Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pleśń.


kroljulian1920

Recommended Posts

Witam towarzystwo, sprawa jest tego typu, ze mam 24dzień weg roślin i u większości plantów na dnie doniczki zauwazyłem że delikatnie pojawia się pleśń co w takiej sytuacji radzicie? czy coś z tego wyjdzie czy lepiej nie ryzykować na kosztach i wszystko spisać na staraty za wczasu? dodam że nie mam pojecia z czego mogła wyniknąć taka sytuacja bo przelane nie są , podlewam co 3,4 dni profilaktycznie po 300-400ml, wentylacja na wyjsciu 1000m3, wlot 360m3, mieszak narazie jeden 16'' i zrezygnowałem z nawilzacza gdzie wilgotnosc wacha się około 35%-40%.

Prosił bym o pomoc i jakies rady co dalej czynic. Pozdro, dzieki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No własnie powiem CI , że nie umiem sie kompletnie czegos doszukac i przychodzi mi tylko do glowy ze trafila mi sie jakas lipna ziemia z canny z tego wzgledu ze wszystko wydaje mi sie robiłem ok, skoki temperatur tez nie były duze raczej wszystko na stałym poziomie dzień 27, noc około 20-21 a co do plesni to ona nie pojawiła sie na wierzchniej warstwie tylko na spodzie donicy jak dzwigam do góry to dokładnie tam gdzie sa otwory. Zobaczymy jak się będą dalej rozwijac narazie nie ma tragedi poza kilkoma delikatnymi plamkami na lisciach. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A coś sie zle dzieje z roślinami?A czy brałes pod uwagę że to może być rozrost trichodermy u mnie jak trzymałem też miałem raz tak w jednej uprawie jak aplikowałem Tarlantule ale z roślinami nic się nie działo wręcz przeciwnie gdy sciołem i wyjołem bryłę z doniczki to korzenie były białe jak śnieg i wypełniały dosłownie cała donicę aż wychodziły dołem.Jest to puch czy tylko nalot?Jeśli nalot to morze to być wina wody twardej i sa to tylko osady soli wapna z wody która krystalizuje się na wierzchu ziemi w czasie parowania można to też zaobserwować jak się trzyma rybki akwariowe parująca i opadająca woda zostawia ślad na szybie to właśnie sole wytrącone podczas parowania.Jeśi to pleśń zbierz około 1cm warstwe i podsyp ziemią wymieszaną z piaskiem.Jeśli nic nie dzieje się z roślinami to bym się nie martwił jesli to na dnie donicy bo to moze byc trichoderma możesz przesuszyć planta i wyciągnąć z doniczki zrobić fotę i to pokazać?I daj fotkę tych plam na liściach bo to pewnie nie wina tego lecz jakiesbraki micro pewnie magnezu.Właśnie parztłem u mnie w donicy i też mam biały nalot zrobię pózniej zdięcie i wkleję zobaczysz czy masz tak samo.I jeszcze jedno usuwasz z podztawki to co wyleci?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

SIema Smaku, dzięki za zainteresowanie tematem.

Brałem pod uwagę że to może być właśnię trichoderma tym bardziej że używam ją w każdym grow i w tym użyłem więcej niż zawsze bo według zaleceń producenta tj. 20g na 11litrową donicę, ale niestety nie jestem na tyle obeznany zeby stwierdzić cy to akórt trichoderma. Własnie robi się taki puch chodźby, dziś miałem je własnie podlewać z micro składnikami tak profilaktycznie ale wstrzymam się do jutra i postaram się wyciągnąć tego planta i popstrykac foto, ogólnie jak mi się uda to może założe dzis jakas relke. Pozdro, dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

przerabiałem to samo :) niezawodny środek to TOPSIN 5ml około 8 zł,  ale to nie wszystko poddałem swój room kilku modyfikacją by problem więcej nie wystąpił (zimą). 

1. zmieniłem wentylator wyciągowy na większy 

2. doprowadziłem świeże powietrze osobnym kanałem bezpośrednio na ziemie doniczek

3. zastosowałem wentylator mieszający skierowany częściowo na ziemie w donicy i dziurki u dołu....

4. zrobiłem flush doniczek

5. rozcieńczyłem 0,5 l wody z 2 kroplami TOPSIN ..... popsikałem dziurki i wierzchnią warstwę ziemi

6. przesuszyłem doniczki do momentu odczuwalnej lekkości doniczki.

 

Wynik: problem znikną na dobre :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+