Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Czy na małe sadzonki automatów wystarczy na początku 12h światła?


holender25

Recommended Posts

Witam, właśnie wsadzilem wykiełkowane autmoatyczne  nasiona do 150g pojemniczkach po jogobelli z ziemią. Pewnie za 2-3 dni wyjdą, tylko mam mały problem, bo w boxie mam jeszcze 2 rośliny, którym chcialbym dać jak najdłużej czasu żeby doszły, a gdy będzie konieczne przesadzenie małych do donic właściwych dopiero ścinka.

Rośliny w boxie to pełno sezonówki i mają 12h światła i 12h nocy. Planuje włożyć na parę dni małe do boxa z pozostałymi dużymi. I tu moje pytanie, co zrobić ze światłem? Wystarczy im przez te parę dni 12h światła czy będzie za mało? A może mogę zwiększyć dzień i nie zaszkodzi to dojrzewającym roślinom? I tak jak powiedziałem - dwie dojrzewające są pełnosezonowkami w końcowej fazie kwitnienia, a nowe są automatami.

 

Kolejne pytanie, jak długo roślinki mogą być bezpiecznie w tych 150g pudełkach od jogobelli? Zależy mi, aby przesadzić je do donic właściwych jak najpóźniej jest to możliwe, żeby po prostu dać starym dojrzeć jak najdłużej. Czytałem, że aż na spodzie pojawi się na dole korzeń, tylko ja mam pudełka po jogobelli z małymi dziurkami zrobionymi nożem, także prosiłbym o podanie ilości dni jeśli to możliwe.

I moja lampa to hps 250w.

 

Dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Automaty spokojnie mogą jechać na 12/12. U mnie tak było i będzie wkrótce.

Sezonowym nie skracaj nocy bo zrewegujesz i zaburzysz kwitnienie.

W kubkach trzymaj do rozsądnego momentu. Nie spóźnij się z przesadzaniem bo auto skarleje raz na zawsze.

Załóż growlog.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+