Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

2x300w cfl /300w led 3x bublelicus 3x liberty haze


Amel

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakoś od drugiego tygodnia przyszedł panel i zacząłem świecić 2x300wcfl dual i panel na srodku no i po jakimś czasie przez to ze malo rosły uznałem że za dużo światła miały więc odłączyłem jedna ale jakis zmian ogromnych nie doświadczyłem.. 

 

Kolego światła nigdy nie jest za dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

co to za panel masz, bo sprzedawcy najczęściej pierdoły piszą o mocy, u mnie mars hydro ten najmniejszy pokazuje realny pobór 100W a sprzedawcy w internecie (niektórzy) piszą że to ekwiwalent 400W HPS co jest wierutną bzdura, jeśli ma 150-200W to max.

To że coś świeci (nawet mocno) nie oznacza że jest wystarczające.

Popatrz na mój growlog z automatami, w tym wieku były zdecydowanie większe.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kolego muszę Cię zmartwić, to realnie świeci około 100W (trzeba by zmierzyć) czyli tak naprawdę to odpowiednik 150-200HPS nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Amel zerknij do mojego tematu, ja jechałem od samego początku po 2xcfl na namiot i powiem ci ze martwiłem sie ich wielkością, wpadł znajomy przeliczył policzył i pożyczył hps ostawiłem 400W i uwierz mi przyjacielu po 4 dniach widzę różnice szczególnie u kwitnących automatów.

Patrzylem przy zakupie cfl na moc a nie na lumenki, a to wyglada tak:

 

cfl

  • 125W – 5500 lumenów
  • 200W – 8800 lumnów / 10000 lumenów
  • 300W – 13500 lumenów

hps

  • 70W ( 6000 lumenów )
  • 100W ( 9000 lumenów )
  • 150W ( 14000-17000 lumenów )
  • 250W ( 32000-33000 lumenów )
  • 400W ( 50000-55000 lumenów )
  • 600W ( 90000 lumenów )
  • 1000W ( 150000 lumenów )

Ja popełniłem kilka błędów przy moim starcie i utopiłem troszkę kasy w tym, jednym z nich jest właśnie oświetlenie. Dwie lampy wykorzystam w małym grow tylko do kiełkowania/klonowania w początkowym etapie, 2 sprzedam żeby troszkę kasiorki odzyskać:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Właśnie wiem mało growlogow z takimi małymi dziewczynami...dodawalem mikrozyny ale nie za dużo nie widzialem zmian na liściach więc nie za dużo chyba. Zawaliłem z podlewaniem na początku bo lalem pod lodyge korzen mial za dobrze nie mam odżywki na korzenie. Był czas kiedy za bardzo nawilzacz chodził i trochę tam lisci przez to straciłem pognily.

Były czasy kiedy w boksie miałem po 30 stopni oczywiście zbijalem. Ogólnie miałem częste wahania temperatury. Ziemia uniwersalna ale nie najtańsza. Brak wtlaczajacego wiatraka i jeden pasywny otwór dość wysoko (nad donicami)coś zawaliłem napewno tylko co :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+