Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Panowie Pomocy z kiełkowaniem..........


albert.zdzirucha

Recommended Posts

Panowie sprawa dotyczy pestek femi. ww x bb, skunk #1 i bb. wrzuciłem na reczniki strasznie długo kielkowaly po tygodniu ledwo się otworzyly i stanely w miejscu, wrzuciłem do piachu z nadzieja ze tam może się lepiej poczują i jakos to pojdzie ale nic... wyyyyebalem. dodam ze kielkowane na recznikach wilgotnych ciemnie miejsce temp pokojowa około 22' nie wiem co jest źle. dodam ze kilka lat temu miałem 4 uprawy indor ale wszystko na pestkach regular i było elegancko zadnych problemów. zamowilem następne pestki już z innego sklepu - skunk specjal i dostałem 1 amnesia original. sprobowalem inaczej na niecala dobre do szklanki tam lekko pekly i potem na reczniki . amnesia ladnie poszla szybko w 2 dni duzy kielek jak trzeba i siedzi w piachu pod lampa wyszla z pod ziemi ale cos lisci nieche otworzyć. Skunki cienko w jednym wyszedł malutki kielek i jakby stanelo to dalem do ziemi i czekam zobaczymy a drugi skunk wy******m bo z tydzień czasu nic się nie dzialo, wrzuciłem następnego do szklanki na 5h i na recznik zobaczymy jak to pojdzie.

PANOWIE czy ja jestem glupi cos zle robie? czy nie potrafie się obchodzić z nasionkami femi czy one sa po prostu cięższe do wykiełkowania? a może takie g*wno po prostu trafiam??

PROSZĘ O POMOC

Link to comment
Share on other sites

Kiełkowanie jest dość proste, ale gdy nasiona są stare lub źle przechowywane to prawie nic się z nimi nie da zrobić.

Dlatego pewne banki to pewne krzaki :big-joint:

Nasiona dobrze przechowywać w lodówce przed kiełkowaniem,a następnie do szklanki z wodą, tam musza moczyc się dotąd aż opadną na dno. Gdy kiełek pojawi się w ciagu 24h od namoczenia to pesteczki są świeże jak pączki :)

My kiełkujemy w jiffy 

 

gallery_27223_435_335199.jpg

 

gallery_41993_1078_98599.jpg

 

pestki poszły na dno

gallery_41993_1078_144349.jpg

 

do jiffy

gallery_41993_1078_21878.jpg

 

gallery_41993_1078_321101.jpg

 

w ciepłe warunki

gallery_41993_1078_528210.jpg

 

gallery_41993_1078_728725.jpg

 

:big-joint:

 

lub kiełkowanie w tacach

:puff:

 

large.kielkowaniewtacach.jpg.c21d5512bdc

 

Link to comment
Share on other sites

"Trefna" pestka trafia się dość rzadko....mi osobiście na przestrzeni kilkunastu upraw trafiła się jedna , może dwie. Proponuję Ci pestkę położyć na podstawku - może być nakrętka od słoika. Pod pestkę daj mocno zmoczony wacik kosmetyczny , połóż pestkę na tym waciku - następnie weź jeszcze jeden wacik - obedrzyj z jednej warstwy - żeby nie był taki ciężki jak nasiąknie wodą - i również go zamocz , następnie delikatnie wyciśnij z niego trochę wody - żeby nie był tak bardzo mokry jak ten z pod pestki. Przykryj nim pestkę i połóż w ciemnym dosyć ciepłym miejscu - może być temp. pokojowa w granicach powyżej 22 st. I tyle , na drugi dzień powinieneś już mieć kiełek. U mnie to działa za każdym razem i nigdy nie miałem problemu z kiełkowaniem. Kiełki pojawiają się maxymalnie do 48h od położenia na wacikach.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+