Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 250W | Big Bud XXL | Auto Speed Bud | No name | Auto Ak47


wovi01

Recommended Posts

Witam na mojej pierwszej uprawie, miejmy nadzieje  że nie ostatniej, bo cierpliwość to najgorsza moja cecha :D

Nasiona: Big Bud XXL | Auto Speed Bud | Auto AK47 | No name [ sezonowa ]
Oświetlenie: 250w HPS
Fotoperiod: 18/6 / 12/12
Box: 80 szerokość | 50 długość | 140 wysokość
Podłoże: Light mix biobizz
Donice: wiaderka 5L , sezonowa myślę ze ponad 8L będzie 
Nawozy: BioTabs zewstaw + boom boom.
Wentylacja: 12mm mieszający, 8mm wlot i wylot
Dodatkowe info: 
Wentylacja-działa w zależności od temp, panującej po za boxem, pomagają bardzo utrzymać temp w boxie.
No Name to sezonowa , dokupiona na sam koniec, Big bug kupiłem, ak dostałem, ogólnie podczas kiełkowania miałem gości i pomieszałem wszystkie nasiona, nie wiem które to które , po za sezonowa  po doszły na koniec, ale niestety miałem znowu niezapowiedzianych gości wiec pudełko gdzieś znikło ;d 
 
Ogólnie początek zaczął sie 3 listopada. 48h w wodzie, 3 dni na ręcznikach, wyszły właściwie od razu po nawet 12 h nie minęły ;o 
Od tego momentu zrozumiałem ze dziewczynki nie bede miały odpowiedniej tempe, tydzień kombinował aby wszystko dobrze "grzało", przez ten czas przez tydzień siedziały na 5 led żarówkach w temp 20-23 °C  , od 9 do 15 był stan wegetacyjny ;d, rośli nic nie rosły praktycznie [chyba korzenia tylko się rozwijały]
Obecnia Temp w nocy 19-22 °C , w dzień 28-30.5°C
Od 16 listopada pod HPS się grzeją w odpowiednich warunkach ?
W docelowych doniczkach wylądowały dopiero 24 listopada. 
Jutro miną 2 tyg od kiedy maja chyba odpowiednie warunki, z każdym dniem coraz większa różnice widać.
 
Lampa wisi ponad 25cm nad roślinami obecnie.
Termometr w rogu na wysokości lampy.
Wilgotnościomierz był kupiony ale rozwaliłem jakość ;o ;//
Wilgotność zapewnia 3 butelki z woda i mały ręcznik. Niestety ale budżet już przekroczyłem wiec murze się ratować w taki sposób, 
Obecnie mam w planach ogarnąć jakas zasłonę na wlot aby robale nic nie wchodziły, doniczki oraz powoli do wentylacje rury filtra oraz wentylatora.
 
Licze na wszelkie słowa krytyki oraz wskazówki , wszystko zresztą mile widziane :)
IMG_0817.thumb.JPG.7be7f60b3d1973f3a0e2354e044e7dfb.JPG
IMG_0768.thumb.JPG.25efef8a21aea2eea11ad005335b2858.JPGIMG_0817.thumb.JPG.d62cb1f72009abd65f9dcf71aa0c8ffa.JPGIMG_0818.thumb.JPG.6b0677d1b1f8c8053a08404ecfa3df70.JPG
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Szczerze mówiąc to zastanawiałem się na efektem ubocznym i doszedłem do wniosku że raczej wszelkie subhastacje wydzielane będą raczej od ciepła niżej od wilgoci, bo płyty są specjalnie konserwowana a okres uprawy jest na tyle krótki ze nie substancje nie zdąża się rozłożyć a tym bardziej zostać niewchłonięte przez roślinę, a co najlepsze w ogóle nie pomyślałem zeby to zabezpieczyć w taki łatwy sposób jak mówisz, a miałem kilka podobnych rzeczy które by pasowały.

Podsumowując, teraz to już chyba po fakcie ?

 

Jak będzie sytuacja wyglądać, jak automaty zaczną kwitnąc a ja będe chciał ciągle trzymać normalną dziewczynkę ciągle na wegetacji ?

Da się automato dogodzić jak beda chciał sezonowa dziewczyna ciągle "faworyzował" ? 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

#Pasjonista dzieki za info :)

Leje mało, systematycznie, wole przesusza letko ziemie jak wiekszość radzi niż zalewać i przelewać donice :)

Dopóki nie musze przepłukiwać ziemi to myślę że są zbędne ?

Ogólnie rośli dają piękny zapach, cud miód i  :malina:, na kwitnieniu bedzie znacznie mocniejszy, pytanie teraz do osób które uprawia w boxach domowej roboty.

Czy jeśli będzie filtr węglowy oraz wentylator o przepustowości 185m3, mając prześwit światła przy zawiasach od drzwiczek otwierania boxa.

Czy zapach przez te szczeliny możę być bardzo wyczuwalny w mieszkaniu w momencie kwitnienia ? Użyłem uszczelek do okien, szpary znacznie się zmniejszyły w niektórych miejscach, prześwit światła całkiem znikł w innych, ale niestety w niektórych miejscach dalej widać prześwit , drzwiczki sam robiłem...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+