Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Nietypowy problem z panelem LED


writer

Recommended Posts

Jakiś czas temu złożyłem sobie panel led. Podczas montowania radiatora do panelu led zauważyłem, że pasta termo przewodząca ma znaczek toksyczności. 

Mój box jest bardzo mały: 30x60x60. Do tego wyposażony w wentylację opartą na wentylach komputerowych skręconych na 5 V.

 

Obawiam się, że w takich warunkach roślinka będzie wchłaniać toksyczne związki z pasty.

 

Zastanawiam się jak rozwiązać ten problem. Wie ktoś może czym można zastąpić taką pastę termo przewodząca?

 

Serdeczności i z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez writer
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, Miś napisał:

Pasta silikonowa? 

Pasta którą użyłem jest właśnie na bazie silkonu :(

Godzinę temu, Miś napisał:

 Nie sądzę, żeby to miało jakiś wpływ na rośliny ;)  

To prawda, na roślinę to nie ma wpływu, bo już robiłem growa.

Jednak roślina może akumulować w sobie niewielkie ilości substancji toskycznych, które później mogą dostawać się do mojego organizmu przy paleniu lub waporyzacji, i z kolei akumulować się w moim organizmie.

Oczywiście może to być totalna bzdura i wymyślony przeze mnie mit, ale nie da się tego jednoznacznie określić nie przeprowadzając badań, które oczywiście nie wchodzą w grę :D

 

Jednak gdy producent pasty wyprodukowanej gdzieś w Chinach, jest na tyle szczery, żeby dać znaczek toksyczności, to wolę dmuchać na zimne.

 

 

Edytowane przez writer
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+