.

Mówisz o nawilżaczu. Szkoda bo zawsze miałem problem z utrzymaniem prawidłowej wilgotności. Box u mnie stoi w pomieszczeniu które ciągle jest nagrzewane przez centralne ogrzewanie. Wilgotność jest malutka. Na pewno tak zrobić? Chciałbym na koniec mieć zbite, piękne topy. 

20 L wiadro brzmi dosyć kuriozalnie. Raczej jednak pozostanę przy czterech mniejszych ;)
Będę wszystko nawozić BioTabsem jak poprzednio. Zobaczymy jak tym razem polecą roślinki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+