Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
thc-thc.com seedstockers.com grasspower.nl

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem tu bardzo nowy, ale czytam forum już od dłuższego czasu, staram się robić notatki i pozyskiwać jak najwięcej wiedzy, która będzie mi bardzo potrzebna. Panowie sytuacja wygląda następująco w dużym skrócie, moja dziewczyna zachorowała na stwardnienie rozsiane i zaczęła przyjmować wszystkie te " specyfiki"  jak sterydy, niby pomagające w leczeniu. Do kolejnego podania tego dziadostwa zostało ok 4 miesięcy działa on bardzo destrukcyjnie i mam dość patrzenia jak słabnie w oczach. Czytałem sporo o dobrym wpływie naturalnych roślin an ludzi z tą choroba i jest mi potrzebna wasza wiedza  w tym abym mógł coś dla niej zrobić. Kupiłem namiot uprawny 180x60x60 kupiłem filtry i wentylatory, ale mam problem z lampą chciałbym używać lampy LED owszem jest dużo opisów związanych z tym tematem, ale chyba jeszcze za mało łapię i potrzebuje wyłożenia łopatologicznego. Mam w planach umieścić w namiocie 5 roślin ( mam nadzieję, że będzie on wystarczający na te plany ) chodzi mi konkretnie jakiej lampy LED można i jest rozsądnie użyć w takim namiocie ( myślałem o 150W CITIZEN clu058) na tyle roślin. Za cierpliwość bardzo dziękuje i proszę o wybaczenie, że tak to rozciągnąłem i liczę w miarę możliwości na waszą pomoc na początek w tej sprawie.

Pozdrawiam  

Trochę za mało miejsca jak na 5 roślinnek a co sadzisz automaty czy zwykłe na ten box to ci z 3 automaty wejdą a 4 to już duży dyskomfort dla roślin ze względu na to że jedna roślina będzie zatrzymywała światło dochodzące z lampy drugiej o bok i tak nawzajem weź sobie zamiast Leda 200w cfl dual na weg i kwitnienie lepsze to na początek ledy są bardzo drogie hps dużo prądu że na rachunku można oszaleć a cfl jest tym pomiędzy nie bierze tyle prądu i jest w bardzo przystępnej cenie. 

Automat chciałem posadzić, ale co do lampy wielka rozterka bo ponoć cfl nie jest aż tak dobrze wydajna stąd ten pomysł na tego leda

7 godzin temu, Player napisał:

idę więc za radą i wezmę tą cfl

To prawda że mało wydajna kup sobie 200w cfl dual wzrost i kw a z tą wydajnością coś za coś zobacz jak zaczniesz zawsze po którejś z rzędu uprawie możesz próbować z Leda dobra ogarnij wszystko i czekam na twój gl

Weź gotowy hps 150W, tak żeby wystarczyło tylko wtyczke podłączyć do gniazdka i 4 roslina na namiot. Albo led 150W. Droższy w zakupie, ale bardziej żywotny i jak dobry led to więcej światła daje niż hps z tej samej mocy. Cfl też może być. Nawozy, to jakiś zestaw. Albo hesi, canna, biobizz, advanced nutrients, plagron lub tabletki biotabs. Każdy z nich dostaniesz organiczny. To takie z najpopularniejszych.

Witam, ponownie. Nasionka wsiane ida powli temperatura 25-26 stopni. Teraz pytanie na jaką wysokość podać im światło ?  Żaróka CFL200W

dziekuję za odpowiedź

Ja u siebie miałem w okolocach 50 cm, i było chyba ok, gdyż się zbytnio nie wydłuzały.

Jeszcze jedno pytanie na dziś czy światło ma im świecić cały czas? Czy robić im odpoczynek przypomne, ze są to automaty

18/6... Masz programator? :) Jak nie to zakup... Jakieś 20 zł a roślinki powinny mieć stałe warunki wtedy będą szczęśliwe, a jak one będą szczęśliwe to za kilka miesięcy ty też :) 

11 hours ago, JEY said:

Ja u siebie miałem w okolocach 50 cm, i było chyba ok, gdyż się zbytnio nie wydłuzały.

