Skocz do zawartości
thc-thc

darmowe nasiona marihuany

Recommended Posts

Opublikowano
Cytat

 

Naukowcy twierdzą, że palenie mocnych odmian marihuany może doprowadzić do uszkodzenia włókien nerwowych łączących półkule mózgu i utrudnienia komunikacji pomiędzy nimi.
 
Skany mózgu osób, które regularnie palą mocną marihuanę, wykazują patologiczne zmiany w istocie białej, jednej z dwóch podstawowych tkanek ośrodkowego układu nerwowego – sugeruje najnowsze badanie neurobiologów z Instytutu Psychiatrii w King's College. Dlaczego to takie istotne? Istota biała odpowiada za przesyłanie sygnałów z jednej półkuli mózgu do drugiej.
 
Wysokie stężenie THC – czyli jakie?
 
Zmiany nie pojawiły się u osób, które nigdy nie paliły marihuany, lub zdecydowały się na lżejsze odmiany narkotyku. Paola Dazzan, jedna z autorek badania, przekonuje, że stopień zmian w mózgu związany jest ze stężeniem substancji aktywnych w odmianie palonej marihuany. Chodzi o THC (czyli tetrahydrokannabinol), który odpowiada za stan upojenia pojawiający się po wypaleniu skręta. Tradycyjne odmiany marihuany mają od 2 do 4 proc. THC, podczas gdy mocniejsze – od 10 do 14 proc. Takich odmian może być nawet około 100.
 
– Jeżeli spojrzymy na ciało modzelowate (pasmo istoty białej łączące półkule mózgu), zobaczymy znaczną różnicę pomiędzy wynikami badań tych osób, które palą mocne odmiany marihuany, a wynikami tych, które nie paliły nigdy lub zdecydowały się na słabsze odmiany narkotyku – tłumaczy Dazzan.
 
Mózg uzależniony od narkotyków
 
Badanie nie pozwala stwierdzić jednoznacznie, że to duże stężenie THC w marihuanie odpowiada za zmiany w istocie białej. Dazzon sugeruje, że ludzie z „uszkodzoną” tkanką mogą chętniej sięgać po używki. – Możliwe, że mają inną budowę mózgu i przez to mają większe skłonności do zażywania narkotyków. Z pewnością można za to stwierdzić, że jeżeli często palisz mocną marihuanę, twój mózg różni się od mózgu osób, które palą tradycyjne odmiany lub nie palą wcale – tłumaczy badaczka.
 
Włącz myślenie
 
Dazzon apeluje też, by społeczeństwo zmieniło sposób myślenia o paleniu pochodnych konopi. – W przypadku alkoholu myślimy o tym jak dużo pijemy i jakie spożywamy trunki. Tak samo powinniśmy myśleć o konopiach – twierdzi neurobiolog. Stężenie THC w poszczególnych odmianach marihuany jest inne, przez co palenie danej odmiany ma inne skutki dla stanu naszego zdrowia. 
 
– W badaniach nad zażywaniem konopi indyjskich najważniejsze jest zebranie informacji na temat rodzaju narkotyku i częstotliwości jego zażywania. Te informacje pomagają ocenić ryzyko zaburzeń zdrowia psychicznego i zwiększyć świadomość na temat szkód, jakie narkotyk może wyrządzić w mózgu – dodaje Dazzen.

 

 
 
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+