Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

4x HPS 70w + scrog


grucha13

Recommended Posts

siemanko mam pytanie ostatnio dowiedziałem się że lampy sodowe o małej mocy dobrze spisują się w uprawie automacikow stosując przy tym scrog a wy co o tym myslicie jak by zamontować przykladowo 4 hpsy po mocy 70w w boxie o wymiarach 80x40x140-150cm i doświetlac rośliny z róznych stron?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

własciwie coś w tym jest bo wiekszość zrodel na necie odradza hps70 sugerujac ze dopiero 100w jest oplacalny(wiekszość mysle skopiowana z tego samego materiału)a tak naprawde porownujac skutecznosc swietlna 70W i 100W różnica wcale nie jest taka duza przyjmując około 70w/ 68 lm/W 100w/ 78lm/w z obliczen wychodzi ze 3x70watowki pokryją się z dwoma 100W tak samo sprawa wygląda biorąc pod uwagę promień świetlny stosunek niecałe 7000lm / 10000lm 

wnioski

tak więc kiedy rośliny będą kwitły a przestrzeń w boxie będzie się nimi zapełniała a szczyty zaczną przysłaniać niższe partie topów a oświetlając je z jednego mocnego źródła nie bedziemy w stanie dotrzeć w miejsca przysłonione przez liscie itp

 teraz w przypadku kiedy zastosowalibyśmy pare źródel + dokładając jednego dodatkowego do tych trzech, czwartego takiego 70WHPSa (który nie wytwarza za wiele ciepła wiec z temp problemu nie bedzie) dajemy naszym buds światło z każdej strony przez co doświetlimy każdy najciemniejszy zakamarek

do tego hps 70w może doświetlać rośliny nawet z 15-20cm a dodatkowo stosując ekran zieleni efektywność całego projektu zdawałaby się ma jakiś sens.uwazasz że moja rozkmina nie wpływa tak pozytywnie na rozwój jak brzmi? xDDD prosze o szczerosc pozdro;p

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+