Cfl-ke na 50 cm 😂😂😂😂 15 cm jakoś.... Niektórzy polecają nawet 10cm... 

46 minut temu, amator19 napisał:

Cfl-ke na 50 cm 😂😂😂😂 15 cm jakoś.... Niektórzy polecają nawet 10cm... 

Mozliwe, ze i tak, ale jak bym ustawil 10-15cm to bym mial strasznie duza temperature przy roslinkach , obawiam sie, ze moglaby przekroczyc spokojnie 38 stopni, a to chyba nie jest juz za dobrze ?

Edited by JEY

I ty miałeś cfl na pewno? Ja na 250 cfl i 12 cm wysokości od gornego szczytu (aż poszedlem po centymetr i zmierzylem ile sam mam) wilgotność 61% w tej chwili i 22,9 stopnia przy tylko jednym mieszaku komputerowym 12v ale na 9v podłączonym i jakimś tam słabym wyciągu. . Chyba raczej na pewno cfl nie miałeś. No chyba że w pomieszczeniu gdzie box był miałeś 30-35 stopni i bez wentylacji robiłeś :D

Edited by amator19

Programator ustawiony. 18/6 zrobiony. Ustawiłem trzy dziewczęta myślałem o czwartej ale jakoś brak odwagi żeby ją tam upchnać w tym gabarycie 60na60

Zapytam, bo nie wiem czy to normalne i tak ma być. Zasiałem nasiona 18-tego dość długo ruszały zaczęły się otwierać 20-go teraz są na  etapie może jednego centymetra wysokości i bardzo małych listków. Trzecia wyciągnęła się mocniej, ale nadal zamknięta w nasionku i tak sterczy z tym (łebkiem). podlane dziś po 200 ml wody na każdą wszystkie 3 w docelowych doniczkach 11L. I moja teoria jest tak, że budują korzenie stąd nie ideą jeszcze w wielkość i nie panikować za bardzo ?? . dodam, że zasiane zostało na krążkach Jiffy

Nasiona mam z Green House: Super bud auto. może ktoś miał doczynienie?

Edited by Player

Możesz delikatnie otworzyć ten łepek, albo poczekać roślina powinna poradzić sobie sama... Chociaż ja zawsze otwieram i nic im później nigdy im nie było :)   

Jiffy ma ta siateczkę, teoretycznie ona się rozpuszcza, w praktyce dobrze jest ją zdjąć przed włożeniem do ziemi.

Witam, Panowie życzę wesołych świąt i obfitch zbiorów. Zrodziło się kolene pytanie w mojej jescze małej głowie w tym temacie. kiedy można zacząć nawożenie mam canna na pierwzy etap wzrostu i ziemię też canna. może ona jest jakoś wzmocniona. roslinki nadal wstydliwe i małe może jakoś je lekko "dopomóc"?

12 godzin temu, Player napisał:

Witam, Panowie życzę wesołych świąt i obfitch zbiorów. Zrodziło się kolene pytanie w mojej jescze małej głowie w tym temacie. kiedy można zacząć nawożenie mam canna na pierwzy etap wzrostu i ziemię też canna. może ona jest jakoś wzmocniona. roslinki nadal wstydliwe i małe może jakoś je lekko "dopomóc"?

Siemanko, wesołych :)) Canna ma ziemię nawożoną, powinno wystarczyć aż do Flo jak je teraz dopomożesz nawozem na weg to im zaszkodzisz. Jeżeli tyle co wyszły to nic się nie martw na razie wszystko dzieje się pod ziemią :) Wrzuć jakieś foty pozdro

Edited by Zależy

Przy mieszankach lepiej poczekać z nawozami. Nawet Light Mix daje radę przez cały okres wegetacji (u mnie w 11l doniczkach 45 dni sama woda).

Mam zestaw nawozów Hesi gdzie odżywki na Weg prawie nie ruszone.

Edited by Nowy84
  • Upvote 1