Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

General La Madrid: małe miasteczko orędownikiem walki w imieniu konopi leczniczych w Argentynie


Vito

Recommended Posts

Władze General La Madrid, miasta w Argentynie liczącego 7900 mieszkańców położonego na południowy zachód od prowincji Buenos Aires, zaproponowały w Kongresie, by kraj dokonał depenalizacji uprawy i produkcji marihuany do celów medycznych. Cała gmina zaangażowała się w tę sprawę, która może dać nowy impuls dla lokalnej gospodarki. Pozytywne doświadczenia krajów sąsiednich, takich jak Chile i Urugwaj, może pomóc przetrzeć szlaki w Argentynie.

principal_181_blog_full.jpg

 

Argentyna jest w zakresie regulacji konopi jednym z krajów najbardziej restrykcyjnych w Ameryce Łacińskiej. W przeciwieństwie do niektórych południowoamerykańskich sąsiadów, ten gigantyczny kraj prowadzi politykę prohibicji, w której nie uwzględniono nawet zastosowania terapeutycznego. Teraz mała miejscowość w Argentynie chce zmienić ten stan rzeczy i podjęła inicjatywę w regulacji konopi leczniczych.

Mowa o General La Madrid, małym miasteczku w prowincji Buenos Aires, liczącym zaledwie 7900 mieszkańców. Zdecydowana większość z nich skończyć z uprzedzeniami względem marihuany, oraz uczynić swoje małe miasteczko laboratorium do eksperymentowania z leczniczą marihuaną. W walkę tą zaangażowanych jest wielu partnerów społecznych: oczywiście burmistrz, ale także policja czy ksiądz. I oczywiście, sami lekarze.

Pomysł powstał, gdy jeden z lekarzy General La Madrid, Marcelo Morante wyjechał do Kanady, aby zdobyć wiedzę na ten temat, ze względu na lekooporną padaczką na którą cierpiąła jego siostra. Morante jest profesorem na Uniwersytecie w La Plata, więc ten wyjazd był również wyzwaniem edukacyjnym przeciw sztywności, która czasami paraliżuje instytucje argentyńskie w zakresie badania kwestii kontrowersyjnych. Następnie zastosował wyniki swoich badań podczas organizacji warsztatu społecznego w który zaangażował całą społeczność miasta.

Po warsztacie, chociaż nie było łatwo podnieść tę kwestię w społeczeństwie z tyloma uprzedzeniami, lekarze, policja, a nawet proboszcz poparł ten wniosek. A kiedy o wszystkim poinformowano urząd miasta pojawił się pomysł, by poprosić Kongres, by General La Madrid  stało się miejscem uprawy do produkcji produktów leczniczych. "Z wielkim wzruszeniem obserwowałem duże zainteresowanie tym tematem, duże zaangażowanie. Jestem naprawdę dumny z teho, jak odpowiedziała na propozycję społeczność." Jak opowiada, gdy w 2015 roku prowadził wykład na Krajowym Kongresie Technologii, "środowisko naukowe było bardziej powściągliwe". Lekarz podkreślił również, że to, co najbardziej ujęło go w społeczności miasta to "empatia, solidarność z osobą która cierpi," wyzbyte z "jakiejkolwiek spekulacji czy uprzedzeń."

https://www.dinafem.org/pl/blog/general-madrid-konopi-leczniczych-argentynie/

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+