Skocz do zawartości
thc-thc

grower

4 miejsca 9 małych - jak wybrać te najlepsze sadzonki?


Filip30

Recommended Posts

Witam, zaznaczę na początek, że oczywiście mieszkam w Holandii i początkujący nie jestem -mam za sobą kilka upraw zarówno out jak i in.
Ale mam myślę pytanie, które bardziej pasuje do początkujących. Mianowicie mam 4 miejsca w boxie, ale zawsze kiełkuje i sadzę do kubeczków 7-10 nasion, tak aby mieć pewność, że będe miał 4 wyrośnięte w miare równym czasie.

I tak właśnie teraz wykiełkowałem 9, już 8 się wychyliło z kubeczków - dziś lecą pod lampę.
Tak jak wspominałem - miejsca mam tylko 4 (4x 9l kwadratowa donica)
Tak więc trzeba wybrać z tej dziewiątki championy - reszta idzie w kosz.

Już kilka razy wybierałem sam, ale wydaje mi się, że mogłem wybrać lepiej, dlatego prosze o pomoc.

Moje aktualne kryteria, którymi się kieruję:
1. Przy kiełkowaniu na chusteczkach część nasion była mniejsza i one już po 1 dniu zrzuciły skorupki i zmieniły się w malutki korzonek i roślinkę. Jednak to były malutkie pestki i te korzonki też jakieś malutkie - klasyfikuje je więc jako gorsze.
2. Przy kiełkowaniu część nasion wyglądała lepiej niż te z pkt 1 - pestki były grubsze, korzeń z nich wyrastał dłuższy i nie opuszczał pestki - ten nasiona wydają mi się lepsze.
3. Trzecim kryterium jest podobny wzrost wszystkich plantów, po wyrośnięciu z kubeczka, aczkolwiek to się tak zmienia potem, że nie wiem czy dobrze, że się tym kieruje.

Czy może ktoś mi doradzić jakie pestki najlepiej wybierać? Czym się kierować przy wyborze?
Bo np. w ostatnim rzucie wsadziłem jednego który szedł najszybciej do góry ale pod koniec okazało się, że był on najmniejszy i najmniej plonu z niego. :)
Będę bardzo wdzięczny za pomoc, miejsca mam tylko 4 - chcę dobrze wybrać.
Chyba, że po 2 wsadzać w jedna doniczke? :) Ale chyba to nie jest dobry pomysł. Mam box 60x60x160 i planuje w nim jeszcze lst tym razem.
Dzięki i pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wybierz tę w których widzisz najwięcej wigoru. na tym etapie tylko wróżbita Maciej jest w stanie powiedzieć więcej :-)

miałem kiedyś 9 w takim boxsie. niemniej początkującym raczej nie polecam

opcja jest wsadzenie po 2 do jednej donicy. trzeba wtedy  postawić na główne szczyty. trzeba golić boczne odgałęzienia żeby nie było ciasno i rośliny nie wyciągały się w walce o światło

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+