Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

Pomocy!

Grower420

Recommended Posts

No samą żarówkę hps może i tak :) ale reszta by to zasilić już nie jest taka tania, byłem dziś w hurtowni kupiłem 6x 23w 2700k jedna po 1300lm za około 7 złotych od sztuki + oprawy po 1,5 od sztuki co daje około 51 zł. 
CFL 125W patrzyłem najtaniej 90 zł + koszty przesyłki, w hurtowni takich nie mieli a mieszkam na zadupiu to i ciężko już takie nietypowe oświetlenie kupić. :D 

Jak to się mówiło - "z braku laku i kit dobry" ;) CFLki mają zdecydowanie najsłabszy PAR z pośród dostępnych na rynku źródeł światła dla naszych roślin. Na najmniejsze powierzchnie zdecydowanie lepszy był by LED - owszem , koszt zakupu jednorazowego jest zdecydowanie większy - niż chociażby kilku CFLek , ale efektywność , oraz w późniejszej perspektywie oszczędność na rachunkach za prąd , robią zdecydowaną różnicę.

Pzdr

Jasne że tak, ale to była naprawdę sytuacja awaryjna do tego z ograniczonym budżetem więc musiałem kombinować, póki co jest dobrze do samego wykonania oświetlenia użyłem najzwyklejszej blaszki do pieczenia gdzie zamontowałem oprawy na śrubkach wszystko się trzyma, rośliny żyją :P

• Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+