Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Problem z blueberrym


Fajka

Recommended Posts

Witam , mam problem z roślinką (blueberry auto feminizowane) otóż roślina straciła już 2 partie liści i już zaczyna się dziać to samo z 3 partią chociaż proces ten zastopował i liście szczytowe są totalnie oklapnięte w dół ale jak je podnoszę to czuje opór tak jak by roślina tak chciała żeby były , roślina ma 41 dni a jest cholernie mała (przewidywane ścinanie plonów jest na około 65 dni)

Oświetlenie HPS 150w

2 wentylatory (1 wciąga 2 wyciąga)

temperatura wynosi około 22 podczas snu a podczas naświetlania 28

podlewam ją gdy ma sucho (sprawdzam patyczkiem do szaszłyków lub palcem )woda którą podlewam ma od 5.5-6 ph , nawozy to florowit,azofoska,planton K i gnojóweczka z pokrzyw 

ziemia jest uniwersalna ph 5.5-6.5 wymieszana z perlitem 

liczę na pomoc :lisc:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

Fajka już po samym opisie widzę dużo błędów...

9 godzin temu, Fajka napisał:

2 wentylatory (1 wciąga 2 wyciąga)

źle, robi się wyciąg a wloty zostawia pasywne

9 godzin temu, Fajka napisał:

(sprawdzam patyczkiem do szaszłyków lub palcem )

źle, nie wtykaj nic w ziemie bo niszczysz korzonki... Jak chcesz wiedzieć czy wypiła to podnosi się doniczkę, jest różnica po i przed podlaniem w wadze... 

9 godzin temu, Fajka napisał:

nawozy to florowit,azofoska,planton K i gnojóweczka z pokrzyw 

źle, jedyna dobra to ta gnojówka z pokrzyw, florovit, azofoska, i planton to gó**o do kwiatków balkonowych a nie konopi, ile na to wydałeś ? Za 50zł masz całe zestawy nawozów np. biobizz... 

9 godzin temu, Fajka napisał:

ziemia jest uniwersalna ph 5.5-6.5 

i co z tego że ma takie pH ? Skoro ziemia to pewnie tragedia wykopana spod budowy tego marketu w którym ją kupiłeś... Zobacz sobie skład, założę się że ma w sobie nawozy i inne gó**o, jak piasek itd... 

 

9 godzin temu, Fajka napisał:

(blueberry auto feminizowane)

i jeszcze auto badziewie... ach ta nazwa, auto :D tak fajnie brzmi :D 

 

9 godzin temu, Fajka napisał:

liczę na pomoc :lisc:

będzie ciężko bo masz te super auto, a te rośliny błędów nie wybaczają...

Ja bym zaczął od zamówienia ziemi typu Light Mix np. BioBizz i jej przesadzenia a następnie sama woda aż się jej poprawi, później dobre nawozy do konopi... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja dla poczatkujacych mam taki patent.  Ziemia Gold Label Special mix nawoz Iguana Juice Bloom od Advanced Nutrients ( organiczna) Dajesz donice 8 litrow feminizowane nasiona nie auto Weg 25 dni przełączasz . Do 40 dnia (obserwacja rosliny ) odstana kranowa 24h bez regulacji ph Pozniej do 6 tygodnia flo Iguana 4ml na litr mozna wiecej dws ostatnie tygodnie woda . Albo nowosc nie stosowalem canna bio terra plus . ziemia ktora za nas reguluje ph i ec 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, Fajka napisał:

A tą moją roślinę to waszym zdaniem zepsuła niskiej jakości ziemia i nawozy czy co?

dokładnie tak, ta woda też lipa, podlewaj normalną wodą kranówą odstaną minimum 24h. A czemu ? Bo wody mineralne jak sama nazwa mówi zawierają minerały, czyli podwyższamy EC i rośliny się blokują... 

Nawozy wyrzuć albo oddaj komuś do kwiatków na balkonie...

 

Ja od siebie polecam glebę BioBizz Light Mix, czemu ta ? Bo nie ma nawozów (lub śladowa dawka) i ma już w sobie perlit... 

Nawozy BioTabs cały komplet, czemu ta ? Bo to organika, używamy na starcie a potem lejemy tylko wodę (raz czy dwa podajemy z nawozem), nie trzeba przejmować się pH ani EC.

Ale to już jak kto woli ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+