Skocz do zawartości
thc-thc

grower

zbyt wielki rozrost nie zawsze plusem?


Ascott

Recommended Posts

Siemanko ludzie :) Mam mały problem (choć raczej powinienem się cieszyć), polegający an zbyt dużym rozroście planta pod siatką. jak widać na zdjęciach mery ma sporo odrostów, z których grzechem byłoby nie utworzyć szczytów ale jest tu też ogrom wiatraków, które w tym bardzo przeszkadzają bo nie dość, że jest ich sporo, są wielkie(w stosunku do całej rośliny), to jeszcze wyrastają w takich miejscach, że ciężko jest je "odsunąć" od [przyszłych] szczytów. Tu nasuwa się moje pytanie: Czy dobrym pomysłem byłoby pozbycie się kilku z nich, tak aby doświetlić odrosty? Próbowałem je jakoś drucikami ściągnąć do gleby ale jest i po prostu za dużo i donica przy nagięciu połowy z nich, wyglądała jak jeżozwierz. Dodam jeszcze, że plant ma 20 dni.

 

Warunki:

Nasiona: Auto Blueberry od Sensei Genetics

Podłoże: ziemia uniwersalna+ziemia z pokrzyw, dolomit, perlit, keramzyt.

Donica: okrągła 6L

Oświetlenie: 2 x CFL 85W(2700K i 5500K) z odbłyśnikiem

BOX: 40cmx40cmx50cm+siatka

Wętylacja: 1 x 120mm wiatrak od PC(wylot), 7cmx25cm pasyw na wlot

Nawozy: Canna Terra PACK(Vega, Flores, PK 13/14) Podlewana co 2 dni na przemian z wodą. Pierwsza dawka(Vega 1/3 producenta) po około 12 dniach od kiełka.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem nie warto usuwać liści. Autokrzaki i tak się rozrosną. One chyba  trochę bardziej kierują się genami niż wrażliwością na doświetlanie. Przy auto nie ma możliwości takiego manewrowania jak przy sezonowych. Nie przedłużysz wega więc niech rośnie jak najszybciej jak największa.

 

Fajnie ją zrobiłeś. Więcej bym nie stresował.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze dzięki za słowa aprobaty :)

Po drugie to muszę coś z tym zrobić(tak mi się wydaje), żeby w miarę zoptymalizować plon bo nie oszukujmy się, ale jest to micro box, dlatego też wstawiłem siatkę, żeby rozłożyć odrosty tak aby z jak największej ich ilości "coś wyszło". Jeśli nie podcinając liście to jak mogę to osiągnąć bo trzeba przyznać, że zadanie nie łatwe biorąc pod uwagę takie czynniki jak właśnie rozmiary boxa i rozrost oraz wielkość planta. :P W innych okolicznościach byłbym niezmiernie zadowolony z tego faktu, no ale... :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Delikatny of topic ale nadal na rzeczy. Dziś poziomu ph okazało się, że jest odrobinę za wysoki bo ponad 7. Zdziwiło mnie to bo plant nie wykazuje żadnych oznak zbyt wysokiego odczynu bądź też blokady poboru pożywienia przez korzenie spowodowane właśnie zbyt wysokim ph. Fakt przez pomyłkę 2 razy z rzędu podlałem nawozem na flo( choc dawka malutka bo 1/3 producenta). Zmacie jakiś sprawdzony sposób na obniżenie ph do optymalnego dla indici 6,5 o to już okres flo, więc powinno wahać się pomiędzy 6,4 a 6,8. Z góry dzięki :)

 

P.S. Tak wygląda mała. Ja widać ma się dobrze ale martwi mnie to ph :P

 

IMAG0254

IMAG0257

IMAG0256

IMAG0253

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+