Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Auto Blueberry bardzo powolny wzrost, co robię nie tak?


Daro992

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na forum oraz pierwsza próba uprawy roślinki :)

Mam problem, ponieważ moja roślinka wg mnie bardzo wolno rośnie i nie wiem czym to może być spowodowane. Najpierw kiełkowała około 4 dni na chusteczkach i teraz po 6 dniach od włożenia do ziemi wygląda tak jak na zdjęciu, jest bardzo mizerna.

Co robię nie tak?

może dlatego że wsadziłem ją od razu do dużej donicy a nie do medium i rośnie w dół zamiast w górę?

może po prostu nasionko jest gorszej jakości (brałem je z nasionbank.pl)

ma za mało wody?światła?powietrza?

a może całkiem coś innego. niestety nie mam możliwości kontroli ph teraz ale na opakowaniu ziemi było 5,0-6,5pH

 

W boxie panuje temperatura ok 28 stopni i wilgotność ok 40-45% przy włączonych lampach

roślinka aż do zrzucenia łupiny była zraszana spryskiwaczem z przefiltrowaną wodą kiedy miała sucho, teraz jest podlewana raz na 3 dni.

 

Oświetlenie to 4x1600lm osram 23w energooszczędne czyli 6400lm.

Box wyłożony kocem ratunkowym i ma wymiary 50x55x110cm

 

Prosiłbym o pomoc

post-43656-0-42306000-1454053520_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po 6 dniach powinna bardziej sterczeć. Znajomy miał Blueberry Auto z dutch passion i jego wyglądała tak samo, jak ta twoja, ale po 14 dniach :)

W ogóle korzeni nie puściła. A nawet jeżeli próbowała, to w ziemi były cholerne larwy ziemiórek i je poobgryzały. Kup ukorzeniacz jak nie masz. Ja korzystałem tylko z root juice biobizza i bardzo sobie chwaliłem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+