Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Box na sativę


hochsztapler

Recommended Posts

Cześć! Z racji pierwszego postu - witam wszystkich użytkowników serdecznie.

Panowie koledzy, chcę sobie złożyć mini/medium boksa na warunki domowe. Pomysł zakłada możliwość uprawy niższych odmian sativy (ile można te ziemniaki kopcić), typu Jamaican Dream/Dance World. Mam parę nurtujących mnie pytań, na które nie mogę sobie odpowiedzieć.

Planuję domyślnie doniczki 7l, chciałbym zasadzić jednego, dwa - trzy kwiatki, nie mam parcia na ilość, ale zawsze milej jest mieć co nowego próbować. Zamierzam stosować LST ze SCROGiem. Nie zależy mi na niczym konkretnym, jeśli chodzi o same oczekiwania, chcę to zrobić najsumienniej jak potrafię i zobaczyć tego efekty. Jaki box? Póki co, moją uwagę przykuły: Monster Garden 60x150, Herbgarden 50x130, i Homeboxy Q60 Ambient i  White Evolution, 60x120. Te dwa ostatnie zainteresowały mnie ze względu na powłokę Par+, warto? Ze względu na tę 3-4 stopnie niższą temperaturę/większą niewykrywalność? Może sami jesteście w stanie coś polecić? Biorę też pod uwagę 40x120. Jak w praktyce wygląda jedna roślina z większą ilością miejsca vs dwie rośliny z mniejszą ilością miejsca? Jaka jest optymalna ilość sadzonek względem rozmiaru w m2? Nie chcę robić dziewczynom imprezy rodem z Solarisa podczas letnich miesięcy, więc na styk nie chce nic wpychać. Lampeczka prawdopodobnie będzie brana 150W HPS.

Z fartem i z góry przepraszam za zadawanie pytań, które pewnie padły już nie raz :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Im wyższy box, więcej miejsca tym będzie ci łatwiej, a roślinką przejemniej :) Jezeli tylko zmieścisz to bralbym tego monster gardena, za małe to podwójny wydatek bo szybko ci się znudzi, uprawa wciąga jeszcze bardziej niż samo palenie... Co do ilości roślin to mozna tam upchać 4 i ładnie poprowadzić, albo postawić jedną zrobić odpowiednio długiego wega i wyjdzie ci taki potwór ? chociaż jak nie masz doświadczenia to lepiej posadzić 4 bo zawsze coś może pójść nie tak :) co do światła to niech koledzy podpowiedzą jakie będzie najbardziej optymalne do takiego boxa ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

8 godzin temu, hochsztapler napisał:

Homeboxy Q60 Ambient

najlepszy z tych co zaproponowałeś (jakościowo i najnowszy model), tylko bierz tego wyższego (bodajże są dwie wersje wysokości o ile dobrze pamiętam). Im większy box tym lepiej.

8 godzin temu, hochsztapler napisał:

Te dwa ostatnie zainteresowały mnie ze względu na powłokę Par+, warto?

oczywiście że tak, sam mam 4 boxy Ambient, dwa duże i dwa mniejsze :) 

8 godzin temu, hochsztapler napisał:

Jak w praktyce wygląda jedna roślina z większą ilością miejsca vs dwie rośliny z mniejszą ilością miejsca? 

Jak jedna to długi okres wegetacji aby stworzyć potwora, i wtedy scrog. Dwie na start lepiej, krótszy weg i w razie problemów lepiej mieć dwie niż jedną :) 

8 godzin temu, hochsztapler napisał:

Jaka jest optymalna ilość sadzonek względem rozmiaru w m2?

zależy, ja upchałem raz 12 donic, ale lepiej dać 4

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki serdeczne za rady ?

Vito, podejrzewam, że masz konkretne słoneczko, miałeś wcześniej w Ambiencie bardziej budżetową lampę? 150W wg kalkulatora będzie optymalne, planuję zacząć z opuszczoną lampą w cooltubce i podnosić systematycznie. Na jakiej wysokości zacząć, żeby nie spalić sadzonek?

