Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jak startujecie z indoor'em? Pierwsze 14 dni


zasobnik

Recommended Posts

Witam. Mam taki problem, że każda moja uprawa wygląda tak żę roślinki po wypuszczeniu pierwszych listków i wsadzeniu ich pod lampę, po powiedzmy 3-4 dniach wyglądają tak samo... Albo są tylko troszkę większe. Obserwując forum i relacje z upraw, zauważyłem że większość po 4-5 dniach ma już 2 piętra liści a u mnie lipa na maxa... Badyl i 2 małe listki... Dzieje się już tak po raz trzeci czy czwarty

Podaje trochę danych

 

Box 80x60x120

HPS 150W

Temperatura 20-25 stopni

Wilgotność 50-70

Oświetlenie na start zawsze 18/6

Ziemia Biobizz All Mix

 

Chciałem zapytać ile podlewacie swoje panny w pierwszych dniach życia.

Donice mam około 12-15 litrów i sadzę kiełki od razu do nich

Czy w pierwszych dniach też nalać jej tak ażeby wylało się dołem i potem czekać do wyschnięcia? Czy lepiej lać troszeczkę po wierzchu codziennie. Mówię tylko o pierwszym tygodniu.

W momencie gdybym podlał ją tak do przelania dołem w takich warunkach jakie podałem następne podlanie musiało by być dopiero za jakieś 5-6 dni po ocenie wagi donic.

Jeśli podlewać po troszku to proszę o wartość jakąś w "ml" i co ile dni tak podawać

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

8 dzien

Tak to mniej więcej wygląda... Na pewno przelana nie jest bo dostaje kieliszek co 2-3 dni. Dzisiaj ma około 8-10 dni od wstawienia pod hps... I te dziwne przebarwienia... identyczne miałem na dużej roślinie.Tyle że tamtej pomogła konkretna dawka biobizz trypack.

Czy możliwe że ona już od startu jest głodna????

Dzieje się tak któryś raz z kolei

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Też miałem taki problem, tylko bez przebarwień.

W dodatku u mnie w dniu 20-30 jest taka jak u coinektórych w 10-13dniu, mam po prostu spóźnione o jakieś 10-20dni, nie mam pojęcia czemu..

Może z powodu na zróżnicowaną temp i wilgotność, ale teraz mam trzeci grow i w końcu zainwestowałem w nawilżacz i termostat, mam nadzieję, że teraz się wszystko poprawi i unormuje

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no właśnie w tym problem że unormowałem warunki. Trwało to pół roku, kosztowało trochę dziur w sufitach i innych przedziwnych prac ale udało się... Niestety problem nie minął  :Facepalm:

 

Mam tez jedną roślinke króra ma 60 dni i wygląda strasznie marnie. Od 1,5 tygodnia jest na 12/12 i niby coś zaczyna kwitnąć...  Ale ma 60 dni a wygląda na 15!!!!  :Facepalm:

Ostatnio stwierdziłem że może moja woda w kranie jest jakaś zła/zanieczyszczona?. Niedługo wrzucę nową pestkę i podlewać będe tylko dobrowianką i zobaczę co z tego wyjdzie. Mierzyłem PH lekko gazowanej/niegazowanej i wyszło 6 dla lekko gazowanej i 8 dla niegazowanej. Mam ph down więc będę podlewał raz lekko gazowaną a raz niegazowaną wyregulowaną do 6,5

Teraz też sprawdzam PH zawsze 2 razy. Papierkami i kroplami więc PH raczej dobre.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wilgotność czasami jest taka że woda płynie po ścianach boxa, więc nie wydaje mi się że to to... A jaka barwa światła nie bardzo wiem. Wiem że HPS 150... Też się zastanawiałem czy przypadkiem to nie coś z żarówką. Jak skoncze ten grow włoże jedna pestkę do mini boxa gdzie mam 2 żarówki philips tornado 24W i zobacze jak tam wystartuje

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

przez pierwsze dni rośliny budują korzenie więc nie ma co liczyc na szybki wzrost. Dobrym rozwiąaniem jest podlewac czymś co pomoże w budowaniu korzenia. Ja od razu daje rośliny w donice docelową i przez pierwsze 14 dni podlewam odstaną wodą plus właśnie coś na porost korzenia. Światło 18/6 i po tym czasie przełączam na kwitnienie . Wtedy rośliny dopiero zacynają iść w górę. Nie zapominaj o wilgotności i temperaturze i musi byc dobrze :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko, a jak wygląda u ciebie z "ubiciem" podłoża? Ja miałem podobny problem przy pierwszej uprawie, po około 10 dniach roślinka wyglądała tak samo jak  po 3-4 dniach. Okazało się, że miałem zbyt ubite podłoże i korzenie nie miały siły się rozrastać co skutkowało zahamowaniem wzrostu bo cała siła skupiona została na korzeniach i ich walce z glebą. Pamiętaj, że większość cieczy zawsze spływa na dno donicy, gdzie młody plant nie ma dostępu. Wina może też leżeć w sposobie podlewania, tzn. staraj się podlewać glebę powoli i stopniowo. Nie wlewaj od razu całej ilości na raz tylko pierw zwilż glebę tak aby lepiej przyjmowała wodę a następnie dawkami podlewaj od środka po brzegi, tak żeby korzenie po wypiciu tego co mają "pod ręką" zmusić do ruchu w poszukiwaniu pokarmu i tym samym rozrostu. Przede wszystkim nie podawaj nawozu szybciej niż po 12 dniach życia rośliny bo możesz popalić delikatne jeszcze korzenie i tym samym zatrzymać wzrost. Jak kolega wyżej na początku najlepiej just używać lamp z zimną białą barwą dla lepszej stymulacji wzrostu a dopiero później przestawić na ciepłą dla flo. Spróbuj spulchnić/napowietrzyć glebę i odczekaj kilka dni a powinna ruszyć :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

howhigh - na korzenie mam tylko coś takiego http://oid.pl/media/catalog/product/cache/1/image/465x465/6e44e6b43cde9d14ee99805f068bc18b/l/a/layer-5-167x320.png

nada się? Mogę sypać troszkę na wierzch i podlewać albo rozrobic z wodą trochę...

 

Ascott - ziemi nie ubijam prawie wcale. Sama ubija sie od podlewania. Jest to biobizz z dodatkową porcją perlitu dla lepszego drenażu. Myśle więc że to nie jest wina ubicia gleby.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+