Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Plamki na liściach. Co to?


Sen'c

Recommended Posts

Yo

Tak jak na foto. Plamki pojawiają się w pierwszych tygodniach i rozwijają się razem z rośliną do samego końca. Na poprzednim rzucie było to samo i teraz widze że zaczyna się znowu! Myślałem że to jakiś szkodnik ale żadnego robactwa nie widzę. Może to coś z korzeniami? Kokos i keramzyt jest nowy ale może słabo umyłem doniczki. Help ? 

Generalnie warunki mają bardzo dobre także wykluczam niedobory. Używane są tam nawozy Mills z Holandii na kokosie. Temp i wilgotność git nawet co2 ma z takich worków z grzybem co wytwarza co2 specjalnie dla grow room. 

20180809_051726.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeżeli jesteś pewny że to nie robactwo, to ja bym sprawdził PH meter, czy nie wskazuje błędnych danych. Kalibrujesz go czasami, jaki to jest miernik Ph - jakiś chińczyk ?

edit A kokos kupujesz już zmieszany z keramzytem , czy osobno i sam mieszasz. Używasz może           coco+ cork  też firmy Mills&DNA (wygląda mi na ten produkt)

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Miałem ten sam problem :) jak już napisalem wczesniej, kup KONCENTRAT OWADOBÓJCZY SPRUZIT.P.F. 100ml, 10ml/1L WODY

100ml na 10L oprysku starczy i w hempie można kupić za 66zł. Ja spryskałem 1,5L trzy roślinki i sie ich pozbyłem :) Polecam jeszcze niebieski lep na wziornastki a jeśli nie masz do takiego dostępu to zwykłe lep dekoracyjny ale żeby posiadał barwe niebieską która ponoć przyciąga te uciążliwe robaki. Pozdroo! Jest podobno też możliwość przeniesc je np w jakieś chłodniejsze miejsce na noc wtedy uciekają z roślinki (podobno nie sprawdzałem) tak czy siak pozbyłem sie dziadostwa w jeden dzien :) oprysk będe profilaktycznie powtarzał co 7 dni :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

https://www.gov.pl/documents/912055/913531/SPRUZIT_KONCENTRAT_NA_SZKODNIKI_EC.pdf/fd75b51d-8122-5637-5667-78b8cc82d2d8?version=1.0

Tu jest PDF tego... Poczytaj. Podobno może podrażniać skóre choć ja nie miałem z tym żadnych poblemów. Ulotke w produkcie miałem w języku niemieckim więc nic z tego nie rozumiałem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+