Jeszcze apropo pomidorków, jak to wygląda w przypadku, gdy sadzonka domyślnie nie będzie fitowała do boxa? Tzn, zakładając, że zasadziłbym szczep sativy, który rośnie na więcej niż półtora metra do Ambienta, mógłbym skrócić wtedy weg, żeby go przyhamować, ale jeśli trafi się silna pestka, to czy roślina zda sobie sprawę, że nie ma miejsca na wzrost, czy po prostu zrobi się dżungla na wszystkie strony, bo będzie rosnąć tam, gdzie jest miejsce, czy będzie uderzać coraz wyżej, aż sama popełni samobójstwo i po prostu się sfajczy?

EDIT: Takie pytanko, co powiecie na boxa z lodówki? Mam starą lodówko-zamrażarkę Bosha, 56x56x175 (wymiary wewnętrzne), w której mógłbym wyciąć dno lodówki i strop zamrażarki, do tego para otworów wentylacyjnych. Uszczelka lodówki chyba dałaby radę z zapaszkiem, skoro dowiadujemy się, że coś się zepsuło dopiero po otworzeniu lodówki.

Edytowane przez hochsztapler
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, hochsztapler napisał:

miałeś wcześniej w Ambiencie bardziej budżetową lampę?

tak, mam lampę Tneon dla sadzonek i klonów

2 godziny temu, hochsztapler napisał:

w cooltubce

jako odbłyśnik to jest kiepski, nie dość że skrzydła są lipne to i szkło też odbiera lumenów

2 godziny temu, hochsztapler napisał:

gdy sadzonka domyślnie nie będzie fitowała do boxa?

że co ? 

3 godziny temu, hochsztapler napisał:

i po prostu się sfajczy?

hehe no jakoś tak będzie, sativa przerośnie mały box, w 2 metrowych często mam z nimi problem 

3 godziny temu, hochsztapler napisał:

Takie pytanko, co powiecie na boxa z lodówki?

daj Pan spokój :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Domyślnie fitowała do boxa, tzn, mam na myśli sytuację, gdy chcę do mniejszego boxa wsadzić krzaka, który teoretycznie powinien go przerosnąć. Jeśli nie cooltube, to co innego? Naczytałem się głównie o kultubce.

Miś, coś tam właśnie widziałem, zawsze to parę stówek do przodu, które można przeznaczyć na lepszy sprzęt. Po reakcji Vito, wnoszę, że profesjonalny boxik>trochę lepszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gdybym chciał Indicę, to by tego tematu by nie było. Więc tak, musi być sativa, przynajmniej na start, ale nie zamierzam tam wsadzać żadnej choinki dwumetrowej, na spokojnie ? Z tego co wyczytałem, to Jamaican Dream rośnie do około 80-90cm i ją zamierzam rozpracowywać jako pierwszą, miejsca wydaje się być akurat. Nawet z doniczką i lampą przy 160cm zostanie mi około metra. Chyba, że to tylko złudzenie i matematyka tutaj jest mniejszym wyznacznikiem prawidłowości, niż mi się wydaje i 160cm mogłoby być niewsystarczające na tego konkretnego planta? Zamierzam potem trzymać się jakichś hybryd albo niskich sativ, z dala od czystego ziemniaka raczej. 

Zgadzam się całkowicie, nic na hurra, wolę odpowiedni sprzęt skompletować na raty, niż potem żałować, że mogłem dorzucić te 5 stówek i nie stracić kwartału i plonów. Z lodówką pomysł, bo akurat jest, a że zmontować coś takiego nie byłoby dla mnie problemem. 

Edytowane przez hochsztapler
literówka
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

10 godzin temu, hochsztapler napisał:

 Chyba, że to tylko złudzenie i matematyka tutaj jest mniejszym wyznacznikiem prawidłowości, niż mi się wydaje i 160cm mogłoby być niewsystarczające na tego konkretnego planta?

mniejszym... ale jest na to rada, są różne metody trenowania konopi + krótki okres wegetacji = dasz radę :) Mi jak za wysokie rosną to je po prostu łamie (najprostsza i najszybsza metoda treningu)

Moja ulubiona w miarę niska z genem sativy to Super Lemon Haze od GHS.

Lodówkę bym sobie odpuścił...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+